מאת:

סוגיית זקיפת שווי הטבות בגין ימי גיבוש לעובדים הנו נושא נפוץ במסגרת ביקורות ניכויים, הן של מס הכנסה והן של הביטוח לאומי. כידוע, הכלל המנחה הנו כי במקרים בהם "טובת המעסיק" גוברת על "טובת העובד", הרי שאין לזקוף שווי לעובד אשר משתתף באירוע.
 
סוגיה זו נידונה אף על ידי בית הדין לענייני עבודה במסגרת פסק הדין בעניין דה נשון טרפיק בע"מ נ' המוסד לביטוח לאומי (30052-07-12). באותו מקרה מדובר היה בהשגה על החלטת הביטוח הלאומי לחייב את התובעת בדמי ביטוח לאומי בשל אי זקיפת שווי הטבות לעובדים בגין פעילויות גיבוש, ובהתאמה, אי תשלום דמי ביטוח לאומי בגין אותן הטבות.
בפסק דין שניתן ביום 20/5/14, קיבל בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב את התביעה וקבע כי: "בחינת עובדות המקרה שבפנינו לאור התנאים שהציבה הפסיקה, מובילה למסקנה כי התובעת כמעבידה היא הנהנית העיקרית מאירועי הגיבוש שכן צומחת לה תועלת כלכלית מגיבוש העובדים וודאי כזו העולה באופן ניכר על הנאת העובדים מאותם אירועים".
 
הנחיית רשות המיסים בנושא
נבקש לעדכנכם כי ביום 10/5/18 פורסמה הנחייתה של המשנה למנכ"ל רשות המיסים בנושא, במטרה לאפיין את אותם המקרים שבהם ניתן לראות בפעילות גיבוש לעובדים, כפעילות אשר בה "טובת המעסיק" גוברת על "טובת העובד".
בהתאם להנחיה, ככל שכל התנאים הבאים מתקיימים, ניתן לראות באירוע ככזה שבו "טובת המעביד" גוברת על "טובת העובד", ולכן לא נדרש לזקוף שווי לעובד:
 1. צרכי העבודה מצדיקים עריכת אירוע גיבוש לעובדים.
 2. ההחלטה על קיום האירוע הינה של המעסיק והעובדים הרלוונטיים מוזמנים לאירוע.
 3. ימי הגיבוש נחשבים ימי עבודה ומשולם שכר מלא בגינם.
 4. העובדים לא זכאים לצרף בן/בת זוג לאירוע הגיבוש או לחלק ממנו.
 5. פעילות הגיבוש נערכת רק במהלך שבוע העבודה.
  במידה וחלק מהפעילות נערכת בסוף שבוע או במהלך חופשות, יש לזקוף שווי מלא על כל הפעילות.
 6. לו"ז הפעילות נקבע או מאושר על ידי המעסיק.
 7. הפעילות נערכת בישראל.
 8. מטרת הפעילות הינה לצורך שיפור העבודה והממשקים בין העובדים.
  כמו כן, הפעילות חייבת לכלול הרצאה מקצועית או פעילות העשרה.
יתרה מזו, במסגרת ההנחיה, מובהר כי על המעסיק לשמור מסמכים מאמתים לקיום הכללים שלעיל וכי על העלויות בהם עמד המעסיק להיות סבירות ביחס לפעילות ומטרתה (400 ₪ לפעילות של יום שלם ללא לינה או 700 ₪ ליום לפעילות הכוללת לינה).

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

שינויים בכללים להקצאת אופציות לעובדים

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרד האוצר פרסם טיוטה לתיקון כללי מס הכנסה בנושא הקלות מס בהקצאת מניות לעובדים. יחד עם זאת יש לעמוד בתנאים נוקשים לצורך זכאות להטבות אלו. מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי לצורך עריכת תוכנית אופציות והגשתה באופן שיעמוד בתנאי הדין.

ביטוח פנסיוני לעובדים זרים

מאת: עמית גרוס, עו"ד

נושא הביטוח הפנסיוני לעובדים זרים, מעורר שאלות רבות, בין היתר, האם עובד זר זכאי להפרשות פנסיוניות? ככל שכן, האם ניתן לבצע הפרשות על שמו? האם עובדים זרים מסתננים זכאים גם כן להפרשות פנסיות? ועוד. במאמר זה, ננסה לענות על השאלות אשר הצטברו במשרדנו מקהל לקוחותינו הרחב.

ייצוג גברים במקרי הטרדה מינית בעבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות, גורמים פרטיים וכן עסקיים, בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות על פי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים ועובדות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.