מאת:


בגלל הקורונה: הוצאות פחת בשיעור כפול

וועדת הכספים אישרה את תקנות מס הכנסה (פחת מואץ בתקופת ההתמודדות עם נגיף הקורונה) (הוראת שעה), אשר קובעות כי לגבי ציוד שנרכש בין התאריכים 1/9/2020 עד 30/06/2021 יחול פחת בשיעור כפול על פי דין.
 
בתקופה האחרונה, אנו נמצאים בשלבים מתקדמים של היציאה מהסגר האחרון, ומאידך נשמעים קולות לסגר שלישי שאולי יגיע - בינתיים אי הוודאות ממשיכה לרחף מעל ראשנו. כחלק מתוכנית הסיוע הכלכלי אשר מוביל משרד האוצר, אישרה אתמול וועדת הכספים של הכנסת את תקנות מס הכנסה (פחת מואץ בתקופת ההתמודדות עם נגיף הקורונה) (הוראת שעה), התש"ף-2020 (להלן: "התקנות"), אשר קובעות כי לגבי ציוד שנרכש בין התאריכים 1.9.2020 עד 30.06.2021 יחול פחת בשיעור כפול על פי דין, כאשר ישנה חלקוה לעניין הענפים השונים.
 
נציין כי בהתאם לתקנות מס הכנסה (פחת), 1941 שיעורי הפחת על ציוד שרוכש העסק ואשר ניתן לדרוש כהוצאה לצרכי מס (מכונות, מכשירים, מחשבים וכו') נעים לרוב בין 7% ל-33%. בהתאם לתקנות, ענפי התעשייה יהיו זכאים לפחת מואץ לתקופה של 9 חודשים וכי שירותי המסחר והשירותים יהיו זכאים לפחת מואץ לתקופה של 3 חודשים באופן כללי. לעניין רכישת ציוד מסיבי שלא ניתן להשמישו בתוך 3 חודשים, יקבלו עסקים אלה הארכה ל-9 חודשים לענפי התעשייה. מתן האפשרות לדרוש פחת מואץ תעודד קניית ציוד והנעת הכלכלה, אך החשוב מכל, תביא גם להקטנת נטל המס על אותם עסקים בדמות הקטנת ההכנסה החייבת שלהם. בימים בהם מגפת הקורונה ממשיכה להלך אימים על הכלכלה, נראה כי כל הטבה שתגיע מרשויות המדינה היא צעד מבורך. אנו עדים לשינויים רבים בחיי היום-יום וכך גם בחוקים ותקנות נוספות המחוקקות בהוראות שעה. ליווי משפטי ומקצועי ושילובם של מומחים במתן ייעוץ בתחומי המיסוי יכולים להקל על קבלת ההטבות והמענקים ולהאיר את קצה המנהרה בתקופה המורכבת אותה אנו עוברים.
הוצאות פחת בשיעור כפול

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

3.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

דמי ביטוח לאומי בגין השכרת מקרקעין בחו"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

נבקש לעדכנם כי לאחרונה, ניתן פסק דין בעניין 25768-08-19 אולך נ' המוסד לביטוח לאומי (להלן: "עניין אולך"), שעסק בהטלת דמי ביטוח על הכנסות מהשכרת מקרקעין בחו"ל.

הטלת היטל על העסקת עובד מסתנן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

לאחרונה ניתן על ידי בית המשפט המחוזי פסק דין בעניין אשר עסק בין היתר בסוגיית חיובה של חברת אר.טו.אם קורפוראשיין בע"מ בהיטל עובדים זרים בגין העסקת עובדים זרים המחזיקים באשרות שהייה זמניות.

אתגרי המיסוי בשנת 2021

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

שנת 2020 הייתה ללא ספק אחת השנים המעניינות והמפתיעות שחווינו, שנה אשר הביאה מציאות חדשה וזרה לכולנו. שנת 2021 מביאה עמה גם אתגרים לא פשוטים איתם ייאלצו להתמודד ברשות המיסים ואף עסקים רבים, עם תחילתה של שנת המס החדשה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם