מאת:


בגלל הקורונה: הוצאות פחת בשיעור כפול

וועדת הכספים אישרה את תקנות מס הכנסה (פחת מואץ בתקופת ההתמודדות עם נגיף הקורונה) (הוראת שעה), אשר קובעות כי לגבי ציוד שנרכש בין התאריכים 1/9/2020 עד 30/06/2021 יחול פחת בשיעור כפול על פי דין.
 
בתקופה האחרונה, אנו נמצאים בשלבים מתקדמים של היציאה מהסגר האחרון, ומאידך נשמעים קולות לסגר שלישי שאולי יגיע - בינתיים אי הוודאות ממשיכה לרחף מעל ראשנו. כחלק מתוכנית הסיוע הכלכלי אשר מוביל משרד האוצר, אישרה אתמול וועדת הכספים של הכנסת את תקנות מס הכנסה (פחת מואץ בתקופת ההתמודדות עם נגיף הקורונה) (הוראת שעה), התש"ף-2020 (להלן: "התקנות"), אשר קובעות כי לגבי ציוד שנרכש בין התאריכים 1.9.2020 עד 30.06.2021 יחול פחת בשיעור כפול על פי דין, כאשר ישנה חלקוה לעניין הענפים השונים.
 
נציין כי בהתאם לתקנות מס הכנסה (פחת), 1941 שיעורי הפחת על ציוד שרוכש העסק ואשר ניתן לדרוש כהוצאה לצרכי מס (מכונות, מכשירים, מחשבים וכו') נעים לרוב בין 7% ל-33%. בהתאם לתקנות, ענפי התעשייה יהיו זכאים לפחת מואץ לתקופה של 9 חודשים וכי שירותי המסחר והשירותים יהיו זכאים לפחת מואץ לתקופה של 3 חודשים באופן כללי. לעניין רכישת ציוד מסיבי שלא ניתן להשמישו בתוך 3 חודשים, יקבלו עסקים אלה הארכה ל-9 חודשים לענפי התעשייה. מתן האפשרות לדרוש פחת מואץ תעודד קניית ציוד והנעת הכלכלה, אך החשוב מכל, תביא גם להקטנת נטל המס על אותם עסקים בדמות הקטנת ההכנסה החייבת שלהם. בימים בהם מגפת הקורונה ממשיכה להלך אימים על הכלכלה, נראה כי כל הטבה שתגיע מרשויות המדינה היא צעד מבורך. אנו עדים לשינויים רבים בחיי היום-יום וכך גם בחוקים ותקנות נוספות המחוקקות בהוראות שעה. ליווי משפטי ומקצועי ושילובם של מומחים במתן ייעוץ בתחומי המיסוי יכולים להקל על קבלת ההטבות והמענקים ולהאיר את קצה המנהרה בתקופה המורכבת אותה אנו עוברים.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

3.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הפרשי הון בלתי מוסברים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); גולן פרבר, מתמחה

תושב ישראל אשר בתחילת שנת המס מלאו לו 18 שנים וכל נישום נוסף המופיע בסעיף 131 לפקודת מס הכנסה נוסח חדש (להלן: הפקודה), אשר נצמחה לו בשנת המס הכנסה חייבת בארץ או בחו"ל, מחויב להגיש דוח על ההכנסות ולשלם את המס המגיע ממנו...

עורך דין מע"מ

מאת: צוות האתר

אנו כעורכי דין מנוסים מאוד בתחומי המיסים ומע"מ השונים משוכנעים כי לנו הידע והניסיון הספציפי בטיפול בתיקי מס מורכבים כאלו ואחרים ומשכך לנו היכולת להתנהל בשמך אל מול רשויות המס בתחכום, במקצועיות ובהצלחה רבה.

הטבות מס למפעל מועדף

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

החוק לעידוד השקעות הון מעניק הטבות מס מפליגות העשויות להביא לחסכון מס בהיקף נרחב עבור מפעלים יצרניים העונים על תנאיו. עם זאת, העמידה בתנאי הזכאות מחייבת הכרה של כ-"מפעל מועדף", וזו כרוכה בעמידה בתנאים מורכבים המחייבים תכנון קפדני של הפעילות. במאמר זה נסקור את הטבות המס המוענקות למפעל מועדף וכן את התנאים שבהם נדרש לעמוד המפעל על מנת לזכות בהטבות אלה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.