מאת: ;

דרכון רומני – מדוע הוא כל כך מבוקש?

בשנים האחרונות ישראליים רבים מעוניינים להשיב את אזרחותם הרומנית או להפוך לאזרחים רומניים בעקבות הדורות הקודמים במשפחתם שנולדו ברומניה, ולהתחבר לשורשיהם מחדש.

מבחינה היסטורית, לפני מלחמת העולם השנייה חיו ברומניה לא מעט יהודים, אך כשהקומוניסטים השתלטו על רומניה רובם מצאו עצמם מחויבים לעזוב את רומניה ולהגר למדינת ישראל, שהייתה אז מדינה חדשה, או למדינות אחרות באירופה.
בחצי השנה האחרונה ולאור המצב הבטחוני במדינת ישראל, הביקוש לאזרחות רומנית עלה והגיע לשיאים חדשים – ניתן לראות כי לאחרונה הוגשו שטף של בקשות לאזרחות רומנית ע״י ישראלים. רבים רואים בכך ״רשת ביטחון״, בהינתן כי רומניה הינה מדינה בה עלות המחייה זולה מאוד.
לאור העובדה כי רומניה היא חלק מהאיחוד האירופי, אזרחות רומנית מעניקה לאזרח באופן אוטומטי כרטיס כניסה לאירופה, עם כל ההטבות הכרוכות בכך.
ההליך להשגת דרכון רומני אינו מסובך, אך מורכב ממספר שלבים: ראשית, עלינו להבין מיהו האדם שנולד ברומניה ובאיזו עיר – זהו הפרט החשוב ביותר, שבלעדיו לא ניתן להתחיל את ההליך. לפעמים זו משימה לא פשוטה מאחר ורוב רובם של ילידי רומניה היהודים עזבו את רומניה לפני המון שנים, קשה לדעת את מקום הלידה במדויק, וזאת גם לאור השינויים הטריטוריאליים שעברה רומניה.
צעד חשוב נוסף הוא להבין האם היליד הרומני ויתר על אזרחותו הרומנית או לא כשעזב את רומניה – לפי הממצא הנ״ל נוכל לדעת האם מבקש האזרחות יצטרך להגיש תיק בוועדת האזרחות בבקשה להשבת האזרחות, או אם יוכל הוא להמשיך ישירות לרישום המסמכים הישראליים שלו ברשויות רומניה.
ברגע שמסתיים רישום המסמכים ברומניה, מקבל מבקש האזרחות תעודת לידה ותעודת נישואין רומניות (במידה והמבקש נשוי). במידה וישנם שינויי שמות יש לרשום גם אותם ברומניה, כך שהמידע שישנו בישראל והמידע שישנו ברומניה יהיה מדויק ויסתנכרן האחד עם השני.
אותו הליך רישום מתבצע במידה ומבקש האזרחות עבר גירושים או מוות של בן/בת הזוג – הכל חייב להירשם במרשמים ברומניה כפי שהוסבר לעיל.
כאשר כל המסמכים הרומניים מוכנים עם כל ההתאמות הנדרשות, ניתן יהיה להנפיק דרכון רומני.
משך ההליך הוא בין שנה וחצי לשלוש שנים, תלוי בנסיבות הספציפיות של כל הליך ובסטטוס האזרחות של האדם שנולד ברומניה.
גם אם הבירוקרטיה הכרוכה בהליך הוצאת הדרכון איננה הפשוטה ביותר, משרדנו מתמחה בהתמודדות עם התיקים המורכבים ביותר ובעל ניסיון של 15 שנים בהנפקת דרכונים רומניים לישראלים.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

נדל"ן ברומניה - איך ניתן לזהות בניין בסכנת קריסה מרעידת אדמה?

מאת: אלי דורון, עו"ד

'חברת מיקרו' והתנאים להקמתה ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד

החוק הרומני מאפשר הקמה של חברות מסוגים שונים, כאשר דיני המס המקומיים מציעים סיווג של פעילות עסקית גם כ'מיקרו-חברות', ובהתאם לכך מטילים מס חברות בשיעור מופחת ומיועדת בעיקר לאלה המבקשים לפעול בהיקף מוגבל.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.