מאת:


קניית דירה היא אחת העסקאות הגדולות, המורכבות, הרגישות והמשמעותיות ביותר כיום. עם זאת, הפרקטיקה הנוהגת כיום בקרב קבלנים היא התניית קבלת העתק מהסכם המכר בחתימה על זיכרון דברים או התחייבות כלשהי אחרת. התחייבות זו עולה לעיתים כדי עשרות אלפי שקלים למתעניין ברכישת הדירה.
מדובר בפרקטיקה שאינה מאפשרת לצרכן בדיקה מקצועית, יעוץ, זמן מחשבה ושקילה של התנאים, התניות, ההחרגות ושל העסקה כולה. זאת ועוד, מקובל להציג את חוזה המכר כחוזה אחיד, שאותו לא ניתן לשנות ולהתאים, זאת על אף שמדובר בתחום שאפשר ואף מקובל לבצע שינויים על מנת להתאימו ללוח הזמנים הספציפי, לתשלומים ולנסיבות הספציפיות. שינוים אלו אפשריים כאשר נמצא בתמונה עורך דין מטעם הקונה אשר מייצג את האינטרס ואת טובת הקונה אל מול הקבלן.
 
בסוף חודש יולי האחרון הוגשה לשולחן הכנסת הצעת חוק המכר (דירות) (תיקון – חובת מסירת חוזה מכר דירה לעיון הקונה ללא התניה). מטרת התיקון ברור, מסירת חוזה המכר לקונה ללא התניה, על מנת לאפשר מנגנון שיקולים יעיל, תוך התייעצות עם עורך דין הבקיא ומתמצא בתחום והמייצג את טובתו של הקונה, מניעת רמיות, וקיומן של תניות והחרגות הפוגעות בקונים, מניעת הגנות שלו היה הקונה מבין לא היה מסכים לוותר עליהן.
הצעת חוק זו מאפשרת לכל אדם המתעניין ברכישת דירה לקבל העתק מחוזה המכר לידיו, ללא תנאי ולעיין בו ולהתייעץ לגביו, לקבל חוות דעת מקצועיות שיעזרו לו בהחלטה כבדה זו ולקבל החלטה שקולה, מובנת ומיודעת.
 
בעת עמידה בפני הסכם קניית דירה, עסקה משמעותית וחשובה כל כך, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין נדלן אשר יעמוד על זכויותיך ועל ההליכים הנדרשים על מנת לבצע את העסקה כראוי. למשרדנו הכלים והאמצעים לייעץ ולתת חוות דעת מבוססת ובמידת הצורך להתדיין בבתי המשפט באופן מהיר ומקצועי. לייעוץ ולייצוג פנו למשרדנו ותזכו לליווי צמוד וקשר אישי מן הרגע הראשון ועד קבלת התוצאה הרצויה. נשמח לעמוד לרשותכם בעת הצורך.
הצעת חוק המחייבת מסירת חוזה מכר דירה לעיון הקונה ללא התניה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

העברת נכס מקרקעין לנאמנות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח), בת-אל עובדיה, עו"ד; לידור עמר, משפטן

החל בשלב בו נוצרת הנאמנות, ולאור השוני וחוסר הבהירות בין הוראות הדין לעמדת רשות המיסים בעניין, מתעוררות שאלות רבות אשר יש לתת עליהן את הדעת - לדוגמא, האם יצירת הנאמנות מהווה אירוע מס? בהנחה שכן, האם אירוע שכזה יהיה חייב במס או שמא פטור?

רכישת דירה בזמן קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); לידור עמר, משפטן

נגיף הקורונה (COVID-19) הגיח אל עולמנו בתחילת שנת 2020 והביא עמו סט של כללים חדשים בעולם כולו ובעולם הנדל"ן בפרט - מדריך זה, מטרתו להתוות את עשרת הדיברות למעוניין ברכישת דירה בתקופת משבר הקורונה.

רכישת / מכירת דירה בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להיכנס במהירות לפרטי העסקה, לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לטובת הבטחת השלמת עסקה ברורה חלקה ונקייה ובנוסף לייעץ לך, הרוכש או המוכר, בכל הקשור לשיקולי המס.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים