מאת:

קניית דירה היא אחת העסקאות הגדולות, המורכבות, הרגישות והמשמעותיות ביותר כיום. עם זאת, הפרקטיקה הנוהגת כיום בקרב קבלנים היא התניית קבלת העתק מהסכם המכר בחתימה על זיכרון דברים או התחייבות כלשהי אחרת. התחייבות זו עולה לעיתים כדי עשרות אלפי שקלים למתעניין ברכישת הדירה.
מדובר בפרקטיקה שאינה מאפשרת לצרכן בדיקה מקצועית, יעוץ, זמן מחשבה ושקילה של התנאים, התניות, ההחרגות ושל העסקה כולה. זאת ועוד, מקובל להציג את חוזה המכר כחוזה אחיד, שאותו לא ניתן לשנות ולהתאים, זאת על אף שמדובר בתחום שאפשר ואף מקובל לבצע שינויים על מנת להתאימו ללוח הזמנים הספציפי, לתשלומים ולנסיבות הספציפיות. שינוים אלו אפשריים כאשר נמצא בתמונה עורך דין מטעם הקונה אשר מייצג את האינטרס ואת טובת הקונה אל מול הקבלן.
 
בסוף חודש יולי האחרון הוגשה לשולחן הכנסת הצעת חוק המכר (דירות) (תיקון – חובת מסירת חוזה מכר דירה לעיון הקונה ללא התניה). מטרת התיקון ברור, מסירת חוזה המכר לקונה ללא התניה, על מנת לאפשר מנגנון שיקולים יעיל, תוך התייעצות עם עורך דין הבקיא ומתמצא בתחום והמייצג את טובתו של הקונה, מניעת רמיות, וקיומן של תניות והחרגות הפוגעות בקונים, מניעת הגנות שלו היה הקונה מבין לא היה מסכים לוותר עליהן.
הצעת חוק זו מאפשרת לכל אדם המתעניין ברכישת דירה לקבל העתק מחוזה המכר לידיו, ללא תנאי ולעיין בו ולהתייעץ לגביו, לקבל חוות דעת מקצועיות שיעזרו לו בהחלטה כבדה זו ולקבל החלטה שקולה, מובנת ומיודעת.
 
בעת עמידה בפני הסכם קניית דירה, עסקה משמעותית וחשובה כל כך, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין נדלן אשר יעמוד על זכויותיך ועל ההליכים הנדרשים על מנת לבצע את העסקה כראוי. למשרדנו הכלים והאמצעים לייעץ ולתת חוות דעת מבוססת ובמידת הצורך להתדיין בבתי המשפט באופן מהיר ומקצועי. לייעוץ ולייצוג פנו למשרדנו ותזכו לליווי צמוד וקשר אישי מן הרגע הראשון ועד קבלת התוצאה הרצויה. נשמח לעמוד לרשותכם בעת הצורך.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג דיירים בהתחדשות עירונית

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)

במאמר זה נסקור את החשיבות בבחירת עו"ד בעל ידע וניסיון בתהליך התחדשות עירונית, נבחן את אבני הדרך ואת מקומו של עו"ד בכל אחת מנקודות זמן אלו.

הוצאות פיתוח מגרש אינן מהוות חלק ממחיר המקרקעין לצורך חישוב מס רכישה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון דן בשני ערעורים שבמרכזם השאלה האם בעת רכישת מקרקעין שלא עברו פיתוח, תוך התחייבות לשאת בהוצאת הפיתוח של המגרש, יש לראות בסכום שאותו מתחייב לשלם הרוכש עבור פיתוח המגרש כחלק ממחיר המקרקעין המחויב במס רכישה או שמא יש לראות את ההתחייבות לשאת בהוצאות הפיתוח כהתחייבות נפרדת מההתחייבות לרכישת המקרקעין שאין לשלם עליה מס רכישה.

חברה קבלנית או איגוד מקרקעין ?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ביהמ"ש קבע, כי חברה שחתמה על הסכם לביצוע פרויקט תמ"א 38, אך בפועל לא פעלה באופן שוטף ורציף לביצוע הפרויקט, כך שבפועל כל מה שהיה בידי החברה הוא בגדר זכות במקרקעין, תסווג כאיגוד מקרקעין. כפועל יוצא מכך נקבע כי מכירת מניותיה של חברה כזאת - תהיה בגדר פעולה באיגוד מקרקעין ותחויב במס רכישה כדין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.