מאת:

מבקר מע"מ זימן אותך או את רואה החשבון / יועץ המס שלך לדיון - מה עלייך לעשות?

סמכויות המבקרים בתחום המס הינן בגדר אזרחיות ופליליות - למעשה כל מבקר במשרדי מע"מ אוחז בסמכויות של מפקח מס ושל שוטר, במובן זה שהוא גם מוסמך לשום את האזרח ולחייבו במס וגם לפתוח נגדו בחקירה פלילית, לחקור אותו תחת אזהרה, לעצור אותו ועוד. למבקרי מע"מ סמכויות מרחיקות לכת, אולי יותר מאשר לכל רשות מס אחרת.
 
סמכויות רבות הופקדו בידי מבקרי מע"מ וזאת, בין השאר, משום שרשות מע"מ, להבדיל מרשויות אחרות, מקבלות מידע שוטף על הפעילות העסקית של העסק ולמעשה היום, באמצעות מערכות מחשוב ושיטות הדיווח הנהוגות, יש באפשרותן לעלות מהר מאוד על כל מחדל או אי התאמה או עבירה כזו או אחרת, מה שמקנה למבקר את הסמכות להזמין נחשדים לבדיקה, דיון או חקירה, מעכשיו לעכשיו, מה שלפעמים לא מותיר לצדדים זמן לחשוב, להתארגן, להפנים או להבין את חשיבות המפגש והשלכותיו. לפעמים יסתפק המבקר בזימון הרואה חשבון או יועץ המס ולפעמים יבקש הוא לזמן אליו את האזרח עצמו, את בעל העסק או עובדים מהעסק וזאת על מנת ללמוד על פעולות שנעשו, על עבירות שבוצעו או חשדות שהתעוררו. לכך יש להוסיף כי חוקרי מע"מ הינם מהמתוחכמים ומהמוכשרים שבחוקרים ולמעשה נכון להיום רמת המבקרים היא מהגבוהות ביותר. נכון להיום על כל משרה ברשות מע"מ יש מאות מעומדים ורק הטובים ביותר מתקבלים לרשות המס לתפקידים אלה ומקבלים על עצמם את הסמכויות האמורות. סמכויות אלה ניתנות להם רק לאחר שיעברו קורסים והסמכות מהותיות בתוך רשות המס, אשר יקנו להם כלים נדרשים, שיטות לבניית שומה, שיטות חקירה ועוד - אם ברמת השומה ואם ברמות הפליליות.

כל אלה מחייבים מסקנה אחת – אם מבקר מע"מ הזמין לדיון אותך או את הרו"ח/יועץ המס שלך, עלייך להיזהר!
נורה אדומה חייבת להידלק במיידי ועלייך להבין כי הפנייה יכולה לעורר התפתחויות מרחיקות לכת, אם במישור האזרחי ואם במישור הפלילי.
עלייך להבין כי גורמים בעלי יכולת זימנו ואלה עלולים להעמיד אותך בפני בעיה אזרחית או פלילית משמעותית. בעיה יכולה להתעורר בנסיבות בהן אתה האזרח יודע כי לא פעלת כדין בעניינים מסויימים, אם משום שלא דווחת על כל העסקאות ו/או לא הוצאת חשבוניות בצורה מלאה ו/או נמנעת מלדווח על מלוא הפעילות ו/או הכנסת להנהלת החשבונות חשבוניות לא תקינות ו/או חשבוניות פיקטיביות ואם משום שהוצאת חשבוניות פקטיביות ו/או ביצעת פעולות אחרות שלא אמור היית לבצע. באותה מידה, יתכנו מצבים בהם פעלת בתום לב, אך ביצעת פעולות אותן לא אמור היית לבצע או שלא ביצעת פעולות אותן כן אמור היית לבצע, מה ששוב עלול לחשוף אותך לבעיות. הבעיות עלולות להיות במישור המס בלבד ויכול ובמקביל יעוררו בעיות פליליות, אם חמורות ואם טכניות. בכל הקשור לבעיות הפליליות, יש לקחת בחשבון כי על פי חוק מע"מ חלק מהעבירות מוגדרת על פי דין כ-"פשע", ומתפרשות על ידי בית המשפט כגניבה ממש מקופת המדינה, על כל החשיפה הכרוכה בכך.
 
