מאת:

גברים רבים מוצאים עצמם מואשמים על ידי קולגה לעבודה, שכירה ו/או עובדות אחרות, בהטרדה מינית אם במסגרת עבודה במגזר הפרטי, אם במסגרת עבודה במגזר הציבורי ואם במסגרת אחרת. בחלק גדול מאותם מקרים, הגברים כלפיהם מיוחסות אותן טענות כלל לא העלו על דעתם כי משהו בהתנהלותם אינה תקינה ו/או כי משהו שנעשה על ידם יתפרש על ידי גורם כזה או אחר כהטרדה מינית ומשכך עצם האשמתם נופלת עליהם, בחלק גדול של המקרים, כרעם ביום בהיר.

 

עם זאת, ברור וגלוי הוא כי נכון להיום אנו חיים במציאות בה הטרדה מינית הפכה להיות תופעה מוכרת, שכיחה, מטופלת, תופעה לה המשטרה וגורמים אחרים נותנים קדימות  ומשכך כל האשמה שכזו, קטנה כגדולה, עלולה לחשוף את הנוגעים בדבר לכדי קריסת מערכות ממש, במקרה הטוב – לאובדן מקום עבודה ובמקרה הפחות טוב – לכדי התנהלות פלילית, כתבי אישום ועוד. הסכנה הגלומה בהאשמות הנוגעות בהטרדה מינית ידועות היטב לנוגעים בדבר ובעקר לאלה המתלוננים, אם ברמות העסקיות, ברמת יחסי עובד-מעביד, בארגונים, בפוליטיקה ואם בכל מסגרת אחרת בה יש בנמצא גברים ונשים, מה שהופך האשמה זו (לפעמים, אך בהחלט לא תמיד) לכדי כלי נשק של ממש באמצעותו מצליחים גורמים אינטרסנטים כאלה ואחרים "להפיל" גברים, לשנות תפקידים, לפגוע כלכלית ובאופן שכזה לקדם אינטרסים כלכליים, מסחריים או פוליטיים אחרים. יובהר כי בחלק מהמקרים התלונה מוצדקת ומשכך יש בנמצא מצבים רבים בהם נשים אכן נפגעות כתוצאה מהטרדה מינית, מה שבהחלט מחייב טיפול מצד המדינה. לגבי אותם מקרים, ההתייחסות המשפטית מתחייבת וההתמקדות המשפטית צריכה להיות ממוקדת בטיפול בחשוד, טיפול בו ובנפגעת וכן בהקטנת הנזק הנגרם כתוצאה מהמיוחס. יחד עם זאת, ברור וגלוי הוא כי יש בנמצא מקרים בהם זה העושה שימוש בהאשמות אלה אוחז לצערנו באינטרסים זרים, לטובת קידום פעולות לא תקינות, פגיעה לא ראויה בחפים מפשע ועוד. בהקשר זה ניתן לאתר מקרים רבים בהם נשים נדחקות לטובת הגשת תלונה, נשים היוזמות תלונה מטעמים כלכליים, נשים אשר במכוון פעלו לטובת קבלת טובת הנאה, נקמה וכו' - כל החלופות קיימות ולכן כל מקרה חייב להיבחן לגופו.

 

שלב מסירת הגרסה הראשונית מטעם החשוד הינו קריטי!

נכון להיום, המציאות מלמדת כי כל פנייה של מתלוננת כנגד גבר, אם אל מול המעסיק ואם אל מול המטרה, מתחילה מבחינתו ברע - מתחילה במעצר ו/או בשימוע ו/או באין ספור מהלכים במסגרתם מיוחסות לחשוד חשדות והאשמות ממינים ומסוגים שונים, ועתה על אותו גבר להוכיח את חפותו, להוכיח כי הוא לא הטריד וכי המיוחס לו כזב. נקודת ההתחלה מצד הנחקר בעייתית כאשר הוא מוצא עצמו אל מול מתלוננת אשר בחלק מהמקרים אוחזת בהודעת טקסט ו/או ראשית ראיה אשר בהישען עליה מבקשת היא לטעון להטרדה וזה, נשוי או לא, צריך להוכיח את חפותו וגרסתו כי לא הייתה הטרדה וכי אין בנמצא עילה למעצר.


בחלק מהמקרים יטען הגבר כי לא היו דברים מעולם, בחלק אחר של המקרים יכול הגבר לטעון לרומן "כשר" בינו לבין אותה מתלוננת ובחלק אחר של המקרים יכול הוא לטעון טענות אחרות מהם עולות עובדות שונות בתכלית מאל המיוחסות לו עתה. מה שבטוח זה שידו של הנחקר על התחתונה, ובדרך כלל האמפתיה היא לטובת האישה, חזקה עליה כי לא סתם התלוננה ועתה צריך הוא להוכיח כי אין ממש בטענה ובמקביל להתמודד עם המשפחה, עם רצון התקשורת לפרסם את הפרשה ועוד ועוד פרמטרים המפעילים על הנחקר לחץ של ממש.

 

כאן בדיוק משרדנו נכנס עבורך לתמונה...

משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים, רשויות וגופים חוקרים ממשלתיים אחרים. משרדנו מודע למורכבות האמורה, למצוקה האדירה אליה נכנס הגבר, למבול המתחים והלחצים המופעלים עליו ומשכך אנו יודעים, על סמך ניסיוננו הרב ובזמן אמת לנהל עבור החשוד את המשבר ולהימנע ממצב בו המשבר הוא זה שמנהל את הלקוח. משרדנו יודע כי ככל שיתאפשר לו להיכנס לתמונה יותר מהר כך ייטב מצבו של הנחקר, משכך משרדנו מפציר בנחקר לא לחכות - אם הישמע החשש מפני טענה שכזו, מפני תלונה שכזו, גם אם עדיין לא מומשה, עליו לפעול - על אותו גבר לפנות למשרדנו ללא דיחוי ואנו נפעל במיידי לטובת סיוע מתאים.

 

התקשר אלינו עתה, אל תחכה! 
אלי דורון, עו"ד 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עבירות סמים בצה"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד

צה"ל נוקט בעמדה מחמירה כלפי עבירות סמים ומטפל בהן באופן רחב באמצעות אכיפה, מניעה וענישה. לפיכך מדיניות הענישה בצה"ל הינה מחמירה וכוללת בדרך כלל מאסר בפועל. העזרות בליווי משפטי מקצועי יכולה לחסוך במקרים רבים חודשי מאסר ממושכים ורישום פלילי המכתים את החייל לתקופה ממושכת בחייו האזרחיים.

ערעור פלילי

מאת: אלי דורון, עו"ד

לכל אדם ישנה הזכות להגשת ערעור על פסק הדין שהתקבל בגינו ו/או על חומרת העונש. כמו כן, ניתן להגיש ערעור על החלטת פסק הדין בערכאת ערעור, אך זכות זו נתונה לשיקול בית המשפט. מומלץ להיוועץ עם עורך דין ליטיגציה, על מנת שיסייע בכל ההליך.

התנאים למשפט חוזר - סיפורו של רומן זדורוב

מאת: אלי דורון, עו"ד

עריכת משפט חוזר משמעה ניהול ההליך המשפטי מהתחלה והוכחה חוזרת באמצעות ראיות את העובדות הנטענות בכתב האישום. לאור זאת, לא בנקל מורה בית המשפט על עריכת משפט חוזר, אלא הדבר נעשה במקרים נדירים במיוחד.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.