מאת:

ליווי משפטי מקיף לארגונים, מוסדות ועמותות ללא כוונות רווח בסיוע עו"ד ורו"ח יוצאי משרד המשפטים 

מחוץ למגזר הפרטי ולמגזר הציבורי בישראל מתנהל לו מגזר נוסף ורב השפעה אשר לו כללים וחוקים משל עצמו. מגזר זה, אשר זכה אגב כך לכינוי "המגזר השלישי" ומוכר גם כחברה האזרחית, כולל מוסדות וולונטריים וארגונים ללא כוונות רווח כגון עמותות וחברות לתועלת הציבור, הפועלים במגוון רב של נושאים, החל מבריאות, דת, חינוך ותרבות ועד לשמירה על איכות הסביבה ופעילויות המוניטריות שונות ומבורכות.
 
חלק מן הארגונים מספקים שירותים, אחרים תכליתם בשינוי חברתי וישנם ארגוני חברים העוסקים בשלל נושאים חברתיים או מקצועיים. מאפיינים בולטים של ארגוני המגזר השלישי הינם מעורבות מתנדבים בפעילותם, הממומנת לרוב ע"י כספי תרומות. חרף העובדה שהמגזר השלישי ממלא תפקיד מרכזי בחברה הישראלית, הידע שקיים אודות אופיו או מרכיביו בכל זאת אינו רב. משרדנו המורכב מעו"ד, רו"ח וכלכלנים יוצאי רשויות משרד המשפטים, רשויות מס וגורמים אחרים, צבר ניסיון רב בהיבטיו המשפטיים השונים של המגזר השלישי ובמסגרת התמחות זו מעניק משרדנו ייעוץ וליווי משפטי מקיף בכל הנוגע להתנהלותן של עמותות, חברות לתועלת הציבור וגורמים כיוצא באלו.
 
הליווי המשפטי המוענק ע"י משרדנו כולל בין השאר את הנושאים הבאים:
  1. הקמת עמותות/חברות לתועלת הציבור ורישומן אצל רשם העמותות/רשות התאגידים;
  2. ניסוח מסמכי הארגון והגדרת מטרותיו;
  3. ניהול משפטי שוטף של הארגון ומוסדותיו;
  4. ליווי בהליך הוצאת אישור ניהול תקין מרשם העמותות;
  5. טיפול בקבלת אישור לפי סעיף 46א לפקודת מס הכנסה לעניין זיכוי ממס על תרומות ו/או לפי סעיף 61 לחוק מיסוי מקרקעין המעניק פטור ממס שבח בגין מכירת נכסי מקרקעין;
  6. השתתפות בישיבות וועד מנהל ואסיפה כללית;
  7. התנהלות שוטפת מול רשם העמותות או מול הגורם המוסמך הרלוונטי;
  8. טיפול בבקשות למחיקת עמותות ו/או בפתיחת חקירה נגד עמותה על ידי רשם העמותות ועוד.
כאמור משרדנו, המייצג שורה ארוכה של עמותות דתיות, חברתיות ואחרות, מורכב מעו"ד, רו"ח וכלכלנים יוצאי משרד המשפטים, שופטים בדימוס ועוד ואשר להם ידע ספציפי בכל הקשור בעולם העמותות. אנו מזמינים אותך למשרדנו לטובת התרשמות ובחינת אפשרות לעבודה משותפת. התקשר עתה לעו"ד אלי דורון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

התמודדות עם רגולציה בהקדשות בישראל

מאת: אייל גלובוס, עו"ד, אש מחלקת מגזר שלישי - עמותות הקדשות וחל"צ; שלומי פרץ, מתמחה

תחום ההקדשים (אגב - ניתן לומר גם הקדשות) הינו תחום מורכב אשר מעטים הם עורכי הדין שעוסקים בו ומכירים אותו לעומק. בישראל רשומים למעלה מ 3,300 הקדשים (על פי אתר גיידסטאר), מדובר כאמור בתחום מורכב ביותר מאחר והוא כולל מעורבים שונים יוצר ההקדש, הנהנים ממנו והנאמן ואף נמשך לאורך שנים רבות. להקדשות בישראל נכסים רבים: נכסי מקרקעין (כ 1,200 נכסים מרביתם על קרקעות ותיקות במרכזי הערים ולכן גם יקרות) וכן נכסים אחרים בשווי כולל של כ 6 מיליארד(!!) ₪.

אגודות עת'מניות - כדאי להיערך לשינויים שבדרך

מאת: אייל גלובוס, עו"ד, ראש מחלקת מגזר שלישי - עמותות הקדשות וחל"צ; שלומי פרץ, מתמחה

התקנות המוצעות נועדו להחיל על אגודות עות'מניות את חובת הדיווח והשקיפות בדומה למה שנדרש מתאגידים אחרים בישראל ובכך להסדיר את פעולתן ככל שניתן. מובן כי לאור השינוי הצפוי יש להיערך לכך בהקדם.

אישור ניהול תקין לעמותה

מאת: אייל גלובוס, עו"ד, ראש מחלקת מגזר שלישי - עמותות הקדשות וחל"צ; שלומי פרץ, מתמחה

כל גורם שעובד עם עמותות בישראל מכיר ויודע אודות קיומו של אישור ניהול תקין - הבעיה שלא כולם מבינים את חשיבותו ואת הסכנה הטמונה בהעדרו מבחינת העמותה. מהו אישור ניהול תקין? מתי האישור נדרש ומתי רצוי? על שאלות אלו ואחרות ננסה להשיב במאמר הבא.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.