מאת:


הנדון - מכירת נכס ברוסיה

שאלותיך:
יש לי מקרה שתושב ישראל שיש לו דירת מגורים ברוסיה ורוצה למכור אותה, הנ"ל אינו עולה חדש ואינו תושב חוזר. על פי מה שבדקתי דירה ששימשה למגורים בחו"ל ולא הפיקה הכנסות משכירות או הכנסה עסקית אין לחייב במס רווח הון? זה לפי הגדרת נכס גם בסעיף 89 לפקודה. לפי האמנה בין רוסיה לישראל בדקתי גם אין התייחסות למכירת דירת מגורים, אבל יש התייחסות למכירת קרקע או הכנסה אחרת שתחוייב במדינה שיש בה הקרקע או ההכנסה האחרת (הכנסה אחרת היא לא רווח הון והכנסות מסעיף 2(1) ו-2(2) כלומר לא לפי סעיף 2 לפקודה ולא מרווח הון של מכירת מניות ונכס).
אבקש התייחסות לנושא איך צריך לפעול והאם חייבים במס בישראל או לא?


תשובתנו:

  1. סעיף 6 לאמנה למניעת כפל מס בין ישראל לרוסיה מסדיר את נושא ההכנסות הצומחות ממקרקעין ובכלל זה ממכירת מקרקעין.
    סעיף זה קובע כי הכנסה ממקרקעין שמפיק תושב מדינה מתקשרת ממקרקעין הנמצאים במדינה המתקשרת האחרת ניתן לחייבה במס באותה מדינה אחרת.

     
  2. לאור האמור לעיל, למדינת רוסיה עומדת זכות למיסוי מכירת הנכס, אולם אין מדובר בזכות בלעדית ולפיכך יש לדווח על מכירת הנכס גם בישראל. נוסיף כי ככל וישולם מס בגין מכירת הנכס ברוסיה ניתן יהיה לקזזו מחבות מס רווח ההון שתקבע בישראל מכוח סעיף 89 לפקודת מס הכנסה.
     
  3. אין לראות בתשובה זו משום ייעוץ משפטי מחייב.

 

מידע נוסף בנושא:
>> חבות המס על רווחים הנובעים מהשכרת דירות בישראל ובחו"ל.
>> נטרול חשיפה פלילית בעלי דירות שאינם מדווחים על הכנסות משכ"ד - גילוי מרצון.
>> לא שילמת מס בישראל על נכס מושכר בחו"ל? זה הזמן לגילוי מרצון.
>> אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לרוסיה
>> דסק לדוברי השפה הרוסית

 

---------------------------
אנו עושים את כל המאמצים על מנת לענות בצורה מקצועית ומקיפה. יחד עם זאת, חשוב לנו להבהיר, כי אין לראות בתשובותינו כייעוץ משפטי מחייב ולאור העובדה כי אנו עדים לשאלות מעניינות ומקצועיות אשר לעתים חסרות בנתונים עובדתיים. משל כך אנו בדעה כי יהיה הכי טוב לתאם פגישה, על מנת שנוכל לתת לכם שירות מקצועי ואיכותי.

מכירת נכס ברוסיה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לתאום פגישה עם עו"ד

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.