מאת:

בתאריך 18.6.12 אישרה הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק שירות הקבע בצבא הגנה לישראל (גמלאות) (תיקון מס' 27),התשע"ב-2012.

יו"ר הוועדה ויוזם החוק, כץ הציג את ההצעה ואמר כי: "הצעת החוק שאושרה תביא לכך שההצמדה תהיה למדד והדבר יגרור אחריו  את עדכון הקצבה באופן קבוע וימנע את שחיקתה".

בשנת 2003 נשחקו הגמלאות במשק הישראלי בעשרות אחוזים. בשנת 2009 נקבע לגבי עובדי מדינה כי משכורתו של גמלאי תעודכן אחת לשנה בהתאם לשיעור עליית מדד המחירים לצרכן.

לפי ההצעה שאושרה סופית, החל ממועד המעבר ב-30 ביוני 2012, תשונה שיטת עדכון קצבתם של גמלאי שירות הקבע בצה"ל, כך שהגמלה תתעדכן מידי שנה לפי שיעור עליית מדד המחירים לצרכן, במקום השיטה הקיימת של הצמדה לחייל פעיל באותה דרגה. מוצע להעניק לגמלאים תוספת שחיקה, תוספת בשל מדד 2008, תוספת הסכמי שכר ותוספת בשל המדד לשנים 2009 עד 2011. בנוסף תשולם בפריסה למספר שנים תוספת בשל ההפרשים הרטרואקטיביים שהיו מגיעים אם שינוי שיטת ההצמדה היה מתבצע במועד שהתבצע לגבי שירות המדינה.

ע"פ המוסכם יהיה מנגנון פשוט שיבטיח עדכון שנתי לקצבה המשולמת, וכן גמלאי של צה"ל שפנה לקריירה שניה לא ישלם שיעורי מס מוגדלים על הפנסיה שלו.


מהן ההסכמות שהושגו במסגרת קבלת התיקון לחוק:
  • כניסתו של החוק לתוקף תהיה רטרואקטיבית – החל ב-1 ביוני 2012, והתשלומים יתפרשו על פני עשר שנים.
  • במידה ונפטר הגמלאי וטרם קיבל את מלוא התוספות המגיעות לו, יוכלו יורשיו להוון את הסכומים באופן מיידי.
  • תוענק לגמלאי צה"ל תוספת שחיקת שכר בגובה 5% עד 12% עבור מי שפרש משירות קבע לפני שנת 2008, בהתאם למועד הפרישה של כל גמלאי וגמלאי.
  • הגמלאים יקבלו רטרואקטיבית את תוספות השכר להן היו זכאים לו הצעת חוק זו היתה מתקבלת כבר בשנת 2009.
  • תבוטל ההוראה לפיה גמלאי צה"ל שפנה ל"קריירה שנייה" והועסק במקום עבודה חדש המוגדר כ"קופה ציבורית" (למשל: חברות ממשלתיות, רשויות מקומיות), ישלם שיעורי מס מוגדלים על הפנסיה שלו.

ברוך לוי, יו"ר ארגון "צוות" (ארגון גמלאי שירות הקבע בצה"ל) בירך על אישור הצעת החוק, והוסיף "זהו יום חג לגמלאי צה"ל".

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

שינויים בכללים להקצאת אופציות לעובדים

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרד האוצר פרסם טיוטה לתיקון כללי מס הכנסה בנושא הקלות מס בהקצאת מניות לעובדים. יחד עם זאת יש לעמוד בתנאים נוקשים לצורך זכאות להטבות אלו. מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי לצורך עריכת תוכנית אופציות והגשתה באופן שיעמוד בתנאי הדין.

ביטוח פנסיוני לעובדים זרים

מאת: עמית גרוס, עו"ד

נושא הביטוח הפנסיוני לעובדים זרים, מעורר שאלות רבות, בין היתר, האם עובד זר זכאי להפרשות פנסיוניות? ככל שכן, האם ניתן לבצע הפרשות על שמו? האם עובדים זרים מסתננים זכאים גם כן להפרשות פנסיות? ועוד. במאמר זה, ננסה לענות על השאלות אשר הצטברו במשרדנו מקהל לקוחותינו הרחב.

ייצוג גברים במקרי הטרדה מינית בעבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות, גורמים פרטיים וכן עסקיים, בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות על פי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים ועובדות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.