מאת:

בעלי חברה מצליחה לאספקת שיש פנתה למשרדנו בחודש בפברואר 2019 בבהלה, לאחר שמנהליה של חברה שהנה לקוחה גדולה במיוחד שלה, שהיקף העסקאות ביניהן מגיעה ליותר מ-12 מיליון ₪ בשנה, הודיעו כי לא יוכלו לשלם את יתרת חובם שעמדה אז על יותר מ-7.3 מיליון ₪.
 
מנהלי החברה הלקוחה שיוצגה על ידינו היו שרויים בלחצים כבדים מאוד מאחר ומדובר בחוב כבד במיוחד שיצר אצלם מצוקת תזרימית קשה וצורך לנטול הלוואות גבוהות מהבנקים כדי לשמור על החברה. הם ביקשו מאיתנו לעשות הכל כדי להביא לגבייה מהירה של החוב. מחלקת ליטיגציה ומחלקת הגבייה המסחרית במשרדנו שילבו ידיים והוגשה תביעה לביהמ"ש השלום בחיפה כנגד החברה ובעליה על סך 2.2 מיליון ₪ לצד עיקולים זמניים שהוטלו ובמקביל הוגשו בקשות לביצוע של שיקים שחוללו ללשכת ההוצאה לפועל (מחודש ינואר 2019 ועד יוני 2019 חוללו שיקים בסכום של למעלה משמונה מיליון ₪, הן שיקים שיועדו לביטחון והן שיקים שנועדו לתשלום החוב הכולל).
 
באמצעות חקירות שבוצעו על ידי חברת חקירות ובאמצעות חקירה נגדית מוצלחת במיוחד של הנתבעים בדיון בביהמ"ש (במסגרת בקשה לביטול עיקולים שהגישו הנתבעים אשר נדחתה ע"י ביהמ"ש), התגלה שהנתבעים הבריחו נכסים ופעילות לחברה חדשה שהקימו. בנסיבות אלה, הוגשה על ידי המשרד בקשה למינוי כונס נכסים זמני וכן הוגשו בקשות להרחבת העיקולים ולתיקון כתב תביעה כך שיחול על מלוא החוב הכולל (סכום של כ-7.3 מיליון ₪). ביהמ"ש השלום בחיפה נעתר לבקשת המשרד למינוי כונס נכסים זמני (על אף שמדובר במשוכה לא פשוטה, במיוחד בהליך אזרחי). רגע לפני שהחרב הונחה על הנתבעים ועסקיהם היו מתמוטטים נוכח תפיסת מחסניהם על ידי הכונס הזמני, הם ניאותו להגיע לפשרה והעבירו באופן מיידי לתובעת סחורה בשווי של 300,000 ₪ וכן שיקים סחירים לתשלום מלוא חובם בסך של 7.3 מיליון ₪. במסגרת הסכם הפשרה שקיבל תוקף של פסק דין, סכום התביעה הועמד על סך של 7.3 מיליון ₪, נקבע סכום סנקציה בגובה של כחצי מיליון ₪ וכן נקבע שבלשכת רישום המקרקעין תירשם הערת אזהרה לטובת התובעת בגין דירת המגורים הענקית והיקרה של הנתבעים, כך שאם הנתבעים לא יפרעו את החוב על פי פסק הדין, התובעת תוכל לפעול בהליכי הוצל"פ למימוש פסק הדין.
 
מדובר בתוצאה מהירה ומצוינת לשביעות רצונה של התובעת, הואיל ובמקום לנהל הליך ארוך עד לקבלת פסק דין ואז לפנות להליכי מימוש, לאור הליכים מהירים, תקיפים ומדויקים בכמה ערכאות במקביל, התובעת קיבלה פסק דין מהיר ובטוחות לתשלום מלוא חובות הנתבעים כלפיה.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

סכסוך בין מזכה לזכיין - סוף מעשה במחשבה תחילה

מאת: אלי דורון, עו"ד

היעדרו של הסדר חקיקתי מלא לגבי מודל הזכיינות מותיר בידי המזכה את היכולת להכתיב ולקבוע תנאים בהסכם הזכיינות אשר ספק רב אם היו מתאפשרים בהינתן הסדר מעין זה, ולמגינת הלב- יודעים מזכים רבים לנצל לאקונה חקיקתית זו לטובתם.

"הפרדת כוחות" בחברה פרטית לעומת פירוק שותפות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מהי הדרך להיפרדות בין בעלי מניות שהסתכסכו ושהיחסים ביניהם הגיעו לכדי אובדן אמון?.. זוהי השאלה אשר נדונה בפסק דין חדש של בית המשפט המחוזי בתל אביב

האם שותף חדש המצטרף לעסק קיים חייב בחובות הקודמים של העסק?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שותף חדש מצטרף לעסק קיים כאשר לעסק חובות עבר כלפי נושים שונים, האם הוא חב בחובות העבר של אותו עסק קיים אשר הצטברו בתקופה שלפני הצטרפותו? זוהי השאלה אשר נדונה בפסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים אשר ניתן לאחרונה במסגרת ערעור על פסק דינו של בית משפט השלום

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.