מאת:


מלחמת ירושה בשם ילדי ההורה המנוח, עם בת או בן הזוג השני של האם או האב המנוח
 

קידמה עושה את שלה ובהתאם לכך גם תוכלת החיים גדלה. כך יוצא, שבזכות התקדמות הרפואה, בני אדם רבים מצליחים להאריך ימים ולהגיע לגילאים מתקדמים. כך יוצא, שמערכת יחסים זוגית כיום מתמשכת יותר מכפי שהתמשכה בעבר, זוגות חיים יותר יחד, זוגות מתגרשים יותר, תקופת האלמנות מתארכת וזוגיות שנייה ושלישית נראת יותר ויותר.

עם זאת, כידוע, הרפואה והקידמה הגלומה בה, אינה בהכרח עוזרת לכולם, יש הנהנים ממנה ומצליחים להאריך את תוכלת החיים ויש כאלה שאינם מספיקים או מצליחים לעשות כן והמציאות גודעת את חייהם, אם באירוע נקודתי ואם עקב מחלה מתמשכת, מבלי שזו הצליחה לבלום את רועה הגזירה. מצב דברים זה מייצר, לא אחת, אירועים בהם אחד מבני הזוג הולך לעולמו בעוד בן הזוג האחר נותר בחיים שנים רבות אחריו ו/או מציבם בהם בני זוג, למרות גילם המתקדם מחליטים להתגרש בשלב מאוחר של חייהם, לאחר שהקימו בית בישראל, לאחר שצברו נכסים, גדלו ילדים ולפעמים אף נכסים. חלק מהאלמנים ו/או האלמנות הנותרים נשארים "נאמנים" לאהבתם המקורית ונמנעים מהיכרות עם בני זוג חדשים, ברם, ככול שהשנים חולפות, ככל שהרפואה מתקדמת וככל שהקידמה עושה את שלה, כך אנו רואים יותר ויותר בני זוג, אלמנים או אלמנות, גרושים ו/או גרושות, המבינים כי יש לפניהם עוד מספיק שנים לחיות ומשכך, טוב יעשו באם ימצאו לעצמם בן או בת זוג לטובת שארית חייהם, תחת התנהלות בודדה, התלויה בילדים אשר לפעמים נשאירם בקשר ובלפעמים קשרם אל מול הילדים, העסוקים בשגרת חייהם, נפגם אף הוא.

 

יש העושים כן בתמיכת הילדים, יש העושים כן על דעת עצמם, יש המגבים מהלכים שכאלה בעריכת התקשרות חוזית עם בן הזוג החדש, יש המתחתנים ויש המעדיפים למסדר קשר של זוגיות, ללא חתונה. לכל אותם מצבים , מטבע הדרים, השלכות משפטיות כבדות משקל הנוגעות בנכסים של ההורה האלמן או הגרוש ו/או בנכסים אחרים וככול שבני הזוג "הטרי" חיים יותר שנים יחדיו וככל שאלה נמנעים מלהגדיר את חייהם באמצעות הסכם יחסי ממון, כך המערכת המשפטית והקניינית הופכת להיות יותר מסועפת ויותר מורכבת. המורכבות אף גדלה במצבים בהם הילדים ויתרו על חלקם בעזבון, עת נפטר אחד ההורים, לטובת ההורה הנותר בחיים ועתה, אותו הורה אלמן, "מתחבר" לבן או לבת זוג חדשה, מבלי להגן על אותו מרכיב קנייני בנכסים שעברו אליו עקב הסתלכות הילדים מהעזבון.

ואם לא די בכך, הרי שעם כל הכבוד לקשר של הילדים עם ההורה הנותר בחיים, הרי שהקשרים המתגבשים בחדרי חדרים בין ההורה לבן בן או בת הזוג החדשים, אינם בהכרח מובאים לידיעת הילדים, כך שגם אם אותו הורה נמצא בקשרים מעולים עם ילדיו, יתכנו מצבים בהם ההורה, אם מדעת ואם שלא מדעת, מבצע פעולות פעולות ומהלכים ו/או חותם על ראיות או מסמכים , שחלקם כלל לא מובאים לידיעת הילדים, להם השלכות משפטיות כבדות משקל, כאלה אשר יש בהן כדי להשליח על אופן חלוקת העזבון של אותו הורה בעתיד לבוא. חלק מאותם מהלכים עשוים להתבצע על ידי ההורה הנותר בחיים, אל מול בן או בת הזוג החדשים, מרצונו הטוב והחופשי, בעוד ההורה צלול ומודע לנעשה על ידו ובחלק אחר של המקרים, יבצע ההורה מהלכים אשר מקורם בלחצים אשר הופעלות עליו ושללו ממנו את יכולת הבחירה ו/או שנעשו בנקודת זמן בה אותו הורה איבד את צלילותו, אם באופן מלא ואם באופן חלקי, כך שבעת ביצוע המעשה, החתימה על המסמך ו/או נקיטה בפעולה שנעשה הוא כלל לא היה מודע להשלכות המשפטיות של המעשים שלו ו/או לכך שהוא פוגע, בעשותו כן, בילדיו ו/או בהסכמות שהתגבשו עמו ועם ילדיו ו/או ההסכמות שהתגבשו במקור בינו לבין ההורה שנפטר. יתכנו מצבים בהם בן הזוג החדש מפעיל לטובת הענין ילד, ו/או עו"ד ו/או גורמים אחרים ואלה, נפגשים בדיסקרטיות עם ההורה הנותר, משכנעים אותו, משפיעים עליו, מחתימים אותו על יפוי כוח ו/או צוואה חדשה ו/או על אין ספור מסמכים או מרכיבים אשר יש בהם כדי לפגוע בילדי בן הזוג הנותר ו/או כדי לרוקן מתוכן את הצוואה עליה יודעים הילדים.


על המורכבות ועל הפגיעה בזכויות של הילדים יכולים אלה ללמוד, במקרה הטוב, בעוד ההורה בחיים ובמקרה היותר בעייתי – ילמדו אלה על המעשים, רק לאחר פטירת ההורה, עת בן הזוג החדש, אם באמצעות ילדיו ואם באמצעות מיצגיו, ישלוף מסמכים, ראיות או מהלכים אשר בוצעו על ידי ההורה הנפטר וזאת בתמיכה לקבלת נכסים, נדל"ן, חשבונות בנק ועוד, אשר הלכה למעשה, לכל המעורבים  היה ברור כי אלה אמורים היו להגיע, לפחות באופן חלקי, לאחר פטירת ההורה לילדים. הבעיה מתעצמת באותם מקרים בהם הילדים לא נמצאים בקשרים הדוקים עם ההורה או שמפאת כבוד ההורה נמנעו הילדים מלתחקר או מלשאול אותו הורה בדר פעולות המבוצעות על ידובכל אותם מקרים יודע משרדנו לטפל.

משרדנו, מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, משרד המשפטים וגופים חקירתיים אחרים. משרדנו יודע להפוך כל אבן ולחשוף עבור הלקוח כל נתון וכל טיעון משפטי אפשרי אשר יש בו כדי לחשוף את האמת וכדי להביא לילדים את המגיע להם. משרדנו יודע להביא לידי ביטול צוואות, ביטול מתנות וביטול פעולות שבוצעו, הכל לטובת שמירה על זכויות הצאצאים. משרדנו מודע ומכיר התנהלות נלזוה ושפלה של בני זוג שניים, ילדים ואחרים אשר פעלו במירמה ותחבולה לטובת גריפת נכסים שאינם מגיעים להם ולהביא לידי חשיפת ההתנהלות והוצאת הצדק לאור


לקביעת פגישה ללא התחייבות 
עו"ד אלי דורון, נייד: 0544251054

 

מלחמת יורשים

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עזבון, צוואה, ירושה ומה שביניהן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); גיל מור, עו"ד

תכנון וניסוח מוקפד של הצוואה על ידי עורך דין המומחה לדיני ירושה ועריכת הסדרים נכונים מראש, יעזרו למנוע מצבים בלתי רצויים מסוג זה ויעזרו בשמירה על שלום המשפחה ואחדות המשפחה.

התנגדות לקיום צוואה בימי קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בטיפול וסיוע משפטי במקרים של התנגדות לקיום צוואה על רקע משבר הקורונה - לנו הניסיון והכלים לפעול לטובת איתור עובדות מהותיות והוצאת הצדק לאור.

ייפוי כוח מתמשך ברקע מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מבין את החשיבות של כלי משפטי זה, במיוחד בימים דוגמת מגפת הקורונה ו/או במצבים אחרים בהם אדם כזה או אחר יכול לאבד את יכולת קבלת ההחלטה ומשכך משרדנו מתמחה בתחום.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם