מאת:

הטענה כי הועבר משיפוט בליגה לאומית לשיפוט בליגה הארצית, והעברה זו שקולה לפיטורין. מדובר בתביעה שחושפת תופעה לפיה לכאורה איגוד הכדורסל מנייד שופטים בין ליגות ופוגע בתנאי השכר ותנאים נילווים. סכום התביעה על סך 102,978 שקל.

השופט מכהן כשופט כדורסל מזה כ-20 שנה, מתוכם כ-7 כחבר סגל שופטי הליגה הלאומית. השיפוט בליגה הלאומית הקנתה לתובע הטבות כלכליות מהותיות מהן, משכורת קבועה מטעם איגוד הכדורסל בישראל, זכויות סוציאליות כגון הפרשות לפנסיה וקרן השתלמות, שכר מוגבר בגין שיפוט במשחקי הליגה הלאומית אל מול השכר בגין שיפוט במשחקי הליגה הארצית ועוד.

במשך כל שנותיו כשופט כדורסל עמד בכל הדרישות שהועמדו בפניו, עמד בהצלחה במבחני הכושר והחוקה הנערכים על ידי איגוד הכדורסל, ומעולם לא זומן לסדר בשל התנהלותו ולא בשל מקצועיותו.

לאור האמור, נדהם השופט לגלות לפני פתיחת עונת המשחקים כי, יו''ר הוועדה המקצועית של הליגות הבכירות באיגוד הכדורסל הודיע לו כי הוא מועבר לשיפוט בליגה הארצית ואין לו מקום עוד כשופט בליגה הלאומית.

התובע באמצעות בא כוחו, עו''ד עידן גור ממשרד עורכי דין דורון, טיקוצקי צדרבוים, טען כי העברתו שוללת ממנו את ההטבות שהוזכרו, ומרעה את תנאי העסקתו משמעותית, הן מבחינת יוקרת מעמדו, והן מבחינה כלכלית. כאמור, הדבר שקול לפיטורין ולכן דורש הוא את פיצויי הפיטורין אשר מגיעים לו על פי חוק.

זאת ועוד, השופט טוען כי נושל מתפקיד השיפוט בליגה הלאומית בשל אפליה פסולה מחמת גילו שכן הוא בן 47, וגיל 50 הוא גיל הפרישה בתחום. בנוסף, השופט טוען לאפליה פסולה מחמת משקל ומראה שכן איגוד הכדורסל הסביר את העברתו בכך שהתובע סובל מבעיית משקל הפוגעת בתדמיתו כשופט כדורסל. לדברים אלה אין כל ביסוס בהתחשב בעובדה שהשופט עמד בכל מבדקי הכושר התקופתיים. בכתב התביעה מפורטת גם מסכת ההתנכלויות אשר עבר השופט מצד גורמים באיגוד, ואף כיצד נשללה ממנו זכותו לטעון כנגד העברתו והרעת מצבו המקצועי.


 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

שינויים בכללים להקצאת אופציות לעובדים

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרד האוצר פרסם טיוטה לתיקון כללי מס הכנסה בנושא הקלות מס בהקצאת מניות לעובדים. יחד עם זאת יש לעמוד בתנאים נוקשים לצורך זכאות להטבות אלו. מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי לצורך עריכת תוכנית אופציות והגשתה באופן שיעמוד בתנאי הדין.

ביטוח פנסיוני לעובדים זרים

מאת: עמית גרוס, עו"ד

נושא הביטוח הפנסיוני לעובדים זרים, מעורר שאלות רבות, בין היתר, האם עובד זר זכאי להפרשות פנסיוניות? ככל שכן, האם ניתן לבצע הפרשות על שמו? האם עובדים זרים מסתננים זכאים גם כן להפרשות פנסיות? ועוד. במאמר זה, ננסה לענות על השאלות אשר הצטברו במשרדנו מקהל לקוחותינו הרחב.

ייצוג גברים במקרי הטרדה מינית בעבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות, גורמים פרטיים וכן עסקיים, בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות על פי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים ועובדות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.