מאת:


בעלי חברה מצליחה לאספקת שיש פנתה למשרדנו בחודש בפברואר 2019 בבהלה, לאחר שמנהליה של חברה שהנה לקוחה גדולה במיוחד שלה, שהיקף העסקאות ביניהן מגיעה ליותר מ-12 מיליון ₪ בשנה, הודיעו כי לא יוכלו לשלם את יתרת חובם שעמדה אז על יותר מ-7.3 מיליון ₪.
 
מנהלי החברה הלקוחה שיוצגה על ידינו היו שרויים בלחצים כבדים מאוד מאחר ומדובר בחוב כבד במיוחד שיצר אצלם מצוקת תזרימית קשה וצורך לנטול הלוואות גבוהות מהבנקים כדי לשמור על החברה. הם ביקשו מאיתנו לעשות הכל כדי להביא לגבייה מהירה של החוב. מחלקת ליטיגציה ומחלקת הגבייה המסחרית במשרדנו שילבו ידיים והוגשה תביעה לביהמ"ש השלום בחיפה כנגד החברה ובעליה על סך 2.2 מיליון ₪ לצד עיקולים זמניים שהוטלו ובמקביל הוגשו בקשות לביצוע של שיקים שחוללו ללשכת ההוצאה לפועל (מחודש ינואר 2019 ועד יוני 2019 חוללו שיקים בסכום של למעלה משמונה מיליון ₪, הן שיקים שיועדו לביטחון והן שיקים שנועדו לתשלום החוב הכולל).
 
באמצעות חקירות שבוצעו על ידי חברת חקירות ובאמצעות חקירה נגדית מוצלחת במיוחד של הנתבעים בדיון בביהמ"ש (במסגרת בקשה לביטול עיקולים שהגישו הנתבעים אשר נדחתה ע"י ביהמ"ש), התגלה שהנתבעים הבריחו נכסים ופעילות לחברה חדשה שהקימו. בנסיבות אלה, הוגשה על ידי המשרד בקשה למינוי כונס נכסים זמני וכן הוגשו בקשות להרחבת העיקולים ולתיקון כתב תביעה כך שיחול על מלוא החוב הכולל (סכום של כ-7.3 מיליון ₪). ביהמ"ש השלום בחיפה נעתר לבקשת המשרד למינוי כונס נכסים זמני (על אף שמדובר במשוכה לא פשוטה, במיוחד בהליך אזרחי). רגע לפני שהחרב הונחה על הנתבעים ועסקיהם היו מתמוטטים נוכח תפיסת מחסניהם על ידי הכונס הזמני, הם ניאותו להגיע לפשרה והעבירו באופן מיידי לתובעת סחורה בשווי של 300,000 ₪ וכן שיקים סחירים לתשלום מלוא חובם בסך של 7.3 מיליון ₪. במסגרת הסכם הפשרה שקיבל תוקף של פסק דין, סכום התביעה הועמד על סך של 7.3 מיליון ₪, נקבע סכום סנקציה בגובה של כחצי מיליון ₪ וכן נקבע שבלשכת רישום המקרקעין תירשם הערת אזהרה לטובת התובעת בגין דירת המגורים הענקית והיקרה של הנתבעים, כך שאם הנתבעים לא יפרעו את החוב על פי פסק הדין, התובעת תוכל לפעול בהליכי הוצל"פ למימוש פסק הדין.
 
מדובר בתוצאה מהירה ומצוינת לשביעות רצונה של התובעת, הואיל ובמקום לנהל הליך ארוך עד לקבלת פסק דין ואז לפנות להליכי מימוש, לאור הליכים מהירים, תקיפים ומדויקים בכמה ערכאות במקביל, התובעת קיבלה פסק דין מהיר ובטוחות לתשלום מלוא חובות הנתבעים כלפיה.
סכסוך בין חברות הסתיים ב-7.2 מיליון ₪ לטובת לקוחתנו!

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

יציאה משותפות עסקית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

ליווי וסיוע משפטי מלא למבקש לצאת משותפות עסקית או המוצא עצמו מול שותפים הפועלים להוצאתו מהשותפות שלא כדין - תן לנו לקבל פיקוד על המשבר ואנו נעשה הנדרש למענך.

בעלי המניות נכנסו למאבק קשה והחברה כמעט נכנסה להליכים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

משבר הקורונה הביא עימו מתיחות רבה ומחלוקות לגבי התנהלות נכונה של חברות בעת משבר, דוגמה לכך המקרה של שני בעלי מניות הקשורים בחברת שיווק גדולה בדרום, שהגיעו למצב משברי והחברה נכנסה כמעט לקיפאון מוחלט.

בעלי המניות במאבק קשה והחברה כמעט נכנסה להליכים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משבר הקורונה הביא עימו מתיחות רבה ומחלוקות לגבי התנהלות נכונה של חברות בעת משבר, דוגמא לכך המקרה של שני בעלי מניות הקשורים בחברת שיווק גדולה בדרום, שהגיעו למצב משברי - החברה נכנסה כמעט לקיפאון מוחלט, לאור הסכסוך שהתגלה בין שני בעלי המניות. הסכסוך נסוב על אופן ניהול מלאי החברה וצמיחתה בתקופת משבר שכזו, חילק את הנהלת החברה לשני מחנות ומנע אפשרות לפעילות שוטפת של החברה. רגע לפני שנכנסו להליכים, הגיעו לייעוץ שהפך את כל המצב.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם