משרדנו מעניק ייעוץ משפטי למשרתי הצבא, בחובה ובקבע, בכל תחומי המשפט הצבאי - הפלילי והמנהלי.

 

ניהול של הליך משפטי צבאי שונה מניהול תיק פלילי במערכת האזרחית, ולכן במשרדנו יש עורכי דין, יוצאי הפרקליטות הצבאית בעלי התמחות מיוחדת בתחום דיני צבא וביטחון. עורכי דין אלו בעלי ניסיון עשיר בייצוג חיילים ואנשי קבע מול המערכת הצבאית הביטחונית במגוון רחב של עבירות צבאיות ובניהול הליכים מנהליים, הכוללים ייצוג בבתי המשפט בערכאות השונות ובוועדות השונות של הצבא.

 

אנו מעניקים שירות משפטי לאנשי צבא, משטרה, שב"ס ומערכת הביטחון בתיקים הנוגעים לגיוס או פטור משירות צבאי, עבירות היעדר מן השירות שלא ברשות (נפקדות, עריקות בידי חייל סדיר ומילואים, והשתמטות), עבירות פליליות, עבירות סמים (עבירות הנוגעות לשימוש והחזקה בסם מסוכן, סחר בסם מסוכן, תיווך בסם מסוכן, הסגר מותנה והסדר הקפאה), עבירות אמל"ח (עבירות הנוגעות להוצאת נשק מרשות הצבא, שימוש בנשק שלא למטרות הצבא, סחר באמל"ח), עבירות מין והטרדה מינית, הליכים משמעתיים בצבא ומחוצה לו, מחיקת רישום פלילי צבאי, ייצוג בחקירות ובוועדות צבאיות וניהול הליכים מנהליים מול נציבות שירות המדינה.

 

עורך דין פלילי צבאי

למשרדנו היכרות עם המערכת הצבאית, המאפשרת לנו לטפל במגוון רחב של תיקים ועבירות בעלות אופי פלילי ולהעניק ייעוץ משפטי לחיילים, אנשי קבע וחיילי מילואים בין היתר בסוגיות של:

  • עבירות סמים

  • עבירות אלימות

  • השתמטות ועריקה

  • עבירות אמל"ח

  • גניבה

  • עבירות מין והטרדה מינית

 

במסגרת זו, עורכי הדין הצבאיים במשרדנו מהווים את הגורם המשפטי אליו יש לפנות כבר מן החקירה הראשונה במצ"ח. אנו נסייע בין היתר גם במהלך דיוני המעצר בבתי הדין הצבאיים, הליכי השימוע ובמקרה של הגשת כתב אישום לאורך כל ההליך המשפטי. כמו כן, אנו מייצגים בערעורים על גזר הדין, וועדות לקיצור העונש ובסוגית הרישום הפלילי.

 

עורך דין צבאי מנהלי

אנו מעניקים ליווי וייצוג משפטי גם בהליכים מנהליים המתנהלים מול רשויות הצבא ובתי הדין הצבאיים, בין היתר בנושאים של פרופיל צבאי, וועדות ערר, הליכי פיטורים, חקירות, תנאי שירות ושיבוץ, סיווג בטחוני, מחיקת רישום פלילי ועוד.

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

עבירות סמים בצה"ל

צה"ל נוקט בעמדה מחמירה כלפי עבירות סמים ומטפל בהן באופן רחב באמצעות אכיפה, מניעה וענישה. לפיכך מדיניות הענישה בצה"ל הינה מחמירה וכוללת בדרך כלל מאסר בפועל. העזרות בליווי משפטי מקצועי יכולה לחסוך במקרים רבים חודשי מאסר ממושכים ורישום פלילי המכתים את החייל לתקופה ממושכת בחייו האזרחיים.

חשיבות הייצוג המשפטי בחקירת מצ"ח

חיילים רבים, שמצ"ח מזמנים אותם לחקירה או בפעמים רבות 'שולפים' אותם לחקירה, נוטים לחשוב כי מדובר בעניין צבאי מובהק ותו לא. אך מדובר בחקירה פלילית על כל המשתמע מכך. על חשיבות הייצוג המשפטי בחקירת מצ"ח במאמר זה.

התרת התחייבות מצה"ל

פסקי דין של בתי המשפט מלמדים, כי הם אינם נוהגים לתת סעד כלשהו למי שקיבל הטבות מן הצבא, ולאחר מכן מבקש שלא בתום להתחמק ממילוי התחייבותו. לכן, לפני חתימה על התחייבות כלשהי או שליחת בקשה להתרת התחייבות מצה"ל, יעוץ משפטי מקצועי יהווה כלי עזר חשוב ומהותי לטיפול בבקשה בצורה הנכונה והמקיפה ביותר.

עשרת הדיברות לחייל בחקירת מצ"ח

מדריך שימושי להתנהלות נכונה של חייל בעת חקירה על ידי מצ"ח – המשטרה הצבאית החוקרת. מדריך זה נכתב מניסיון רב שנים של הכותב כתובע צבאי לשעבר שעיין במאות חקירות מצ"ח במהלך השנים, וכיום חלק ממשרדנו.

כתב אישום כנגד חיילים

המונח "כתב אישום" נשמע רבות במחוזותינו, אך לעיתים לא ברור מה משמעותו של מסמך זה, וכיצד הוא משפיע על זכויותיו של אדם שמצא עצמו מעורב בהליך פלילי האזרחי והצבאי. נביא להלן סקירה קצרה של המסגרת המשפטית הנוגעת לכתב אישום.

יחידת בתי הדין הצבאיים

יחידת בתי הדין הצבאיים או יבד"ץ 205 היא יחידה צבאית מוסמכת מכוחו של חוק השיפוט, הצבאי, התשט"ו-1955 (להלן: "חוק השיפוט").

עבירות נפקדות, עריקות והשתמטות מצה"ל

עבירת העדר מן השירות שלא ברשות הנה עבירה המוגדרת על ידי החוק כחמורה ומשכך ברוב המקרים הפרקליטות הצבאית דורשת מאסר בפועל של מספר חודשים ובנסיבות מסוימות אף מעל לשנה. היעזרות בליווי משפטי מקצועי, תוך העלאת הטענות הרלוונטיות והצגת נסיבות המקרה בפני בתי הדין הצבאיים יכול לחסוך במקרים רבים חודשי מאסר ממושכים ורישום פלילי המכתים את החייל לתקופה ממושכת בחייו האזרחיים.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.