מאת:

רשת האינטרנט הינה זירת ענק בלתי מוגבלת ליצירת הכנסות. מכיוון שהפוטנציאל ליצירת הכנסות הוא בלתי מוגבל, אלה המפתחים בקיאות ברשת ולומדים להכיר את אופן התנהלותה יכולים די בנקל לייצר רווחים בסכומים ענקים ללא כל סיכון, ללא מלאי וללא עובדים.

ואולם, נראה כי רשות המיסים שמה לה למטרה להגביר ולשכלל את אכיפתה על סוחרים ברשת האינטרנט. רשות המיסים הבינה שרשת האינטרנט הינה כר פורה לסוחרים וכי למסחר באינטרנט נתח נכבד מהמסחר העולמי ועל כן הגבירה את האכיפה ושמה דגשה על סוחרים אשר מייצרים הכנסה לא מדווחת דרך האינטרנט.

כך למשל קרה רק לאחרונה, כאשר נעצר חשוד בעקבות מידע לפיו הפיק הכנסות ברשת, הן מפעילות סחר והן ממכירת שטחי פרסום בגובה של למעלה מ-10,000,000 ₪ וכל זאת מבלי לדווח על הפעילות לרשות המסים. במאמץ חקירתי משותף, הצליחה רשות המסים למפות רשימה של ישראלים אשר מפיקים הכנסות מרשת האינטרנט.

במסגרת המהלך, אותרו סוחרים ישראלים שסוחרים בהיקף עסקאות מהותי באתרי קניות מובילים אשר לא דיווחו על הכנסותיהם כלל או שדיווחו באופן חלקי לרשות המיסים. מהמידע שנאסף על ידי רשות המיסים, נמצא כי החשוד ואחיו הקימו אתר אינטרנט בשם Alexnld.com באמצעותו הם מבצעים מסחר בשיטתDROPSHIPING-ה  לפיה הם מעתיקים תמונות של מוצרים אשר נמכרים בשווקים זולים בחו"ל ומפרסמים אותם באתרם במחירים הגבוהים בכ-30%-40% מהמחירים בהם ניתן לרכוש את המוצרים באתרים הזרים (בעיקר במזרח). כאשר מבוצעת הזמנה מאתרם, הם מוציאים הזמנה למוצר מהאתר הזר וכך נהנים האחים מהפרש המחירים המשמש להם כהכנסה אשר אינה מדווחת לרשויות המס.

בנוסף, ברשות החשוד ואחיו אתר אינטרנט נוסף, באמצעותו הפיקו הכנסות פרסום אשר התקבלו דרך google אירלנד. עת הפכה החקירה לגלויה, ערכו חוקרי רשות המיסים, חיפושים בביתם של החשודים ונתפסו מסמכים וחומרי מחשב רבים. החשוד נחקר לראשונה בביתו ואחיו נחקר במשרד היחידה החוקרת ושוחרר בתנאים מגבילים. לאחר עיבוד החומר שנתפס, נמצא כי החשוד נהנה מ-70% מרווחי הפעילות המשותפת עם אחיו וכי סכומי העלמת ההכנסות גבוהים בהרבה משנחשד תחילה. על כן זומן החשוד לחקירה נוספת בה הודה כי אינו מנהל תיק מול רשויות המס וכי אכן מחזור עסקיו עלה על 10,000,000 ₪ בשנים האחרונות.

רבים מנצלים את יכולת הקידום שלהם באינטרנט, את היכולת לבלוט בגוגל ולהגיע לקהלים המחפשים שירות או מוצרים ולמכור להם אותו ברווחים ענקים. את ההכנסות הם מקבלים, בחלק מהמקרים, ישירות לחשבונות בנק בחו"ל כשהמשלם הינו גוף בין לאומי שלא מבקש אישור ניכוי מס במקור או כל אישור אחר. מכאן, שהפיתוי הוא ענק ורבים מבצעים עבירות מיסוי המתבטאות לא רק  בהעלמת ההכנסות עצמן אלא אף מעלימים את קיומו של העסק עצמו.

יש לדעת כי גם אם אין כל נגע לפעילות בישראל וכל הפעילות נעשית בחו"ל, ואף התשלום מתבצע בחו"ל – עדיין יש חובת דיווח ותשלום מס, כל עוד מדובר בתושב ישראל.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מסלול אדום לבוקרים, בעלי עדרי בקר בקו העימות

מאת: אלי דורון, עו"ד

את התביעות במסלול האדום יש לקדם ללא דיחוי, מועד הגשת התביעות נגזר משורה של פרמטרים, אם כי אין בנמצא צורך ב"הפסקת פעילות" שכן התקנות אינן דורשות הפסקת פעילות בענף החקלאות.

הכשרת קריפטו "שחור" - גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

התנהלות משפטית מקצועית – תביא את התוצאה לטובת כל המעורבים בהצלחה רבה.

פיצוי למפונים בגין הזנחת הבית

מאת: אלי דורון, עו"ד

נזקי רכוש שנגרמו מפעולות אויב הינם נזקים ישירים ברי פיצוי, אך האם אותם נזקי הזנחה ונטישה הינם נזקים ישירים אשר יזכו את הניזוק בפיצוי?

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.