מאת:

חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, התשמ"ח-1988, קובע כי קבלת אדם לעבודה לא תהיה מושפעת ממאפיינים אשר אינם רלוונטיים להעסקתו כגון: מין, נטייה מינית, הורות, לאומיות, ארץ מוצא ועוד.
 
עם זאת, בתוך שוק העבודה קיימות עדיין הפליות רבות, על רקע רקעים שונים ומאפיינים שונים של העובדים. 
בסוף חודש מרץ האחרון, הוגשה לשולחן הכנסת הצעת חוק אשר מגבירה את האפשרות לאכוף את השוויון בעבודה. מטרת התיקון היא לחזק את שוויון ההזדמנויות בעבודה באמצעות הטלת חובות פוזיטיביות, קונקרטיות אשר יהיה ניתן לבדוק את קיומן. בהצעת החוק מוצע לחייב את המעביד ב-3 דברים:
 
1. ליידע את עובדיו בקיומו ועיקריו של חוק שוויון הזדמנויות בעבודה.
2. לקבוע דרך יעילה בתוך מקום העבודה, המאפשרת לעובד להגיש תלונה בשל הפרת הוראות חוק שוויון הזדמנויות בעבודה.
3. לטפל בתלונות המוגשות כאמור בסעיף 2, ביעילות ולתקן את הפגיעות שנגרמו.
 
בנוסף, מוצע בהצעה לחייב מעביד אשר לו יותר מ-25 עובדים:
1. למנות עובד אחד שישמש כתובת לתלונות בדבר הוראת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה.
2. לקבוע תקנון שבו יהיו עיקרי הוראות החוק ויפורטו הדרכים להגשת התלונות, אותו יפרסם המעביד בין העובדים.
 
תיקון זה מחייב את המעסיק לפעול באופן קונקרטי ליישום חוק שוויון הזדמנויות בעבודה. 
אם נתקלת בחוסר שוויון בעבודתך, או אם עובד שלך טוען לחוסר שוויון בעבודה, מומלץ בחום להתייעץ עם עו"ד אשר הדבר בתחום התמחותו, בקיאותו. במקרים אלו, ייעוץ מקצועי ויעיל של עו"ד המתמצא בתחום, לו יהיו הכלים והאמצעים לייעץ ולתת חוות דעת מבוססת ובמידת הצורך להתדיין בבתי המשפט באופן מהיר ומקצועי. לייעוץ ולייצוג פנו למשרדנו ותזכו לליווי צמוד וקשר אישי מן הרגע הראשון ועד קבלת התוצאה הרצויה.
 
נשמח לעמוד לרשותכם!
 
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

שינויים בכללים להקצאת אופציות לעובדים

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרד האוצר פרסם טיוטה לתיקון כללי מס הכנסה בנושא הקלות מס בהקצאת מניות לעובדים. יחד עם זאת יש לעמוד בתנאים נוקשים לצורך זכאות להטבות אלו. מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי לצורך עריכת תוכנית אופציות והגשתה באופן שיעמוד בתנאי הדין.

ביטוח פנסיוני לעובדים זרים

מאת: עמית גרוס, עו"ד

נושא הביטוח הפנסיוני לעובדים זרים, מעורר שאלות רבות, בין היתר, האם עובד זר זכאי להפרשות פנסיוניות? ככל שכן, האם ניתן לבצע הפרשות על שמו? האם עובדים זרים מסתננים זכאים גם כן להפרשות פנסיות? ועוד. במאמר זה, ננסה לענות על השאלות אשר הצטברו במשרדנו מקהל לקוחותינו הרחב.

ייצוג גברים במקרי הטרדה מינית בעבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות, גורמים פרטיים וכן עסקיים, בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות על פי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים ועובדות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.