מאת:


ייצוג ישראלים אשר נדרשו על ידי הבנק לסגור את חשבון הבנק שלהם בסניפם
מחשש להלבנת הון ו/או חשש לא מוסבר אחר בסיוע עו"ד מומחים בדיני בנקאות

המערכת הבנקאית הינה מערכת אשר ההתקשרות וההתנהלות, מולה ועמה, קריטית לטובת התנהלות חוקית ותקינה של המשק בכלל והמשק הישראלי בפרט.

באמצעות המערכת הבנקאית ובזכות שיתוף הפעולה עמה מתקיימים עסקים רבים, באמצעותם מתבצעות פעולות רבות של סליקה ובאמצעותם יכולים עסקים רבים לגבות כספים מלקוחות אינטרנטיים ו/או מלקוחות המגיעים אליהם באופנים אחרים. באמצעות המערכת הבנקאית יכולים אותם עסקים לגבות כספים מלקוחות בגין טובין או שירותים הנמכרים על ידי אותם עסקים ישראלים.

יחד עם זאת, תוצר של הגלובליזציה - הוא הידוק הרגולציה על הבנקים בעולם. נכון להיום המערכת הבנקאית נתפסת במידה רבה כ-"שומר סף" של רשויות אכיפת החוק ומשכך מוטלות עליה חובות בלתי מבוטלות אשר מטרתן הן, בין השאר, להבטיח כי לא יעשו בה ו/או בחשבונותיה שימוש לטובת פעולות לא חוקיות דוגמת הלבנת כספים, אי דיווח לרשויות המס, פעילות לא רגולטורית ועוד מהלכים כאלה או אחרים, בהם החוק מבקש להילחם.

יתרה מזאת, החוק והרגולציה הישראלית והעולמית מטילים סנקציות ועונשים כבדים על אותם בנקים הפועלים בניגוד להוראות ומבצעים או מאפשרים לאחרים לבצע פעולות הנוגדות את הנחיות בנק ישראל ו/או הסכמים או אמנות אחרות אשר ישראל צד להם. הבעיה מתעוררת בקרב אנשי עסקים ישראלים, שעה בה הבנקים מגלים זהירות החורגת מהנדרש - כלומר יש בנמצא מצבים בהם הבנקים נכנסים להיסטריה החורגת מהמצופה מהם, מה שגורם להם לקבל החלטות קריטיות המנטרלות פעילות עסקית ממש.

כיצד אנחנו יכולים לסייע במקרים שכאלו?

אנו כעורכי דין המתמחים בדיני בנקאות, מבנים בין-לאומיים, אינטרנט והעברות כספים, מורגלים בבעיות משפטיות מסוג זה. משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח מומחים בדיני בנקאות, נתקל לא אחת במצבים בהם קציני הציות ו/או גורמים אחרים מתוך המערכות הבנקאיות מעדיפים לוותר על לקוחות ו/או על עסקאות, בכדי להימנע מכל חשיפה להתנהלות העלולה להתפרש כלא תקינה.

יתרה מזאת, לפעמים, כך אנו רואים, המערכת הבנקאית מעדיפה לסגור חשבונות בנק ו/או לוותר על עסקאות ופעולות המכניסות לבנק עמלות שמנות ומהותיות וזאת רק בשל החשש מפני מעורבות או קירבה למעורבות של בעל החשבון בפעילות, בענף או בתחום העלול, אם בצורה ישירה או עקיפה, להתפרש כפעולה בלתי תקינה. כך יוצא שהבנק, לא אחת, עקב החלטות שגויות המתקבלות על ידו, מתעלם מהנזק המיידי הנגרם לעסק העושה שימוש בחשבונות הבנק שלו. כך אנו רואים כי יותר ויותר ישראלים מוצאים את עצמם אל מול מערכת בנקאית שמורה להם לסגור את החשבון ובכך למעשה גודעת את מקור החמצן שלהם ואת היכולת שלהם לפרנס ולגבות כספים מלקוחותיהם.

משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח המתמחים במס, בנקאות ואיסור הלבנת הון, מתמחה בליווי אנשי עסקים אשר הבנקים סגרו להם את חשבונות הבנק ו/או מנעו מהם העברות ו/או פעולות בנקאיות מסיבות בלתי מבוססות. משרדנו יודע כיצד להתנהל מול המערכת הבנקאית לטובת הצגת העובדות לאשורן והמצאת חוות דעת ו/או הסברים משפטיים המשכנעים את הבנק שלא להערים קשיים.

יתרה מזאת, משרדנו יודע ליתן ללקוח מענה גם בנסיבות בהן הבנק מתעקש שלא כדין להעביר כסף ו/או לסגור חשבון. לנו הניסיון בהתנהלות שכזו, לנו היכולת והידע לפנות כשנדרש לבית משפט ובאמצעותו, במקרים המתאימים, לכפות על הבנקים לתת ללקוח את השירות ולהימנע מסגירת החשבון ו/או אי קבלת העברת הכסף.

התקשר אלינו עתה ואנו נפעל במיידי לטובת קידום עניינך! 
התקשר עתה לעו"ד אלי דורון
054-4251054
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

בעל מניות הפועל להברחת נכסי החברה חשוף לתביעת המפרק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

פסק דין זה של בית המשפט המחוזי בירושלים ממחיש, כי גם כאשר נדחית תביעה להרמת מסך המוגשת נגד בעל מניות ו/או נגד מנהל של החברה, בכך לא מתבטל הסיכון לחיובו האישי. ככל שהחברה מגיעה לחדלות פירעון, רשאי בית המשפט של פירק לבחון מחדש את התנהלותו של בעל המניות ובמקרים המתאימים לחייב אותו בחובות החברה.

עורך דין עבירות מכס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); פרבר גולן, רו"ח ומשפטן

נתפסם במכס נתב"ג? - כך תפעלו: מידי שנה ישראלים ורבים נתפסים על ידי רשויות המכס בגין זאת שלא הצהירו על טובין שרכשו בחו"ל החייבים בדיווח ובתשלום מכס בכניסה לישראל...

קנס בגין אי ניהול ספרים כחוק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון קבע: על מנהל מע"מ הנכבד להפעיל שיקול דעת בקביעת סכום הקנס בגין אי ניהול ספרים כחוק

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.