מאת:

ליווי משפטי לישראלים המבקשים לרכוש דירה/נדל"ן בוינה או להקים עסק/חברה בווינה או בעיר אחר ברחבי אוסטריה

ישראלים רבים מגלים את וינה, בירת אוסטריה - הם מגלים את סגולותיה העסקיות, את יופייה והפוטנציאל הנדל"ני הגלום בה. יש הנכבשים ביופייה, יש המוקסמים מהצמיחה הבלתי פוסקת בשווי הנדל"ן והעלייה בערכו ויש המתחברים לנימוס, הסדר, המשמעת, למוסר העבודה ומרכיבים אחרים בה. כל אלה, מביאים ישראלים רבים לכלל החלטה לפיה נכון לנתב לעברה של וינה אינטרס כלכלי כזה או אחר. יש כאלה המסתפקים בביצוע רכישה פסיבית של דירה או נדל"ן אחר ויש המבקשים להקים בווינה חברה או עסק ולייסד פעילות עסקית - כל אחד ושאיפותיו, כל אחד והחזון שלו.

לטובת העניין יש המבקשים להותיר את מרכז חייהם בישראל ולהגיע לאוסטריה בתדירות משתנה ויש המבקשים להעתיק ממש את מרכז חייהם לווינה ולהקים בה את פעילותם החדשה ובפועל להתנתק מישראל לטובת ייצור והפקה של פעילות או הכנסה על אדמת אוסטריה. במקביל, יש בנמצא ישראלים הנמצאים בגיל מתקדם, גיל פרישה, ואלה מבקשים לפרוש בווינה, שם ימצאו הם בנקל סגנון חיים אירופאי טהור, כשעלות המחייה בה נמוכה מהותית מזו הנהוגה בישראל והקרבה לארץ נמדדת בלא יותר משלוש וחצי שעות טיסה. משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח ואשר לו מחלקה בין-לאומית וסניפים וקישורים לאירופה, מתמחה בייצוג ישראלים אלה. משרדנו יודע לתן את הייעוץ והליווי המשפטי הנדרש, מה שיקל עלייך להוציא אל הפועל את תוכניותך, אם בדרך של ניתוק תושבות ואם בכל דרך אחרת.


לקביעת פגישה שאינה מחייבת לטובת קידום הנדרש בכל מישור עסקי או משפטי על אדמת ווינה,
התקשרו לעו"ד אלי דורון, נייד: 
 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג דיירים בהתחדשות עירונית

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)

במאמר זה נסקור את החשיבות בבחירת עו"ד בעל ידע וניסיון בתהליך התחדשות עירונית, נבחן את אבני הדרך ואת מקומו של עו"ד בכל אחת מנקודות זמן אלו.

הוצאות פיתוח מגרש אינן מהוות חלק ממחיר המקרקעין לצורך חישוב מס רכישה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון דן בשני ערעורים שבמרכזם השאלה האם בעת רכישת מקרקעין שלא עברו פיתוח, תוך התחייבות לשאת בהוצאת הפיתוח של המגרש, יש לראות בסכום שאותו מתחייב לשלם הרוכש עבור פיתוח המגרש כחלק ממחיר המקרקעין המחויב במס רכישה או שמא יש לראות את ההתחייבות לשאת בהוצאות הפיתוח כהתחייבות נפרדת מההתחייבות לרכישת המקרקעין שאין לשלם עליה מס רכישה.

חברה קבלנית או איגוד מקרקעין ?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ביהמ"ש קבע, כי חברה שחתמה על הסכם לביצוע פרויקט תמ"א 38, אך בפועל לא פעלה באופן שוטף ורציף לביצוע הפרויקט, כך שבפועל כל מה שהיה בידי החברה הוא בגדר זכות במקרקעין, תסווג כאיגוד מקרקעין. כפועל יוצא מכך נקבע כי מכירת מניותיה של חברה כזאת - תהיה בגדר פעולה באיגוד מקרקעין ותחויב במס רכישה כדין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.