מאת:

ייעוץ וליווי משפטי בכל סוגיית מס בסיוע צוות עורכי דין יוצאי רשויות מס הכנסה ומע"מ

מקצוע עריכת הדין הינו מקצוע מורכב, שכן מחייב הוא בקיאות רחבה בהוראות חוק רבות, חוקים, תקנות, כללים, הוראות ביצוע, פסקי דין ועוד. ההתמקצעות של עורך דין בדיני מס מחייבת אותו לעקוב באופן תדיר אחר שינויים בחוק, ללמוד פסקי דין חדשים ולעקוב אחר מגמות ברמה הארצית והלוקלית זאת במטרה להביא תוצאות מעולות עבור הלקוח. יתרה מזאת, עו"ד המתמחה בדיני מס ידאג בנוסף לעקוב אחר פסיקות השופטים בפניהם הוא אמור להופיע וזאת על מנת לנסות ולהבין את עמדתם ואת דרך חשיבתם ובעיקר לנסות ולאתר את הטיעונים שיותר "מדברים" לאותם שופטים. אין זה פלא כי כל שופט מס הוא עולם ומלואו ולכל שופט מס קו החשיבה, הרגישות וסף הנכונות שלו להקשיב לטיעונים משפטיים חדשים מעולם המס, אם מישראל ואם מחוצה לה.

 

כך יוצא שיש בנמצא שופטי מס היותר "פתוחים" לטיעונים חדשים, לדוגמא כאלו המובאים ממדינות אחרות, בעוד שאחרים פחות קשובים לטיעונים מסוג זה. באותה מידה קיימים שופטים המייחסים חשיבות למחדלים חקירתיים, בעוד שאחרים פחות מסתכלים על כשלים של הגוף החוקר ומתמקדים בפרמטרים אחרים - כל שופט ודרכו שלו, כל שופט ומנגנון ההחלטה שלו. כך יוצא כי עו"ד המתמחה בדיני מס המכיר את סף הסבלנות של השופט בפניו הוא צפוי לטעון ו/או את סוג הטיעונים המשפיעים על אותו שופט, יוכל,  במגבלות החוק כמובן, להשפיע על התוצר / הכרעת הדין ו/או גזר הדין הנובע מההליך. מטבע הדברים היכרות מעמיקה של עורך הדין את פסקי הדין של אותו שופט בפניו עומד הוא להופיע ובתיקים דומים אחרים, יכולה אף היא עד מאוד, לסייע לעו"ד המייצג נאשם בעבירת מס, לשכנע את בית המשפט שלא לחרוג ממנהגו ולנסות לגרום לו לקבל כי המקרה דנן דומה למקרה האחר בו פסק את שפסק. לכל אלה יש להוסיף, כי ישנה חשיבות מכרעת לניסיונו של העורך הדין המייצג ובכלל זה לניסיון אותו הוא צבר, היה וכך, בתקופה בה תיפקד כעו"ד של רשות המס, אם כעו"ד בפרקליטות ואם כעו"ד בלשכה המשפטית של אותה רשות מס.
 
משרדנו, המתמחה בדיני מסים הוקם על ידי עו"ד יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס - אנו סבורים כי עו"ד אשר עבד בעבר ברשויות המס ו/או ייצג את רשויות המס, הצליח במהלך עבודתו זו ללמוד "שפה נוספת", שפה אותה לא ניתן ללמוד באוניברסיטה ו/או בכל מסגרת אחרת. כמו כן, עו"ד יוצא רשויות מס למד, במסגרת ייצוגו את המדינה, את האופן בו רשות המס "חושבת", את השיקולים העומדים מאחורי הספרים ומאחורי התיקים, מה שבסופו של יום יסייע לו על פניו להגיע עם המדינה להסכמות בקלות רבה יותר, והיה ואין בנמצא הסכמות, יידע הוא היכן להסתכל, מה לבקש, אילו ראיות לבחון, אילו שאלות לשאול, כיצד לנהל את החקירה, כיצד לגשת לחוקר ו/או למפקח והכל לטובת מיקסום זכויות הלקוח וסיום הפרשה במהירות וביעילות. משרדנו, המורכב מעו"ד יוצאי רשויות מס, מאמין כי הבנתנו את הצד האחר, מסייעת לנו הן להבין את השיקולים של המדינה והן לגרום למדינה ולעורכי הדין המייצגים את רשויות המס להבין ביתר קלות את השיקולים שלנו, להעריך את פני הדברים נכונה, לצפות את הנולד, לזהות ביחד עמנו את הקשיים הצפויים בתיק ואת המורכבות העלולה להתפתח היה והתיק ישמע, את שעות העבודה ופרקי הזמן הניכרים אשר ידרשו לטובת ניהול ההליך, מה שבסופו של יום יאפשר לנו להגיע לפתרון אופטימלי עבור הלקוח. אנו משוכנעים כי בקיאותנו הרבה בניהול תיקי מס פלילי ואזרחי מאפשרת לנו לראות את העובדות בצורה מקצועית וקרה, לשקף בפני עורך הדין מטעם רשות המס את המצב לאשורו, לנתח ולנסות לצפות את עמדת בית המשפט לטיעונים הצפויים לעלות בתיק ובהישען על כל אלה, להביא לידי הסדר אשר ייתר את הצורך בניהול ההליך המשפטי ממש.
 
