מאת:


המדובר הוא באחד מתיקי הלבנת ההון הגדולים ביותר שאירעו בישראל במהלך השנים האחרונות, שתחילתו לפני כחצי שנה כאשר בעקבות חקירה סמויה שנערכה ע"י היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות, בשיתופן של רשויות החקירה בצרפת, הוקפאו מספר חשבונות בנקים בישראל השייכים לתושבים זרים לאחר שהופקדו בהם סכומי עתק, שמקורם לפי החשד בעבירות מס, בהונאות ובקבלת דבר במרמה במסגרת ארגון פשע.

הפרשה שבה היו מעורבים אזרחים ישראלים וצרפתיים נוספים נחשפה כאמור עם תפיסת חשבונות הבנקים הנ"ל, שהעלו חשד לקיומה של רשת הונאה ופשיעה בינלאומית שביצעה הונאות ענק הנאמדות במאות מיליוני שקלים. בישראל, הוגש כתב אישום בפרשה זו רק כנגד חשוד אחד, יהודי צרפתי בעל אזרחות ישראלית, אשר הואשם בהלבנת הון בהיקף גדול של עשרות מיליוני שקלים באמצעות העברת הכספים לישראל.

אולם על אף ההיקף הגדול של הכספים המעורבים בפרשה זו, נחתם בין פרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה) לבין הנאשם הסדר טיעון ולפיו יורשע הנאשם בשתי עבירות על חוק איסור הלבנת הון וירצה עבודות שירות לתקופה בת 4 חודשים, זאת בנוסף לכך שהמדינה תחלט סך של 22 מיליון ₪ מתוך סכום כולל הנאמד בכ-60 מיליון ₪ שנתפס בחשבונות הנאשם עם הגשת כתב האישום.

יצוין, כי גם ממשלת צרפת הצטרפה לבקשות להמשך אחזקת הכספים הנ"ל עד למיצוי הדין הפלילי בצרפת כנגד צרפתים המעורבים בפרשה בטענה כי כספים אלה מקורם בעבירות מירמה והונאה שבוצעו בצרפת. בקשתה זו של ממשלת צרפת נדחתה על ידי בית המשפט מה שגרם לה להגיש בקשה במעמד צד אחד לעיקול הכספים שגם היא נדחתה מן הטעם שלא ניתן לתת צו עיקול זמני בקשר להליכים המתקיימים מחוץ לגבולות מדינת ישראל.

הלבין הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים וצפוי לעבודות שירות בלבד

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

כיצד תמנע מקבלת חשבונית פיקטיבית / זרה?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

לא פעם, אנחנו נתקלים בעוסקים תמימים, שאינם מודעים לכך, כי הם קיבלו חשבוניות פיקטיביות ובכך ביצעו הם עבירה פלילית על פי הוראות החוק והפקודה ואף נחשפו לעוולה אזרחתי העלולה להסתיים באי הכרה במע"מ התשומות שנוכה על ידי מקבל החשבונית.

'הלכת פרומדיק' - האם חוות דעת משפטית מנטרלת חשיפה פלילית?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

האחריות למילוי חובות דיני המס מוטלת, בראש ובראשונה, על הנישום. עם זאת, הוא רשאי להיעזר במומחיות יועצים שמקצועם בכך. ככל שהפעילות העסקית-כלכלית מורכבת יותר, כך סביר...

שימוע לפני הגשת כתב אישום

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

אל לנו להקל בחשיבותו של הליך השימוע מאחר והזכות לקיומו הינה מרכיב משמעותי ומרכזי בזכויותיו של החשוד בפלילים ובהליך המשפטי המתנהל נגדו. ניהול אסטרטגי, מקצועי ונכון מראשיתה של החקירה, יכול להטות את כף המאזניים לטובת החשוד, להימנע מהעמדתו לדין או לכל הפחות, להביא את רשויות התביעה לשקול מחדש את החומרים העומדים לפניהם כנגד החשוד ולהטיב עם עמו.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים