מאת:


רפובליקת אנגולה, המתאוששת ממלחמת אזרחים בת 27 שנים עם סיום השלטון הפורטוגלי, שוכנת בדרום מערב אפריקה וגובלת בנמיביה, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, הרפובליקה של קונגו וזמביה. מדובר במדינה בעלת אוכלוסייה המונה כ- 19,000,000 תושבים, כמות מצומצמת יחסית לשטחה שהוא כ- 1,246,000 קמ"ר. שיטת המשפט באנגולה דומה לשיטת המשפט הפורטוגזית והחוקה הפורטוגזית שולטת במדינה.

על אף שאנגולה שוכנת באזור הנחשל ביותר באפריקה, ועל אף ש- 85% מכוח העבודה מועסק בתחום החקלאות, כל זאת בנוסף למלחמת האזרחים שפקדה אותה זה שלושה עשורים כמעט, היא אחת מהמדינות בעלות שיעור הצמיחה הגבוהה והמהירה ביותר באפריקה. זאת הודות להיותה של אנגולה בעלת אוצרות טבע רבים, בעיקר נפט ומכרות ויהלומים.

ייצוא הנפט של אנגולה ופעילויות הייצור הנלוות מהוות כ- 45% מהתוצר הלאומי הגולמי של המדינה ומהווה 90% מהייצוא. כמו כן, אנגולה הינה חברה בארגון המדינות המייצאות נפט (אופ"ק) ונחשבת למדינה מהמובילות באפריקה בייצוא נפט (בעיקר לארה"ב). למעשה, אנגולה בין המדינות המובילות בעולם בייצוא נפט ומייצרת כ- 2 מיליון חביות נפט ביום. חשיבותה של אנגולה כספקית נפט מתבטאת גם בהלוואות נוחות בסך מיליארדי דולרים שהוענקו ע"י ממשלת סין לצורך פיתוח הסקטור החקלאי בה וכיום היא שותפת הסחר הגדולה ביותר שלה ביבשת אפריקה. כמו כן, השקיעה סין מיליארדי דולרים במיזמי חיפוש נפט כחלק משורה של השקעות סיניות לפיתוח שדות הנפט באזור מערב אפריקה, מה שצפוי להביא להפיכתה של מערב אפריקה, ואנגולה בפרט, להיות אזור חשוב במפת הנפט העולמית.

אנגולה ידועה גם במכרות היהלומים הרבים שבה. עפ"י מכון היהלומים הישראלי באנגולה ישנם 14 מכרות יהלומים פעילים וכ-100 מכרות הפתוחים בפני משקיעים חדשים, הממוקמים ב-14 מ-18 הפרובינציות של המדינהחשוב לציין כי יחסיה של אנגולה עם ישראל הם יחסי ידידות, זאת בין היתר הודות לעמידתה של ישראל בימי מלחמת האזרחים לצידה של אנגולה עת שהיתה תחת אמברגו בינלאומי. עובדה שתרמה לפיתוח הקשרים העסקיים בין המדינות והעדפתם של יזמים ישראלים, בין היתר בתחום היהלומים, פרויקטים של טכנולוגיות חקלאות ובתחום עסקאות ביטחוניות בין שתי המדינות.

אם כן, הפוטנציאל הטמון באנגולה הינו עצום, שכן מדובר במדינה בעלת שטחים נרחבים ואוכלוסיה זעירה יחסית. מדובר במדינה בעלת אוצרות טבע רבים, בהם נפט, יהלומים, עץ, וקו חוף המתאים לתיירות ונופש. חברות בינלאומיות שראו פוטנציאל רב במשאבי טבע נדירים אלו, כבר עתה מקימות את מרכזיהן במדינה. לאור זאת ניתן לראות בשנים האחרונות כי קיימת באנגולה תנופת פיתוח בתחום הנדל"ן הכולל פרויקטים להקמת מבני בתי מגורים, משרדים ומלונות לצורך אכלוסם של מאות ואלפי עובדי חברות הנפט והגז הבינלאומיות שכבר עתה פועלות במקום.
אנגולה - היעד הבא באפריקה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

העברת נכס מקרקעין לנאמנות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח), בת-אל עובדיה, עו"ד; לידור עמר, משפטן

החל בשלב בו נוצרת הנאמנות, ולאור השוני וחוסר הבהירות בין הוראות הדין לעמדת רשות המיסים בעניין, מתעוררות שאלות רבות אשר יש לתת עליהן את הדעת - לדוגמא, האם יצירת הנאמנות מהווה אירוע מס? בהנחה שכן, האם אירוע שכזה יהיה חייב במס או שמא פטור?

רכישת דירה בזמן קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); לידור עמר, משפטן

נגיף הקורונה (COVID-19) הגיח אל עולמנו בתחילת שנת 2020 והביא עמו סט של כללים חדשים בעולם כולו ובעולם הנדל"ן בפרט - מדריך זה, מטרתו להתוות את עשרת הדיברות למעוניין ברכישת דירה בתקופת משבר הקורונה.

רכישת / מכירת דירה בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להיכנס במהירות לפרטי העסקה, לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לטובת הבטחת השלמת עסקה ברורה חלקה ונקייה ובנוסף לייעץ לך, הרוכש או המוכר, בכל הקשור לשיקולי המס.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים