מאת:

יצוג תושבים זרים מול הבנקים בישראל, ע"י עו"ד ורו"ח מומחה בדיני בנקאות ומס
 
ייצוג תושבים זרים אשר הבנק הישראלי מסרב לאפשר להם לפעול בחופשיות בחשבון הבנק הישראלי שבבעלותם  וזאת על ידי עו"ד ורו"ח מומחים בדיני בנקאות ובדיני מס הכנסה ישראלי ובין-לאומי, יוצאי רשויות מס ומשרד המשפטים.
 
בשנים האחרונות עדים אנו למהפכה בכל העולם הבנקאי וזאת ככל שהדבר קשור לחשיפות ההולכות וגדלות מצד הבנקים, החשדנות הגדלה והפעולות המבוצעות על ידי הבנקים לטובת הבטחת תשלום מס אמת על ידי כלל לקוחות הבנק, אם בישראל ואם מחוץ לישראל.
הבנקים הישראלים, כך אנו למדים, נחשפים לדרישות כלל עולמיות באשר לחשיפת מידע על חשבונות בנק של לקוחות המחזיקים כספים בחשבונותיהם בישראל ואלה, הבנקים, נדרשים, הלכה למעשה – לדאוג לכך שרשויות המס בכלל מדינות התושבות של הלקוחות יקבלו את המס לו הן זכאיות לקבל. בעוד שבעבר הבנקים הישראלים היו מקפידים לשמור על דיסקרטיות, חיסיון בנקאי ונמנעים מלדווח לצדדים שלישיים על כספים המוחזקים בחשבונותיהם בארץ על ידי תושבים זרים, בפרט לא לרשויות מס של מדינות זרות, עתה, כך נראה המערכת הבנקאית מתקדמת לעבר שקיפות וחשיפת מידע, מה שחושף תושבים זרים להם חשבונות בנק בישראל לבעיות ולחשיפות פליליות, מה שמייצר קושי וחשיפה פלילית של ממש ובפועל מעמיד רבים בפני סיטואציה בלתי מתקבלת על הדעת בעליל.

 
זיהוי חשבונות לקוחות תושבים זרים
הלכה למעשה, עקב חקיקה אמריקאית ועקב אמנות והסכמים המחייבים את מדינות ה-OCED, הבנקאות הישראלית חוששת, במידה רבה בצדק, להיתפס כמי שמסייעת לתושבים של מדינות זרות להעלים הכנסות במדינת תושבותם ו/או להעלים הון ומשכך, אותה מערכת בנקאית ישראלית, בניגוד להתנהלותה בעבר, פועלת נמרצות לטובת זיהוי תושבים לקוחות זרים, להם חשבונות בישראל וזאת לטובת בחינת אופן התנהלותם ולטובת הבטחת חשיפת סדר קיום החשבון בפני רשות המס במדינת התושבות של כלל לקוחות הבנק.
בעוד שבעבר ראינו כי הבנקים בישראל רואים את עצמם כמחויבים, לכל היותר, כלפי רשויות המס בישראל, עתה כך נראה, רואים הם את עצמם כפופים במידה רבה גם לרשויות מס של מדינות התושבות של לקוחות הבנק. נכון להיום המערכת הבנקאית הישראלית המזהה תושב זר המחזיק חשבונות בישראל, מבקשת להבטיח כי אותו תושב זר דיווח במדינת התושבות שלו על הכספים אותם הוא מחזיק בישראל וכל עוד אותו לקוח לא יכול להראות לבנק בישראל כי אכן הוא דיווח על הכנסותיו בחו"ל ועל החשבון במדינת התושבות, מסרב הבנק לאפשר לאותו בעל חשבון לבצע פעולה כזו או אחרת עם הכספים בחשבונות הבנק הישראלי. כך אנו רואים, מסרב הבנק לאפשר לאותו לקוח להעביר את הכסף הנמצא בחשבונותיו שבישראל לקרוב משפחה אחר ו/או לרכוש נדל"ן ו/או להעביר את הכסף למדינות אחרות.
הבנק הישראלי, בהתאם להנחיות בנק ישראל, חושש ממצב בו מדינה זרה תתבע אותו בטענה לסיוע לאזרחי אותה מדינה אחרת להעלים הכנסות באמצעותו ו/או להעלים נכסים מהמדינה האחרות ומשכך – מערים הבנק הישראלי את הקשיים האמורים.

