מאת:


נאורני מרדכי  אשר פוטר אחרי 16 שנות עבודה בחברה לאריזות פלסטיק הגיש תביעה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה נגד מעביד ו-5 חברות. למעשה מדובר באותו מעביד שפתח וסגר חברות בתדירות גבוהה.

העובד תובע באמצעות עו"ד ממשרד עורכי דין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס פיטורין שלא כדין, פיצויי פיטורין וזכויות סוציאליות והיעדר שימוע  בסך 178,449 ₪.

במשך שנים ביצעה חברה לייצור מוצרי ניילון מחולון תמרוני התחמקות בכדי להימנע מתשלום חובותיה. בעל החברה נהג לעיתים תכופות לסגור את החברה ולפתוח אותה בשם חדש, על מנת להקשות את יכולת התביעה של נושיו כנגדו. לאחרונה הסתבר כי בעל החברה אף מתחמק מתשלום לאחד מעובדיו, תוך שהוא מנצל את קרבתם האישית ואת טוב ליבו של העובד.

 
חרף השינויים בשמות החברה, תנאי העסקתו ואופי עבודתו של העובד  לא השתנו בכל משך עבודתו. עם הזמן  נוצרו בין התובע לנתבע יחסי חברות קרובים אשר התבטאו בהזמנות הדדיות לארועים משפחתיים, וגם כאשר חלה המעסיק בסרטן, עמד לצידו העובד כחבר בלב ובנפש. בשל הקרבה האישית ומנהג החלפת החברות הפיקטיבית,  החל העובד להיות מועסק ישירות מול בעל החברה, ללא תלות בבעלי תפקידים אחרים בחברה.

לאחר שפוטר העובד, הובטח לו  כך נטען בכתב התביעה  כי יקבל את פיצויי הפיטורין המגיעים לו. חשוב לציין כי העובד זקוק לאותם סכומים על מנת להבטיח את צרכי הקיום הבסיסיים של משפחתו. כאשר שאל העובד מתי יקבל את הפיצוי המגיע לו, ביקש ממנו בעל החברה שימתין עד סיומו של הליך משפטי שהוא, הבעלים היה צד לו. העובד הבין כי ההליך המשפטי מהווה נטל כלכלי עבור חברו, ולכן הסכים לדחות את מועד התשלום. בתמימותו הרבה, האמין העובד כי חברו ישיב לו באותה מטבע וישלם לו מיד עם סיום משפטו.

לאחר מספר חודשים כאשר נודע לתובע כי חברו זכה כבר במשפט, בירך התובע את הנתבע בשיחת טלפון ושאל אותו אודות החזרת החוב. בעל החברה ענה כי בקרוב יקבל את כספי המשפט ואז ישיב את חובו. הכסף כאמור לא שולם לעובד, הנתבע מצידו חוזר ומבטיח כי ישלם את הכסף בקרוב, אך פעם אחר פעם אינו עומד בהבטחתו. רק כאשר  פסק לגמרי הנתבע מלהשיב לשיחותיו של התובע, הבין התובע כי, כשם שבעבר היה עד להתחמקותו של בעל החברה מנושי החברה, כך כיום הוא עד לנסיונות ההתחמקותו של הנתבע ממנו עצמו.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג גברים במקרי הטרדה מינית בעבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות, גורמים פרטיים וכן עסקיים, בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות על פי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים ועובדות.

דיני עבודה – היקפם וחשיבותם

מאת: צוות האתר

במציאות בה אנו חיים, דיני העבודה מתעדכנים ומשתנים בתדירות גבוהה מאוד וכך גם הפסיקה הבאה לפרש את אותם חוקים, בפני הערכאות השונות, מה שמחייב את המתמחים בתחום להתעדכן באותם חידושים על בסיס יומי.

תביעה להכרה ביחסי עובד-מעביד

מאת: צוות האתר

ישראלים רבים העובדים לטובת קיום משפחתם ובני ביתם, מוצאים את עצמם לא אחת נדרשים על ידי בעל העסק בו הם מועסקים ו/או בו הם מבקשים להיות מועסקים, לפתוח תיק "עוסק" עצמאי במשרדי מס הכנסה ומע"מ ולעבוד מולם "כנגד חשבונית".

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.