מאת:

מלחמת ירושה בשם ילדי ההורה המנוח, עם בת או בן הזוג השני של האם או האב המנוח
 

קידמה עושה את שלה ובהתאם לכך גם תוכלת החיים גדלה. כך יוצא, שבזכות התקדמות הרפואה, בני אדם רבים מצליחים להאריך ימים ולהגיע לגילאים מתקדמים. כך יוצא, שמערכת יחסים זוגית כיום מתמשכת יותר מכפי שהתמשכה בעבר, זוגות חיים יותר יחד, זוגות מתגרשים יותר, תקופת האלמנות מתארכת וזוגיות שנייה ושלישית נראת יותר ויותר.

עם זאת, כידוע, הרפואה והקידמה הגלומה בה, אינה בהכרח עוזרת לכולם, יש הנהנים ממנה ומצליחים להאריך את תוכלת החיים ויש כאלה שאינם מספיקים או מצליחים לעשות כן והמציאות גודעת את חייהם, אם באירוע נקודתי ואם עקב מחלה מתמשכת, מבלי שזו הצליחה לבלום את רועה הגזירה. מצב דברים זה מייצר, לא אחת, אירועים בהם אחד מבני הזוג הולך לעולמו בעוד בן הזוג האחר נותר בחיים שנים רבות אחריו ו/או מציבם בהם בני זוג, למרות גילם המתקדם מחליטים להתגרש בשלב מאוחר של חייהם, לאחר שהקימו בית בישראל, לאחר שצברו נכסים, גדלו ילדים ולפעמים אף נכסים. חלק מהאלמנים ו/או האלמנות הנותרים נשארים "נאמנים" לאהבתם המקורית ונמנעים מהיכרות עם בני זוג חדשים, ברם, ככול שהשנים חולפות, ככל שהרפואה מתקדמת וככל שהקידמה עושה את שלה, כך אנו רואים יותר ויותר בני זוג, אלמנים או אלמנות, גרושים ו/או גרושות, המבינים כי יש לפניהם עוד מספיק שנים לחיות ומשכך, טוב יעשו באם ימצאו לעצמם בן או בת זוג לטובת שארית חייהם, תחת התנהלות בודדה, התלויה בילדים אשר לפעמים נשאירם בקשר ובלפעמים קשרם אל מול הילדים, העסוקים בשגרת חייהם, נפגם אף הוא.

 

יש העושים כן בתמיכת הילדים, יש העושים כן על דעת עצמם, יש המגבים מהלכים שכאלה בעריכת התקשרות חוזית עם בן הזוג החדש, יש המתחתנים ויש המעדיפים למסדר קשר של זוגיות, ללא חתונה. לכל אותם מצבים , מטבע הדרים, השלכות משפטיות כבדות משקל הנוגעות בנכסים של ההורה האלמן או הגרוש ו/או בנכסים אחרים וככול שבני הזוג "הטרי" חיים יותר שנים יחדיו וככל שאלה נמנעים מלהגדיר את חייהם באמצעות הסכם יחסי ממון, כך המערכת המשפטית והקניינית הופכת להיות יותר מסועפת ויותר מורכבת. המורכבות אף גדלה במצבים בהם הילדים ויתרו על חלקם בעזבון, עת נפטר אחד ההורים, לטובת ההורה הנותר בחיים ועתה, אותו הורה אלמן, "מתחבר" לבן או לבת זוג חדשה, מבלי להגן על אותו מרכיב קנייני בנכסים שעברו אליו עקב הסתלכות הילדים מהעזבון.

ואם לא די בכך, הרי שעם כל הכבוד לקשר של הילדים עם ההורה הנותר בחיים, הרי שהקשרים המתגבשים בחדרי חדרים בין ההורה לבן בן או בת הזוג החדשים, אינם בהכרח מובאים לידיעת הילדים, כך שגם אם אותו הורה נמצא בקשרים מעולים עם ילדיו, יתכנו מצבים בהם ההורה, אם מדעת ואם שלא מדעת, מבצע פעולות פעולות ומהלכים ו/או חותם על ראיות או מסמכים , שחלקם כלל לא מובאים לידיעת הילדים, להם השלכות משפטיות כבדות משקל, כאלה אשר יש בהן כדי להשליח על אופן חלוקת העזבון של אותו הורה בעתיד לבוא. חלק מאותם מהלכים עשוים להתבצע על ידי ההורה הנותר בחיים, אל מול בן או בת הזוג החדשים, מרצונו הטוב והחופשי, בעוד ההורה צלול ומודע לנעשה על ידו ובחלק אחר של המקרים, יבצע ההורה מהלכים אשר מקורם בלחצים אשר הופעלות עליו ושללו ממנו את יכולת הבחירה ו/או שנעשו בנקודת זמן בה אותו הורה איבד את צלילותו, אם באופן מלא ואם באופן חלקי, כך שבעת ביצוע המעשה, החתימה על המסמך ו/או נקיטה בפעולה שנעשה הוא כלל לא היה מודע להשלכות המשפטיות של המעשים שלו ו/או לכך שהוא פוגע, בעשותו כן, בילדיו ו/או בהסכמות שהתגבשו עמו ועם ילדיו ו/או ההסכמות שהתגבשו במקור בינו לבין ההורה שנפטר. יתכנו מצבים בהם בן הזוג החדש מפעיל לטובת הענין ילד, ו/או עו"ד ו/או גורמים אחרים ואלה, נפגשים בדיסקרטיות עם ההורה הנותר, משכנעים אותו, משפיעים עליו, מחתימים אותו על יפוי כוח ו/או צוואה חדשה ו/או על אין ספור מסמכים או מרכיבים אשר יש בהם כדי לפגוע בילדי בן הזוג הנותר ו/או כדי לרוקן מתוכן את הצוואה עליה יודעים הילדים.


על המורכבות ועל הפגיעה בזכויות של הילדים יכולים אלה ללמוד, במקרה הטוב, בעוד ההורה בחיים ובמקרה היותר בעייתי – ילמדו אלה על המעשים, רק לאחר פטירת ההורה, עת בן הזוג החדש, אם באמצעות ילדיו ואם באמצעות מיצגיו, ישלוף מסמכים, ראיות או מהלכים אשר בוצעו על ידי ההורה הנפטר וזאת בתמיכה לקבלת נכסים, נדל"ן, חשבונות בנק ועוד, אשר הלכה למעשה, לכל המעורבים  היה ברור כי אלה אמורים היו להגיע, לפחות באופן חלקי, לאחר פטירת ההורה לילדים. הבעיה מתעצמת באותם מקרים בהם הילדים לא נמצאים בקשרים הדוקים עם ההורה או שמפאת כבוד ההורה נמנעו הילדים מלתחקר או מלשאול אותו הורה בדר פעולות המבוצעות על ידובכל אותם מקרים יודע משרדנו לטפל.

משרדנו, מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, משרד המשפטים וגופים חקירתיים אחרים. משרדנו יודע להפוך כל אבן ולחשוף עבור הלקוח כל נתון וכל טיעון משפטי אפשרי אשר יש בו כדי לחשוף את האמת וכדי להביא לילדים את המגיע להם. משרדנו יודע להביא לידי ביטול צוואות, ביטול מתנות וביטול פעולות שבוצעו, הכל לטובת שמירה על זכויות הצאצאים. משרדנו מודע ומכיר התנהלות נלזוה ושפלה של בני זוג שניים, ילדים ואחרים אשר פעלו במירמה ותחבולה לטובת גריפת נכסים שאינם מגיעים להם ולהביא לידי חשיפת ההתנהלות והוצאת הצדק לאור


לקביעת פגישה ללא התחייבות 
עו"ד אלי דורון, נייד: 0544251054

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

קיומן והעדרן של הוראות ירושתיות בהסכמי ממון

מאת: אלי דורון, עו"ד

בפסק דין שניתן לפני כחודש ימים, בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את טענת המערערים לפיה, יש לראות בהסכם הממון שכרת אביהם המנוח עם אשתו, צוואה שבכוחה לגבור על סדרי הירושה הקבועים בדין. זהו פסק דין שמבטא היטב את הצורך ואף החובה של כל אדם להסדיר את ענייניו הרכושיים עוד בעודו בחיים.

התנגדות לצו קיום צוואה

מאת: אלי דורון, עו"ד

צו קיום צוואה הוא צו אשר נדרש לצורך חלוקת עזבון בין יורשים על-פי צוואה אשר הותיר אחריו המצווה לאחר פטירתו. כל המבקש לערוך צוואה אשר - לאחר אריכות ימים - תקוים כלשונה, הרי שעליו ליתן את הדעת לכל הסייגים אשר נקבעו בדין מכוחם ניתן יהיה לפסול את הצוואה.

פסילת צוואה שנכתבה בהשפעת אדם אחר

מאת: אלי דורון, עו"ד

השפעה בלתי הוגנת היא אחת הטענות השכיחות המועלות על ידי המתנגדים לצוואה לצורך הוכחת העדר תוקפה של הצוואה. על המתנגד לקיום הצוואה הטוען להשפעה בלתי הוגנת, מוטל הנטל להוכיח כי הצוואה אינה משקפת את רצונו האמיתי של המצווה ושהצוואה נעשתה מתוך אותה השפעה אסורה שהופעלה על המצווה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.