מאת:

טיפול וסיוע משפטי לבעלי חשבונות בנק מוקפאים בישראל

ישראלים רבים מוצאים עצמם במצב בו הבנק בישראל מבקש להקפיא את חשבון הבנק שלהם וזאת עד לקבלת הסברים באשר למהות הכסף שבחשבונות. המערכת הבנקאית, עקב רגולציה ואחריות המוטלת עליה על ידי בנק ישראל ורשויות אכיפת החוק, כמו גם אמנות והסכמים בין-לאומיים, החלה במסע לאיתור חשבונות בנק של ישראליים הנחשדים כחשבונות בהם מוחזק כסף "שחור" ו/או כסף אשר לא דווח לרשויות המס בישראל. 
 
למעשה המערכת הבנקאית חוששת להיתפס כמי שנתנה מחסה לאחר להפקיד בכותלי הבנק כספים לא מדווחים. במסגרת זו המערכת הבנקאית סורקת חשבונות בנק ומחפשת את אלה שלגישתה מעוררים חשש באשר לאי חוקיות הכספים. כך למשל פועלת המערכת הבנקאית בישראל לטובת איתור חשבונות בנק בהם הופקדו במהלך השנים מזומנים. בנסיבות שכאלה בהן מתעורר חשש מצד הבנק, פונה הוא לאזרח ומבקש ממנו לקבל ראיות התומכות במקור הכסף והמלמדות כי הכסף שבחשבון כשר, תוך הבהרה כי כל עוד לא יומצאו הסברים, החשבון בהקפאה ולא ניתן לבצע בו כל פעולה. היה ועסקינן בבעל חשבון המדווח בשוטף לרשויות המס עקב היותו עצמאי ו/או בעל עסק, דורשת המערכת הבנקאית מבעל החשבון להמציא אישור רו"ח ו/או עו"ד בדבר דיווח על החשבונות האמורים כחשבונות מדווחים וכי כל הפקדה והפקדה בחשבון דווחה לרשויות המס בישראל. בנסיבות בהן בעל החשבון שכיר ו/או כלל אין לו תיק במס הכנסה משום שאין הוא עובד וכדומה, מבקשת המערכת הבנקאית מבעל החשבון תצהיר ו/או ראייה אחרת אשר תשכנע את הבנק כי אכן הכספים שבחשבון הם כספים "לבנים" וכאלה שלא היה צריך לשלם מס בגינם.
 
במקרים שכאלה, בהם הבנק פונה לאזרח ומודיע לו כי לא יאפשר גישה לחשבון עד לקבלת הסברים כאלה או אחרים, משרדנו מתמחה. כאן בדיוק בקיאותנו בתחום המס ובחקיקה הקשורה לאיסור הלבנת הון תוכל לסייע - הניסיון מלמד כי בנסיבות שכאלה ישנה חשיבות מכרעת לאופן ההתנהלות של בעל החשבון. יש בנמצא צורך להתנהל בצורה זהירה ומקצועית על מנת להבטיח כי ההתנהלות לא תסבך את בעל החשבון. התנהלות שכזו חייבת להיות מבוססת על עובדות אמיתיות והתנהלות חוקית ושקופה, אך יחד עם זאת חייבת היא להתבצע על סמך מנגנונים הקבועים בחוק אשר יש בהם כדי להבטיח נטרול חשיפה פלילית. כמובן שעל האזרח להימנע ממסירת מידע כוזב ועליו לפעול בנסיבות שכאלה על סמך ייעוץ משפטי מדויק. היה והכספים "לבנים" ומקורם החוקי ברור וגלוי, יש לפעול אל מול הלשכות המשפטיות של הבנקים באמצעות עו"ד מומחה ולהראות לבנק כי אכן אין מקום לחשש ומשכך על הבנק לאפשר גישה מיידית לחשבונות. היה והבנק מסרב, קיימת שורה של אפיקים המאפשרים פעולה משפטית אשר תחייב את הבנק להפשיר החשבון. מאידך, היה ויש פגם בכספים שבחשבון ו/או יש בנמצא קושי להסביר את המקור ו/או מתברר כי כספים אלה לא נכללים בדו"חות של האזרח לרשויות המס ו/או לא מופיעים בהצהרת ההון שלו, אזי מתעוררת חובה לפעול בדרך של גילוי מרצון ו/או בדרכים שומתיות אחרות, אשר במסגרתם יוסר המחדל האזרחי ותנוטרל החשיפה הפלילית.

משרדנו מתמחה כאמור בתחום זה - משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס וכן מעו"ד שהתמחותם נעוצה בשילוב שבין דיני בנקאות, דיני מס וחוק איסור הלבנת הון. משרדנו מטפל וטיפל במאות מקרים שכאלה ומשכך לנו הידע והניסיון להבטיח לך האזרח, בעל החשבון, התנהלות חוקית ושקופה, תוך הכשרת ההון בחשבון בחוקיות ובמינימום עלות ע"פ דין. משרדנו מורגל לפעול מול פקידי השומה, הלשכות המשפטיות ועוד ובהשען על בקיאותו זו להביא ללקוח מענה חוקי ומקצועי ביותר. 
היה ונתקלת בבעיה שכזו, נשמח לפגוש אותך במיידי ולתת לך את המענה המשפטי הנדרש. אל תמתין ואל תענה לבנק עצמאית, תן לנו לפעול בשמך ולהביא לידי מענה המתיישב עם החוק והאינטרס שלך. טעות שלך בהתנהלות עלולה להביא לידי חשיפה פלילית ו/או לידי כך שהבנק יקפיא לחלוטין את החשבון ו/או לידי חבויות מס חריגות.

התקשר אלינו עתה ואנו נדע ליתן לך מענה מתאים, עו"ד אלי דורון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הסדרת ארנק דיגיטלי שחור - גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון - צעד מתבקש למילוי הקופה המתרוקנת. לאחרונה פורסם כי רשות המס החליטה להפעיל מחדש את נוהל "גילוי מרצון" שמאפשר לנישומים תושבי ישראל לפנות מיוזמתם לרשות המסים ולדווח על הכנסותיהם שטרם הוצהרו תוך קבלת חסינות מפני העמדה לדין.

חשבוניות פיקטיביות וסנקציה של כפל מס

מאת: אלי דורון, עו"ד

לאחרונה ניתן בבית המשפט המחוזי לוד-מרכז פס"ד נוסף בהמשך ישיר למלחמה של רשויות המס בחשבוניות פיקטיביות. בפסק הדין דחה בית המשפט את ערעורו של בעל המניות בחברה וקבע, כי בפסיקה הוצבה דרישה מהותית כי חשבונית מס תשקף עסקה אמיתית שהתרחשה ואת הצדדים האמיתיים לעסקה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.