מאת:


משרדנו הביא ביטול כליל של שומת מס ועיקולים שהוטלה לפי סעיף 119א' לפקודת מס הכנסה

הישג נוסף למחלקת המיסוי של משרדנו אשר הצליחה לבטל כליל שומת מס בגובה של 391,173 ש"ח אשר הוצאה ללקוח המשרד. לפני כשנה קיבל על עצמו משרדנו את הטיפול בתיק בו הוצאה שומת מס לנישום מכוח סעיף 119א' לפקודת מס הכנסה (להלן: "הפקודה"). הסיבה להוצאת שומת המס הייתה בגין חוב של חברה בע"מ שמניותיה היו רשומות על שמו של מרשינו.

 

ואולם, לטענת מרשינו, עסקינן בחברה בע"מ אשר הלכה למעשה הייתה בבעלות אחיו והלה רשם את מניותיה על שמו ומבלי ידיעתו מאחר והיה מסובך בחובות. יתרה מכך, לטענת מרשינו, הוא לא היה מודע מעולם לרישום המניות על שמו ואף לא חתם על המסמך המאפשר רישומם ו/או העברתם של מניות החברה על שמו. משכך, הגיש משרדנו השגה בהולה על החלטתו של פקיד השומה להוצאת שומת המס האמורה, אשר בעקבותיה נערך דיון סוער במשרדי מס הכנסה בנוכחות פקיד השומה ומנהל תחום הגביה אשר טענו בלהט ואף הציגו ראיות לכאורה על מודעותו של מרשנו בדבר היותו בעל מניות בחברה.

 

למרות עמדתם החריפה של רשויות המס, במשך שנה שלמה לאחר הדיון לא התקבלה כל תגובה מצד פקיד השומה. והנה, בחלוף שנה, הוטלו לפתע עיקולים על משכורתו של מרשיו. לאור האמור פעל משרדנו באופן מידי ונקט בפעולות בהולות לביטול העיקולים ולסגירת התיק נגד מרשנו נוכח הזמן הרב שחלף ממועד הגשת ההשגה ועד והטלת העיקולים בפועל. בעקבות הפעולות המידיות שנקט משרדנו, החליט לבסוף פקיד השומה על ביטול שומת המס לאלתר וסגירת התיק נגד מרשנו!

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

חילוט שנעשה במסגרת תיק פלילי לא יותר בניכוי מההכנסה החייבת במס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

משמעות פסק דינו החדש של בית המשפט העליון הינה כי נישום המפיק הכנסה בדרך של ביצוע עבירה עשוי למצוא עצמו מחויב במס בגין הכנסה שכלל לא נשארה בידיו אלא חולטה לטובת אוצר המדינה וזאת בנוסף לעונש הפלילי שבו הוא עלול לשאת כתוצאה מביצוע העבירה.

מיסוי עסקאות בעלי עניין בחברות הזנק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט קבע בניגוד לעמדת רשות המסים כי עסקת רשיון שימוש בקניין רוחני בין צדדים קשורים אינה עסקה פיקטיבית ואינה מהווה מכירה בפועל של קניין רוחני.

גביית חוב מס של חברה מבעל שליטה לאחר הפסקת פעילות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בפסק דין חדש של בית המשפט המחוזי בירושלים נדונה השאלה מיהו בעל השליטה בחברה החייב בחוב המס של החברה, כאשר מדובר בחברה הרשומה בבעלות תאגיד זר שאין לו נכסים בישראל ואשר ייפה את כוחו של אדם אחר לפעול בשמו בישראל...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.