מאת:


הטענה כי הועבר משיפוט בליגה לאומית לשיפוט בליגה הארצית, והעברה זו שקולה לפיטורין. מדובר בתביעה שחושפת תופעה לפיה לכאורה איגוד הכדורסל מנייד שופטים בין ליגות ופוגע בתנאי השכר ותנאים נילווים. סכום התביעה על סך 102,978 שקל.

השופט מכהן כשופט כדורסל מזה כ-20 שנה, מתוכם כ-7 כחבר סגל שופטי הליגה הלאומית. השיפוט בליגה הלאומית הקנתה לתובע הטבות כלכליות מהותיות מהן, משכורת קבועה מטעם איגוד הכדורסל בישראל, זכויות סוציאליות כגון הפרשות לפנסיה וקרן השתלמות, שכר מוגבר בגין שיפוט במשחקי הליגה הלאומית אל מול השכר בגין שיפוט במשחקי הליגה הארצית ועוד.

במשך כל שנותיו כשופט כדורסל עמד בכל הדרישות שהועמדו בפניו, עמד בהצלחה במבחני הכושר והחוקה הנערכים על ידי איגוד הכדורסל, ומעולם לא זומן לסדר בשל התנהלותו ולא בשל מקצועיותו.

לאור האמור, נדהם השופט לגלות לפני פתיחת עונת המשחקים כי, יו''ר הוועדה המקצועית של הליגות הבכירות באיגוד הכדורסל הודיע לו כי הוא מועבר לשיפוט בליגה הארצית ואין לו מקום עוד כשופט בליגה הלאומית.

התובע באמצעות בא כוחו, עו''ד עידן גור ממשרד עורכי דין דורון, טיקוצקי צדרבוים, טען כי העברתו שוללת ממנו את ההטבות שהוזכרו, ומרעה את תנאי העסקתו משמעותית, הן מבחינת יוקרת מעמדו, והן מבחינה כלכלית. כאמור, הדבר שקול לפיטורין ולכן דורש הוא את פיצויי הפיטורין אשר מגיעים לו על פי חוק.

זאת ועוד, השופט טוען כי נושל מתפקיד השיפוט בליגה הלאומית בשל אפליה פסולה מחמת גילו שכן הוא בן 47, וגיל 50 הוא גיל הפרישה בתחום. בנוסף, השופט טוען לאפליה פסולה מחמת משקל ומראה שכן איגוד הכדורסל הסביר את העברתו בכך שהתובע סובל מבעיית משקל הפוגעת בתדמיתו כשופט כדורסל. לדברים אלה אין כל ביסוס בהתחשב בעובדה שהשופט עמד בכל מבדקי הכושר התקופתיים. בכתב התביעה מפורטת גם מסכת ההתנכלויות אשר עבר השופט מצד גורמים באיגוד, ואף כיצד נשללה ממנו זכותו לטעון כנגד העברתו והרעת מצבו המקצועי.


 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג גברים במקרי הטרדה מינית בעבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות, גורמים פרטיים וכן עסקיים, בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות על פי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים ועובדות.

דיני עבודה – היקפם וחשיבותם

מאת: צוות האתר

במציאות בה אנו חיים, דיני העבודה מתעדכנים ומשתנים בתדירות גבוהה מאוד וכך גם הפסיקה הבאה לפרש את אותם חוקים, בפני הערכאות השונות, מה שמחייב את המתמחים בתחום להתעדכן באותם חידושים על בסיס יומי.

תביעה להכרה ביחסי עובד-מעביד

מאת: צוות האתר

ישראלים רבים העובדים לטובת קיום משפחתם ובני ביתם, מוצאים את עצמם לא אחת נדרשים על ידי בעל העסק בו הם מועסקים ו/או בו הם מבקשים להיות מועסקים, לפתוח תיק "עוסק" עצמאי במשרדי מס הכנסה ומע"מ ולעבוד מולם "כנגד חשבונית".

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.