כיצד אנחנו נוכל לסייע לך?
בשל כל אלה, משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון יוצאי רשויות מע"מ ורשויות מס הכנסה ואשר לו נסיון של עשרות שנים ומאות מקרים - מציע לך לפנות אלינו מיד עם קבלת זימון כאמור. אל תחכה, אל תלך לדיון לפני שלא פגשת אותנו ואל תקל ראש בדבר - קח את העניין מאוד ברצינות. הערכות, מחשבה וקבלת ייעוץ מבעוד מועד עשויים לחסוך לך עוגמת נפש וממון רב. אנחנו נשב איתך, ננסה להבין ממך האם יש חשיפה ובאיזו זירה ובהתאם נחליט באילו צעדים נכון, אם בכלל, לנקוט לטובת נטרול או צמצום הבעיה. לפעמים אף נציע לך לאפשר לנו כעו"ד המתמחים בדיני מס ובדיני מע"מ, להתנהל אל מול רשות המס ולגשת במקומך למפגש, ככל שהמצב מאפשר. במקרים אחרים, ייתכן שנציע לך לנקוט בפעולות אחרות. בגין כל מקרה נחשוב יחדיו, מה נכון על פי דין מבחינתך לעשות לטובת נטרול החשיפה. הניסיון מלמד כי פניה מוקדמת אלינו, שקילת המצב, בניית אסטרטגיה והתנהלות שקופה וחכמה מול הרשות תצמצם באופן מהותי את החשיפה בפנייה אתה עומד. עוד הנסיון מלמד כי בחלק גדול מהמקרים בהם בעל העסק מגיע למע"מ בטרם קיבל ייעוץ, הדברים הנאמרים על ידו הם אלה שמייצרים עבורו בעייה רבתית ממנה יתקשה הוא לצאת, כך שכל הדרכים מובילות לעבר קבלת ייעוץ מקצועי מיד עם זימונך.
 
למשרדנו ניסיון של מאות מקרים בהם טיפלנו באנשי עסקים ועוסקים רבים, להם הבאנו הצלחות גדולות. אנו נדע כיצד לטפל במשבר או בבעיה - אנו יודעים לפעול במהירות ובדסקרטיות מוחלטת, מתוך שאיפה לצמצם את החשיפה שלך עד למקסימום האפשרי על פי דין. לקביעת פגישה ללא עלות או התחייבות ניתן ליצור קשר עם עו"ד אלי דורון, נייד: 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הסדרת ארנק דיגיטלי שחור - גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון - צעד מתבקש למילוי הקופה המתרוקנת. לאחרונה פורסם כי רשות המס החליטה להפעיל מחדש את נוהל "גילוי מרצון" שמאפשר לנישומים תושבי ישראל לפנות מיוזמתם לרשות המסים ולדווח על הכנסותיהם שטרם הוצהרו תוך קבלת חסינות מפני העמדה לדין.

חשבוניות פיקטיביות וסנקציה של כפל מס

מאת: אלי דורון, עו"ד

לאחרונה ניתן בבית המשפט המחוזי לוד-מרכז פס"ד נוסף בהמשך ישיר למלחמה של רשויות המס בחשבוניות פיקטיביות. בפסק הדין דחה בית המשפט את ערעורו של בעל המניות בחברה וקבע, כי בפסיקה הוצבה דרישה מהותית כי חשבונית מס תשקף עסקה אמיתית שהתרחשה ואת הצדדים האמיתיים לעסקה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.