בעניין זה יואר ויודגש כי ההיכרות לכשעצמה עם החוקרים, המפקחים, המבקרים או כל גורם אחר מטעם הרשות, היא לכשעצמה לא תביא לידי הנחה או הקלה ומשרדנו גם לא ישאף לעברה. ההבנה המשותפת את המקרה, היכולת לדבר באותה שפה, ההערכה ההדדית, הידיעה של שני הצדדים כי כל צד לא פחות חכם מהצד האחר וכי כל צד יידע למצוא את הליקויים המצויים בצד האחר, בנוסף על הבנת הצדדים את המקובל, את הפסיקה העדכנית של השופט הספציפי ועוד, הם אלה המאפשרים לנו להביא לך הלקוח את התוצאה הטובה ביותר. נכון יהיה להוסיף כי גם היכרות שלנו את ההסדרים אשר התגבשו בין המדינה לבני נאשמים או חשודים בתיקים אחרים, יכולה לסייע, לא אחת, לשכנע את המדינה, את הפרקליטות וגורמים קשורים נוספים, כי גם כאן יש לנהוג באופן דומה וזאת, בין השאר, בכדי לא להימצא במצב בו נטען כלפי המדינה כי ישנה אכיפה בררנית ו/או שהענישה לא שיוונית. הירידה לדקויות, לפרטים, לתחשיבים, לליקויים, לראיות החסרות, לעדויות המורכבות, לאופן עריכת ההודאות ו/או העדויות, לאופן בו נהגה המדינה עם החשוד בשלבים הראשונים של החקירה ועוד, כל אלה יכולים ובפועל אף מסייעים לנו, כמשרד המתמחה בדיני מס אזרחי ובדיני מס פלילי, להביא לך הלקוח, את המענה הטוב ביותר.
 
מזמינים אותך לפגישה דיסקרטית ולא מחייבת, נדון ביחד בעניינך ונקדם המתחייב לשביעות רצונך. לקביעת פגישה, ניתן ליצור קשר עם עו"ד אלי דורון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.33 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הסדרת ארנק דיגיטלי שחור - גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון - צעד מתבקש למילוי הקופה המתרוקנת. לאחרונה פורסם כי רשות המס החליטה להפעיל מחדש את נוהל "גילוי מרצון" שמאפשר לנישומים תושבי ישראל לפנות מיוזמתם לרשות המסים ולדווח על הכנסותיהם שטרם הוצהרו תוך קבלת חסינות מפני העמדה לדין.

חשבוניות פיקטיביות וסנקציה של כפל מס

מאת: אלי דורון, עו"ד

לאחרונה ניתן בבית המשפט המחוזי לוד-מרכז פס"ד נוסף בהמשך ישיר למלחמה של רשויות המס בחשבוניות פיקטיביות. בפסק הדין דחה בית המשפט את ערעורו של בעל המניות בחברה וקבע, כי בפסיקה הוצבה דרישה מהותית כי חשבונית מס תשקף עסקה אמיתית שהתרחשה ואת הצדדים האמיתיים לעסקה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.