מאת:

בעידן האינטרנט, משרדנו המורכב מעו"ד יוצאי משרד המשפטים וגופים חוקרים, נחשפים אנו יותר ויותר לעבירת ההטרדה המינית בדמות פרסום והפצה של תכנים מיניים, ללא הסכמת המצולמים. הפצת תכנים אלו פוגעת בזכויות השייכות לגרעין הקשה ביותר של זכויות האדם, ביניהן ובעיקרן הזכות לכבוד, לפרטיות, לחירות, לשם טוב ולשוויון.
 
פרסום בעל אופי מיני לרבות פרסום באמצעות תמונות, סרטונים ו/או הקלטות פוגעות בקורבן וגורמות לו נזקים קשים מנשוא וזאת לנוכח ההשפלה אליה נחשף הקורבן וחוסר יכולתו לעצור את הפרסום וההפצה של התכנים הפוגעניים. בהתאם לסעיף 3(א)(5א) לחוק למניעת הטרדה מינית, תשנ"ח-1998 ולסעיפים 2(4א) ו-5 לחוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981; פרסומים ללא הסכמת המצולם בדמות תצלומים ו/או סרטונים ו/או הקלטות של אדם המתמקדות במיניותו שיש בהן תכנים המשפילים ו/או מבזים אדם מהווים עבירה שעונשה עד 5 שנות מאסר. איסור ההפצה לרבות העונש הנלווה להפרת האיסור תקפים הם גם למי שהועברו לידיו תכנים מסוג זה. הקורבנות הנפגעים יכולים לפנות למשטרה ולהגיש תלונה בנידון לצורך חקירת האירוע, תפיסת הנאשם והבאתו לדין. לצד העונש הפלילי הנלווה לעבירה, זכאי הקורבן להגיש תביעת פיצויים אזרחית עבור פיצוי כספי.
 
משרדנו קשוב לעוול הנגרם לקורבנות ויכול לסייע לנפגעים לממש את מלוא זכויותיהם בהליך הגשת התלונה במשטרה ולדאוג למיצוי הדין כנגד מפיץ התכנים וזאת בהישען על תחשבים כלכליים האמורים למקסם את הזכאות לפיצוי כספי. חשיבותו של ליווי משפטי איתן במקרים אלו רם מעלה הוא לנוכח המצב הפגיע של הקורבן שעלול להביאו לוויתור, אף ללא ידיעתו על זכויותיו בנידון. כך למשל הליך התביעה בגין הטרדה מינית מאפשרת לקורבן לשלם אגרה מופחתת עבור פתיחת התיק ובית המשפט רשאי לפסוק עבורו פיצוי, ללא הוכחת נזק עד לסכום של 120,000 ₪. אולם, היעדרו של ייעוץ במקרה זה עלול כאמור לגרוע מזכויותיו של הקורבן מבלי משים לנוכח המידע המועט של הנפגע בנושא. משרדנו ייתן לכבודכם את הליווי הראוי והנדרש לרבות ניהול תביעה אזרחית נגררת במקרים הרלוונטיים וכן ניהול התביעה הפלילית והאזרחית בנפרד והכל בהתאם ובהתחשב לנסיבות האירוע. בנוסף לליווי ההליך המשפטי כנגד הנאשם, ידאג משרדנו, בהתאם למגבלות הקבועות בחוק, לפעול בדחיפות להסרת התכנים הפוגעניים באמצעות פנייה ישירה ומהירה אל אתרי האינטרנט ו/או אל החברות המפעילות את הפלטפורמות בהם הופצו התכנים. פרט לאמצעי הדיווח יכול משרדנו ללוות את הקורבן ברגעיו הקשים תוך ניהול הפרוצדורה אל מול המוסד החינוכי בו הוא לומד, להגיש תלונה במשטרה ולעשות כל שניתן על מנת להבטיח את ביטחונו של הקורבן בשובו למוסד הלימודים.    
 
במשרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי משרד המשפטים, קיימים הידע והניסיון על מנת לסייע למי שנפגע מהפצת תמונותיו בשני הנתיבים - הן מחלקה אזרחית מנוסה שתגיש עבורו תביעה אזרחית כנגד הפוגע על מנת להבטיח פיצוי הולם, והן עורכי דין המתמחים בפליליים שילוו את הנפגע בהגשת התביעה ובכל ההליכים הפליליים כנגד הפוגע.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עבירות סמים בצה"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד

צה"ל נוקט בעמדה מחמירה כלפי עבירות סמים ומטפל בהן באופן רחב באמצעות אכיפה, מניעה וענישה. לפיכך מדיניות הענישה בצה"ל הינה מחמירה וכוללת בדרך כלל מאסר בפועל. העזרות בליווי משפטי מקצועי יכולה לחסוך במקרים רבים חודשי מאסר ממושכים ורישום פלילי המכתים את החייל לתקופה ממושכת בחייו האזרחיים.

ערעור פלילי

מאת: אלי דורון, עו"ד

לכל אדם ישנה הזכות להגשת ערעור על פסק הדין שהתקבל בגינו ו/או על חומרת העונש. כמו כן, ניתן להגיש ערעור על החלטת פסק הדין בערכאת ערעור, אך זכות זו נתונה לשיקול בית המשפט. מומלץ להיוועץ עם עורך דין ליטיגציה, על מנת שיסייע בכל ההליך.

התנאים למשפט חוזר - סיפורו של רומן זדורוב

מאת: אלי דורון, עו"ד

עריכת משפט חוזר משמעה ניהול ההליך המשפטי מהתחלה והוכחה חוזרת באמצעות ראיות את העובדות הנטענות בכתב האישום. לאור זאת, לא בנקל מורה בית המשפט על עריכת משפט חוזר, אלא הדבר נעשה במקרים נדירים במיוחד.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.