מאת:

ביצוע עבירות מס עקב משבר הקורונה, נטרול החשיפה הפלילית ומה שביניהם

התפשטות נגיף Covid-19 בעולם ובישראל בפרט, הטילה על כלל האזרחים בשורה כלכלית קשה המאלצת הלכה למעשה את כלל העוסקים ו/או החברות ו/או השותפויות ו/או אחר, למצוא במסגרת המשבר, פתרונות כלכליים ראויים אשר יסייעו ויאפשרו המשך פעילות עסקית שוטפת במטרה לשמר את שורת הרווח ככל הניתן ולמצוא אף בעת זו מזור.
 
בתוך כך, מצאו עצמם אזרחים רבים "כבולים" לתשלומי המס המתחייבים כחלק מפעילותם העסקית, אשר מטבע הדברים מקטינים את רווחי הפעילות העסקית וכפועל יוצא מדללים את משאבי הצריכה הבסיסים ביותר, להם זקוקים האזרחים. בהתאם לכך, נוכחנו לגלות כי בחלק מהמקרים האמורים, בעלי עסקים נקטו לנוכח האילוצים הכלכליים הקשים, בפעולות אשר הן בבחינת עבירות מס פליליות לפי פקודת מס הכנסה [נוסח חדש], תשכ"א-1961 ולפי חוק מס ערך מוסף, תשל"ו-1975, כדוגמת אי הגשת דו"חות במועד, אי דיווח על הכנסה, הימנעות מתשלום מקדמות והגשת דיווחים כוזבים לרשויות המע"מ בין אם באי דיווח על מלוא העסקאות ובין אם בדרך של הגדלת הוצאות שלא היו בפועל ובין אם ברכישת חשבוניות פיקטיביות לצורך האמור.
 
ראוי להבהיר כי פעולות אלו הינן כולן ככולן עבירות מס פליליות המקנות לרשויות המס זכות להביא את הנישום או העוסק לפתחי בית המשפט בדרך של הגשת כתב אישום כנגדו שמטרתו, הלכה למעשה, להעניש את הנישום בדמות ענישה פלילית כדוגמת קנס כספי גבוה או מאסר בפועל. ויודגש כי טענת הנישום או העוסק כי ביצע עבירות מס פליליות, עקב המשבר הכלכלי שנוצר על רקע התפשטות הקורונה, אינה משמשת הגנה כדין ואין בה כדי להסיר מהנישום או העוסק כל חבות פלילית או אזרחית. בהתאם לכך, נבקש לעדכנכם כי במידה ונקטתם במסגרת פעילותכם העסקית אחת מהפעולות האמורות ו/או כל עבירת מס נוספת, משרדנו יכול לסייע לך - משרדנו מורכב משורת עו"ד ורו"ח יוצאי מס הכנסה, יוצאי מע"מ ויוצאי מכס. על צוות משרדנו נמנים עורכי דין אשר ייצגו בעבר את פקידי השומה, חקירות מס הכנסה, מע"מ, מכס ועוד, כך שיש לנו את הכלים ואת הניסיון לטפל בלקוחות אשר רשות המס מבקשת לפעול מולם אם במישור האזרחי ואם במישור הפלילי. למשרדנו הניסיון בטיפול באלפי מקרים על פני עשרות שנים, כך שאנו יודעים כיצד להתנהל מול הרשויות לטובת צמצום הנזק וסיום הפרשה באופן אופטימלי עבור הלקוח. אנו יודעים להיכנס לתמונה ולקבל במהירות פיקוד על המקרה והכל תוך שמירה על עקרונות של חיסיון ולטובת מציאת פתרון אופטימאלי. יוער ויוזכר כי בסוף שנת 2019 תם נוהל גילוי מרצון, אשר אפשר לנישום לדווח על עבירות מס שביצע במרוצות השנים ולשלם את המס המתחייב, רטרואקטיבית, וזאת בכפוף להסרת אחריותו הפלילית במסגרת העבירות שביצע. החל משנת 2020 נוהל גילוי מרצון אינו חל עוד, אך הפרקטיקה הנוהגת מלמדת כי בחלק גדול של המקרים, שעה בה הנישום או העוסק פונה מיוזמתו לרשויות המס, ההליכים והסנקציות הננקטים כלפיו קלים מהותית בהשוואה למצב בו רשויות המס גילו ואיתרו את הנישום עקב הליכי ביקורת או חקירה. במצב דברים בו העוסק לא פעל להסרת המחדל מיוזמתו, הגנתו של הנישום אל מול רשויות המס תהא פחותה מטבע הדברים וזאת לנוכח העובדה כי "נתפס" על ידי הרשויות, עובדה אשר יש בה להעיד על הלך מחשבה פלילי ועל רצון הנישום לבצע את העבירות. פועל יוצא הוא כי התנהלות נכונה ומהירה, המבטיחה שקיפות והסרת מחדלים יזומה באמצעות עו"ד מסים עשויה להביא לתוצאה אופטימאלית ולחסוך היגררות להליכים פלילים מייגעים וכן את העונש הנלווה לאלו.
 
יובהר כי פעולות הדיווח על העבירה מרצון והסרת המחדל מרצון וזאת לצד הסתייעות בעו"ד מומחה בדיני המס יש בכוחן לסייע להסרת המחדל ולהקטין את הנזק עד למינימום האפשרי, אם במישור האזרחי ואם במישור הפלילי. זאת ועוד, פנייתו היזומה של הנישום או העוסק לרשויות המס, אף אם זו התרחשה שעות בודדות או ימים בודדים טרם פניית הרשויות, יש בה להשפיע באופן מרחיק לכת על ההליכים המשפטיים כלפי אותו בעל עסק ובפרט על ההליכים הפליליים שעתידים להינקט כנגד כל נישום הנתפס כמבצע עבירות מס.
 
כיצד משרדנו יכול לסייע בנושא?
במידה והשכלת לבחור לדווח על עבירות המס לרשויות מיוזמתך, בחירה אשר יש בה הכרעה גורלית של ממש על סיכויי ההליך המשפטי ועל סיכוייך להיחלץ מחבות פלילית ו/או השלכות אזרחיות, למשרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, היכולת לעזור לך מאוד - אנו יודעים לשלב כוחות ולפעול בצורה מקצועית ונכונה מול רשויות המס לטובת הקטנת הנזק. ברגע בו תפנה אלינו נעשה הכל, בדיסקרטיות מלאה, לטובת נטרול הבעיה ובכדי להפוך גם אותך ללקוח מרוצה של הפירמה. למשרדנו ניסיון בטיפול במאות מקרים שכאלה, כך שיש בנמצא סבירות גבוהה כי הגעתך אלינו במועד תוציאך מהפרשה מרוצה מאוד מהתוצאה. ראוי להדגיש כי כל פניה מצד הנישום, ללא ייעוץ משפטי, עלולה ליצור נזק בלתי הפיך ולכן נכון לפעול באמצעות עו"ד לענייני מסים ובאופן זה אף ליהנות מחיסיון עו"ד-לקוח, שכן ללא תמיכה וסיוע בהליכים אלו, מוצא עצמו האזרח מתנהל לבדו אל מול הרשויות, תחת לחצי ביקורת ו/או חקירה אשר עלולים לפעול לחובתו.
 
 לשיחה עם עורך דין ותיאום פגישה, צור קשר עם עו"ד אלי דורון 054-4251054 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.2 ע"י 5 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הסדרת ארנק דיגיטלי שחור - גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון - צעד מתבקש למילוי הקופה המתרוקנת. לאחרונה פורסם כי רשות המס החליטה להפעיל מחדש את נוהל "גילוי מרצון" שמאפשר לנישומים תושבי ישראל לפנות מיוזמתם לרשות המסים ולדווח על הכנסותיהם שטרם הוצהרו תוך קבלת חסינות מפני העמדה לדין.

חשבוניות פיקטיביות וסנקציה של כפל מס

מאת: אלי דורון, עו"ד

לאחרונה ניתן בבית המשפט המחוזי לוד-מרכז פס"ד נוסף בהמשך ישיר למלחמה של רשויות המס בחשבוניות פיקטיביות. בפסק הדין דחה בית המשפט את ערעורו של בעל המניות בחברה וקבע, כי בפסיקה הוצבה דרישה מהותית כי חשבונית מס תשקף עסקה אמיתית שהתרחשה ואת הצדדים האמיתיים לעסקה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.