 
התנהלות בנקאית מוקצנת הגובלת בהיסטריה
כידוע, חלק מהבנקים בישראל כבר נדרשו לשלם קנסות בהיקפים של מיליארדים, כך שאין עסקינן באיום סרק אלא בסנקציות של ממש המוטלות על הבנקים בישראל. כל זה גורם למערכת הבנקאית לגעוש, לחשוש ולוותר על לקוחות וותיקים להם סכומים גדולים, היה ויש בנמצא חשיפה באשר להתנהלות שלהם. אלה מעדיפים לוותר על כמה אלפי שקלים בשנה בגין עמלות ובכך להוריד מעצמם חשיפה של מיליארדים קנסות בגין סיוע בהלבנת הון ו/או בהעלמת הכנסות. יחד עם זאת, נראה כי המערכת הבנקאית, לפחות בחלק מהמקרים, מתנהלת בצורה מוקצנת העולה על הנדרש והמצופה, החורגת מהדין והגובלת בהיסטריה לא הגיונית ולא מקובלת.
 
המערכת הבנקאית, הלכה למעשה, הפכה להיות פקיד המס של רשויות ושל מדינות רבות, פרט לישראל, ונראה כי לא אחת הדרישות המועלות על ידי המערכת הבנקאית הן בלתי סבירות ובלתי הגיוניות בעליל. כך יוצא שהמערכת הבנקאית מבקשת מסמכים וראיות, אותם בעל החשבון פשוט יכול להמציא ולפעמים המערכת הבנקאית פועלת באופן הנוגד את שסוכם או היה נהוג מולה על פני שנים ארוכות. יתרה מזאת, יוצא לא אחת כי המערכת הבנקאית פועלת בניגוד למחויבות שלה אל מול הלקוח על פי ההסכמים עליו חתום הלקוח במסגרת מסמכי פתיחת החשבנות עמו, מה שלא אחת מסב ללקוח נזק ממשי, אותו יש לנטרל.


כיצד אנחנו יכולים לסייע בעניין?
משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח מומחים בדיני בנקאות ודיני מס, חלקם יוצאי רשויות מס, יודע לטפל במקרים שכאלה - משרדנו מכיר את ההיסטריה הבנקאית ואת האופן בו נכון וראוי להתנהל מול המערכת הבנקאית וזאת מתוך שאיפה לבצע את המהלכים הנדרשים לשם הבטחת התנהלות חוקית ושקופה, אשר בסופו של יום תנטרל את המעצור ותאפשר שחרור של הכספים.
 
משרדנו יודע להתנהל מול הלשכות המשפטיות של המערכת הבנקאית ו/או אל מול רשויות המס ולהביא לידי נטרול הבעיות ושחרור הכספים. התנהלות משרדנו מושתתת על אסטרטגיית מס חוקית ונכונה המבטיחה מחד התנהלות חוקית ושקופה ומאידך מביאה, לא אחת, לשחרור הכספים אותם רשאי הבנק לשחרר.
 
פנה אלינו עתה ועו"ד ממשרדנו המומחה בדיני בנקאות ומס יפעל במיידי לטובת קידום עניינך! 
עו"ד אלי דורון
 054-4251054
 
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הפטר על חוב מזונות - פסק דין תקדימי

מאת: אלי דורון, עו"ד

פס"ד תקדימי וחשוב זה קבע כי בתנאים מסוימים ניתן ליתן הפטר לחוב מזונות בהליך פש"ר או חדל"פ

השיטה היעילה לגביית חובות מלקוחות

מאת: אלי דורון, עו"ד

בעולם העסקי, כמעט כל עסק או גוף מסחרי, נתקל מפעם לפעם בתופעה של לקוחות, החייבים בתשלום על התמורה בגין השירות או המוצר שסופקו להם. תהליך גביית חוב על פי דין נעשית בהדרגה, 'מהקל אל הכבד', תוך הפעלת סנקציות בחומרה מתגברת על החייב על מנת לכפות את פירעון החוב.

הדרכים לטיפול בגביית חובות לעסק שלך

מאת: אלי דורון, עו"ד

חובות כספיים הינם תופעה אשר כמעט כל עסק בישראל נתקל בה במהלך פעילותו העסקית השוטפת. חובות כספיים אשר אינם מטופלים ונאכפים, עלולים לגרום לעסק לאובדן הכנסות של ממש ופגיעה בתזרים המזומנים וניהול העסק באופן תקין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.