מאת:


ייצוג משפטי של משכירים בתביעות שוכרים המפרים הסכמים עקב הקורונה ובכלל

משבר מגפת הקורונה נחת על המשק הישראלי כרעם ביום בהיר, ללא כל אפשרות להערכות מוקדמת ומכאן ששוכרים רבים, הכפופים להתקשרויות חוזיות והסכמי שכירות עם משכירים, מצאו עצמם מחויבים על פי אותם הסכמים לתשלומי שכירות נכבדים, אותם התקשו הם לכבד. בחלק מהמקרים מדובר בהסכמים הנוגעים בהשכרה של דירות למגורים ובחלק היותר גדול של המקרים וההפרות – נתקלים אנו בהסכמי שכירות של נכסים מסחריים.
 
כך יוצא שבעלי עסקים רבים מצאו את עצמם כפופים להסכמי שכירות המחייבים תשלומים חודשיים בגין דמי שכירות נכבדים, בעוד שבפועל ההכנסות שלהם מהעסק ירדו באופן משמעותי ו/או התאפסו לגמרי. בחלק נכבד מאותם מקרים הצליחו המשכירים והשוכרים להגיע להבנה הוגנת המתיישבת עם האינטרס של שני הצדדים, אולם במקרים רבים אחרים השוכרים בחרו להתנהל באופן חד-צדדי, ללא כל תיאום עם בעל הנכס, מבלי לקחת בחשבון את עמדתו ופשוט הודיעו לו כי הם מפסיקים לשלם את השכירות, כאילו הוא "האשם" בהתפרצות המגפה. שוכרים רבים נהגו כך תוך התעלמות מוחלטת מכך שגם המשכיר עצמו מחויב במשכנתאות או הלוואות אל מול הבנקים ו/או בעובדה לפיה הכשרת הנכס להשכרה עלתה למשכיר כספים רבים ו/או שהוא עצמו חי משכירות זו ו/או שורה ארוכה של פרמטרים אשר מלמדים על כך שהמשכיר נפגע מהמצב לא פחות מאשר השוכר. בחלק מהמקרים למשכיר בטוחות חזקות כמו ערבויות בנקאיות ובחלק אחר של המקרים הערבויות הן פחותות, מה שברור הוא כי משבר הקורונה הביא עימו לאוויר העולם צרור של מחלוקות בין משכירים לשוכרים, אשר כל מקרה חייב להיבחן לגופו ולהיות מטופל פרטנית, על פי תנאי ההסכם הספציפי, הערבויות, אופי העסק, מידת הנזק של מי מהצדדים ועוד. מה שברור הוא כי ברוב המכריע של הסכמי השכירות אין התייחסות למקרה של קורונה ו/או למקרה של בעיה מסוג זה, כך שהמחלוקת פתוחה לפרשנות ובתי המשפט יצטרכו לדון בכל מקרה לגופו, אם בתביעות שיוגשו ואם בסעדים זמניים, דוגמת צווי מניעה אותם שוכרים יבקשו לקבל כנגד מימוש ערבויות. נכון לרגע זה יש בנמצא מספר החלטות של בתי משפט בישראל בנוגע לאפשרות של מימוש או אי מימוש ערבות בנקאית, אך לא מעבר. כמו כן יש בנמצא אמירה משפטית לפיה "קורונה" היא לא מילת קסם, מה שאומר שכל מקרה חייב להיות מטופל פרטני ומקצועי.

משכך, היה והשוכר שלך לא שילם לך את המגיע לך, אנחנו הכתובת הנכונה עבורך - אנו נדע לקבל במיידי טיפול בעניין, לגבש אסטרטגיה ולתקוף משפטית באופן נכון ומדויק, גם מחוץ לכותלי בית משפט, בניסיון לחסוך מהצדדים הליך ממושך ואם בדרך של פניה לבית המשפט בתביעות מתאימות. פנה אלינו כעת ונדאג לקדם הנושא עבורך כך שתוכל לקבל את דמי השכירות המגיעים לך ללא דיחוי נוסף. חייג עכשיו לעו"ד אלי דורון: 054-4251054
הפרת הסכם שכירות עקב הקורונה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גירושים בעקבות מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

להתכונן משפטית וכלכלית ליום של אחרי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

"חגיגת החיסונים" בארץ מפיחה בכולנו תקווה שהנה יש אור בקצה המנהרה אליה נכנסנו עם פרוץ מגפת הקורונה - אך יש לזכור כי ישנן השלכות רבות להכרזה על סיום תקופת המשבר הרשמי בישראל, השלכות שעלולות להיות פליליות או טומנות בחובן עלות גבוהה וחשוב לפעול מבעוד מועד ולהיערך בהתאם.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם