מאת:


בית המשפט: יש לשמור מסמכים להוכחת טיב הסחורה המיובאת

בית משפט השלום בבאר שבע דחה את תביעתה של יבואנית  עגלים להשבת כספי המסים שנדרשה לשלם עקב שינוי סיווג בדיעבד של של עגלות שייבאה.

היבואנית קבלה על כך שרשות המכס דרשה ממנה אישורים הנוגעים לגזעיותן של העגלות שלוש שנים לאחר היבוא. משלא הצליחה היבואנית להמציא אישורים כאלו, קבעה רשות המכס כי סיווג העגלות ישונה, כך שהיבואנית חויבה בתשלום מכס בגין היבוא בדיעבד. לטענת היבואנית, העובדה שדרישת המכס להוכחת גזעיות העגלות באה רק שלוש שנים לאחר היבוא, גרמה לה לנזק ראייתי, ולכן אין לחייב אותה בתשלום המסים בדיעבד.

בית המשפט סירב לקבל את טענת היבואנית, וקבע כי עצם האפשרות שניתנה לרשות המכס במסגרת חוק מסים עקיפים לדרוש מס ששולם בחסר, עד חמש שנים ממועד היבוא, מקנה לרשות המכס גם את הסמכות לדרוש מסמכים להוכחת טיב היבוא, עד חמש שנים מהיבוא. מכאן, שעל יבואנים מוטלת החובה לשמור מסמכים המוכיחים את טיב היבוא, לפחות חמש שנים לאחר היבוא.

היבואנית טענה בנוסף שהדרישה להמצאת המסמכים שלוש שנים אחרי היבוא נבעה מסכסוך שהתגלה בינה לבין נציג רשות המכס. בית המשפט קבע שטענה זו לא הוכחה. בעקבות כך נדחתה גם טענת היבואנית שעריכת הביקורת רק שלוש שנים לאחר היבוא אינה סבירה או נגועה במשוא פנים.

בית המשפט גם דחה את בקשת היבואנית לאפשר לה לסווג את העגלות בדיעבד כעגלות לפיטום, מהטעם שמסמכי היבוא שהונפקו היו עבור עגלות לרבייה, והיבואנית אינה יכולה להתכחש להצהרות שנתנה בעת היבוא.  
                                                         
תא (ב"ש) 10309-10-11 קונוז סנטר בע"מ נ' רשות המיסים
מיום 2/6/14.

 

 

 

בית המשפט: יש לשמור מסמכים להוכחת טיב הסחורה המיובאת

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גירושים בעקבות מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

להתכונן משפטית וכלכלית ליום של אחרי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

"חגיגת החיסונים" בארץ מפיחה בכולנו תקווה שהנה יש אור בקצה המנהרה אליה נכנסנו עם פרוץ מגפת הקורונה - אך יש לזכור כי ישנן השלכות רבות להכרזה על סיום תקופת המשבר הרשמי בישראל, השלכות שעלולות להיות פליליות או טומנות בחובן עלות גבוהה וחשוב לפעול מבעוד מועד ולהיערך בהתאם.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם