מאת:

ייצוג משפטי של משכירים בתביעות שוכרים המפרים הסכמים עקב הקורונה ובכלל

משבר מגפת הקורונה נחת על המשק הישראלי כרעם ביום בהיר, ללא כל אפשרות להערכות מוקדמת ומכאן ששוכרים רבים, הכפופים להתקשרויות חוזיות והסכמי שכירות עם משכירים, מצאו עצמם מחויבים על פי אותם הסכמים לתשלומי שכירות נכבדים, אותם התקשו הם לכבד. בחלק מהמקרים מדובר בהסכמים הנוגעים בהשכרה של דירות למגורים ובחלק היותר גדול של המקרים וההפרות – נתקלים אנו בהסכמי שכירות של נכסים מסחריים.
 
כך יוצא שבעלי עסקים רבים מצאו את עצמם כפופים להסכמי שכירות המחייבים תשלומים חודשיים בגין דמי שכירות נכבדים, בעוד שבפועל ההכנסות שלהם מהעסק ירדו באופן משמעותי ו/או התאפסו לגמרי. בחלק נכבד מאותם מקרים הצליחו המשכירים והשוכרים להגיע להבנה הוגנת המתיישבת עם האינטרס של שני הצדדים, אולם במקרים רבים אחרים השוכרים בחרו להתנהל באופן חד-צדדי, ללא כל תיאום עם בעל הנכס, מבלי לקחת בחשבון את עמדתו ופשוט הודיעו לו כי הם מפסיקים לשלם את השכירות, כאילו הוא "האשם" בהתפרצות המגפה. שוכרים רבים נהגו כך תוך התעלמות מוחלטת מכך שגם המשכיר עצמו מחויב במשכנתאות או הלוואות אל מול הבנקים ו/או בעובדה לפיה הכשרת הנכס להשכרה עלתה למשכיר כספים רבים ו/או שהוא עצמו חי משכירות זו ו/או שורה ארוכה של פרמטרים אשר מלמדים על כך שהמשכיר נפגע מהמצב לא פחות מאשר השוכר. בחלק מהמקרים למשכיר בטוחות חזקות כמו ערבויות בנקאיות ובחלק אחר של המקרים הערבויות הן פחותות, מה שברור הוא כי משבר הקורונה הביא עימו לאוויר העולם צרור של מחלוקות בין משכירים לשוכרים, אשר כל מקרה חייב להיבחן לגופו ולהיות מטופל פרטנית, על פי תנאי ההסכם הספציפי, הערבויות, אופי העסק, מידת הנזק של מי מהצדדים ועוד. מה שברור הוא כי ברוב המכריע של הסכמי השכירות אין התייחסות למקרה של קורונה ו/או למקרה של בעיה מסוג זה, כך שהמחלוקת פתוחה לפרשנות ובתי המשפט יצטרכו לדון בכל מקרה לגופו, אם בתביעות שיוגשו ואם בסעדים זמניים, דוגמת צווי מניעה אותם שוכרים יבקשו לקבל כנגד מימוש ערבויות. נכון לרגע זה יש בנמצא מספר החלטות של בתי משפט בישראל בנוגע לאפשרות של מימוש או אי מימוש ערבות בנקאית, אך לא מעבר. כמו כן יש בנמצא אמירה משפטית לפיה "קורונה" היא לא מילת קסם, מה שאומר שכל מקרה חייב להיות מטופל פרטני ומקצועי.

משכך, היה והשוכר שלך לא שילם לך את המגיע לך, אנחנו הכתובת הנכונה עבורך - אנו נדע לקבל במיידי טיפול בעניין, לגבש אסטרטגיה ולתקוף משפטית באופן נכון ומדויק, גם מחוץ לכותלי בית משפט, בניסיון לחסוך מהצדדים הליך ממושך ואם בדרך של פניה לבית המשפט בתביעות מתאימות. פנה אלינו כעת ונדאג לקדם הנושא עבורך כך שתוכל לקבל את דמי השכירות המגיעים לך ללא דיחוי נוסף. חייג עכשיו לעו"ד אלי דורון: 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

פסק דין חשוב של ביהמ"ש העליון בתביעת רשלנות מקצועית של רואה חשבון

מאת: אלי דורון, עו"ד

לאחרונה ניתן בבית המשפט העליון פסק דין חשוב בנוגע לתביעת רשלנות מקצועית כנגד רואה חשבון, הקובע מהו סטנדרט התנהגות ראוי ומצופה מרואה חשבון ומתי התנהגות זו מהווה הפרה של חובות רואה החשבון כלפי לקוחו.

תביעה נגד מפעל הפיס - חוק ההתיישנות

מאת: אלי דורון, עו"ד

האם בקשה לסעד זמני המוגשת ללא תביעה עיקרית, עוצרת את מרוץ ההתיישנות? בית המשפט העליון קבע לאחרונה, כי בקשה לסעד זמני שהוגשה ללא תביעה עיקרית, ואף לא הוגשה תביעה תוך 7 ימים מיום הבקשה, אינה עוצרת את מרוץ ההתיישנות ואין לייחס לה משמעות כלשהי במישור זה.

מי רשאי לעסוק בגידול קנאביס מסחרי?

מאת: אלי דורון, עו"ד

הרפורמה בתחום הקנאביס הרפואי נכנסה לתוקף ב- 2019 וסללה את הדרך ליזמים, המעוניינים לגדל קנאביס בהיקף מסחרי, ברמה גבוהה ובכפוף לדרישות תקן מחמירות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.