מאת:


בתאריך 18.6.12 אישרה הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק שירות הקבע בצבא הגנה לישראל (גמלאות) (תיקון מס' 27),התשע"ב-2012.

יו"ר הוועדה ויוזם החוק, כץ הציג את ההצעה ואמר כי: "הצעת החוק שאושרה תביא לכך שההצמדה תהיה למדד והדבר יגרור אחריו  את עדכון הקצבה באופן קבוע וימנע את שחיקתה".

בשנת 2003 נשחקו הגמלאות במשק הישראלי בעשרות אחוזים. בשנת 2009 נקבע לגבי עובדי מדינה כי משכורתו של גמלאי תעודכן אחת לשנה בהתאם לשיעור עליית מדד המחירים לצרכן.

לפי ההצעה שאושרה סופית, החל ממועד המעבר ב-30 ביוני 2012, תשונה שיטת עדכון קצבתם של גמלאי שירות הקבע בצה"ל, כך שהגמלה תתעדכן מידי שנה לפי שיעור עליית מדד המחירים לצרכן, במקום השיטה הקיימת של הצמדה לחייל פעיל באותה דרגה. מוצע להעניק לגמלאים תוספת שחיקה, תוספת בשל מדד 2008, תוספת הסכמי שכר ותוספת בשל המדד לשנים 2009 עד 2011. בנוסף תשולם בפריסה למספר שנים תוספת בשל ההפרשים הרטרואקטיביים שהיו מגיעים אם שינוי שיטת ההצמדה היה מתבצע במועד שהתבצע לגבי שירות המדינה.

ע"פ המוסכם יהיה מנגנון פשוט שיבטיח עדכון שנתי לקצבה המשולמת, וכן גמלאי של צה"ל שפנה לקריירה שניה לא ישלם שיעורי מס מוגדלים על הפנסיה שלו.


מהן ההסכמות שהושגו במסגרת קבלת התיקון לחוק:
  • כניסתו של החוק לתוקף תהיה רטרואקטיבית – החל ב-1 ביוני 2012, והתשלומים יתפרשו על פני עשר שנים.
  • במידה ונפטר הגמלאי וטרם קיבל את מלוא התוספות המגיעות לו, יוכלו יורשיו להוון את הסכומים באופן מיידי.
  • תוענק לגמלאי צה"ל תוספת שחיקת שכר בגובה 5% עד 12% עבור מי שפרש משירות קבע לפני שנת 2008, בהתאם למועד הפרישה של כל גמלאי וגמלאי.
  • הגמלאים יקבלו רטרואקטיבית את תוספות השכר להן היו זכאים לו הצעת חוק זו היתה מתקבלת כבר בשנת 2009.
  • תבוטל ההוראה לפיה גמלאי צה"ל שפנה ל"קריירה שנייה" והועסק במקום עבודה חדש המוגדר כ"קופה ציבורית" (למשל: חברות ממשלתיות, רשויות מקומיות), ישלם שיעורי מס מוגדלים על הפנסיה שלו.

ברוך לוי, יו"ר ארגון "צוות" (ארגון גמלאי שירות הקבע בצה"ל) בירך על אישור הצעת החוק, והוסיף "זהו יום חג לגמלאי צה"ל".

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג גברים במקרי הטרדה מינית בעבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות, גורמים פרטיים וכן עסקיים, בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות על פי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים ועובדות.

דיני עבודה – היקפם וחשיבותם

מאת: צוות האתר

במציאות בה אנו חיים, דיני העבודה מתעדכנים ומשתנים בתדירות גבוהה מאוד וכך גם הפסיקה הבאה לפרש את אותם חוקים, בפני הערכאות השונות, מה שמחייב את המתמחים בתחום להתעדכן באותם חידושים על בסיס יומי.

תביעה להכרה ביחסי עובד-מעביד

מאת: צוות האתר

ישראלים רבים העובדים לטובת קיום משפחתם ובני ביתם, מוצאים את עצמם לא אחת נדרשים על ידי בעל העסק בו הם מועסקים ו/או בו הם מבקשים להיות מועסקים, לפתוח תיק "עוסק" עצמאי במשרדי מס הכנסה ומע"מ ולעבוד מולם "כנגד חשבונית".

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.