מאת:

משרדנו הביא ביטול כליל של שומת מס ועיקולים שהוטלה לפי סעיף 119א' לפקודת מס הכנסה

הישג נוסף למחלקת המיסוי של משרדנו אשר הצליחה לבטל כליל שומת מס בגובה של 391,173 ש"ח אשר הוצאה ללקוח המשרד. לפני כשנה קיבל על עצמו משרדנו את הטיפול בתיק בו הוצאה שומת מס לנישום מכוח סעיף 119א' לפקודת מס הכנסה (להלן: "הפקודה"). הסיבה להוצאת שומת המס הייתה בגין חוב של חברה בע"מ שמניותיה היו רשומות על שמו של מרשינו.

 

ואולם, לטענת מרשינו, עסקינן בחברה בע"מ אשר הלכה למעשה הייתה בבעלות אחיו והלה רשם את מניותיה על שמו ומבלי ידיעתו מאחר והיה מסובך בחובות. יתרה מכך, לטענת מרשינו, הוא לא היה מודע מעולם לרישום המניות על שמו ואף לא חתם על המסמך המאפשר רישומם ו/או העברתם של מניות החברה על שמו. משכך, הגיש משרדנו השגה בהולה על החלטתו של פקיד השומה להוצאת שומת המס האמורה, אשר בעקבותיה נערך דיון סוער במשרדי מס הכנסה בנוכחות פקיד השומה ומנהל תחום הגביה אשר טענו בלהט ואף הציגו ראיות לכאורה על מודעותו של מרשנו בדבר היותו בעל מניות בחברה.

 

למרות עמדתם החריפה של רשויות המס, במשך שנה שלמה לאחר הדיון לא התקבלה כל תגובה מצד פקיד השומה. והנה, בחלוף שנה, הוטלו לפתע עיקולים על משכורתו של מרשיו. לאור האמור פעל משרדנו באופן מידי ונקט בפעולות בהולות לביטול העיקולים ולסגירת התיק נגד מרשנו נוכח הזמן הרב שחלף ממועד הגשת ההשגה ועד והטלת העיקולים בפועל. בעקבות הפעולות המידיות שנקט משרדנו, החליט לבסוף פקיד השומה על ביטול שומת המס לאלתר וסגירת התיק נגד מרשנו!

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תיירות וחקלאות ביישובי ספר זכאים למקדמות ינואר פברואר 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

בעלי צימרים וחקלאים ביישובים שיצאו מרשימת הזכאות למקדמות לחודשים ינואר פברואר 2024 - עליכם לפנות להמשך קבלת מקדמות ולהגשת תביעה במסלול האדום

עסקים הזכאים למקדמות ינואר - פברואר 2024 - מסלול אדום

מאת: אלי דורון, עו"ד

רשות המיסים צמצמה את רשימת היישובים הזכאים למקדמות ינואר 2024, אילו עסקים שיישובם יצא מהרשימה עדיין זכאים? - פרטים מלאים במאמר>>

רשימת היישובים הזכאים למקדמות במסלול האדום ינואר - פברואר 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

רשות המיסים פרסמה את רשימת היישובים שעסקים בתחומם זכאים למקדמות בחודשים ינואר פברואר 2024. בעקבות שינוי הוראות פיקוד העורף המשפיע על רשימה זו - מומלץ לעקוב אחר השינויים.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.