מאת:


הדוכסות הגדולה של לוקסמבורג היא מדינה השוכנת במערב אירופה וגובלת בגרמניה, בלגיה וצרפת. מדובר במדינה קטנה המונה כ- 530,000 תושבים ובעלת שטח של כ- 2,500 קמ"ר. עם זאת, לוקסמבורג ידועה כאחת מהמדינות העשירות בעולם, בהיותה מדורגת רביעית בדירוג העולמי של תמ"ג לנפש, אחוז האבטלה בה הוא הנמוך באירופה, ולמעשה היא אחת הכלכלות היציבות בעולם.

הכנסותיה של לוקסמבורג נובעות בין השאר מתעשיות היי-טק, כימיקלים וביוטכנולוגיה, אך עיקר הכנסותיה נובעות מתחום הפיננסים והבנקאות (לוקסמבורג ידועה כאחת המדינות המקפידות ביותר על חיסיון בנקאי ועסקי, בדומה לשוויץ וסינגפור). מדיניות המס הנוחה אשר מונהגת במדינה מעודדת את תעשיית השירותים הפיננסיים, אשר עליהם כאמור כלכלת לוקסמבורג נשענת, מה שהופך אותה למדינה מובילה בתחום הבנקאות הפרטית והעסקית.

לאחרונה עדים אנו לכך שיותר ויותר אנשי עסקים ישראלים בוחרים להקים חברות בינלאומיות בלוקסמבורג ואין הדבר מקרי. לוקסמבורג נהנית מחברותה באיחוד האירופי, באיחוד ה- BENELUX ובארגון ה- OECD. עובדות אשר יחד עם מיקומה הגיאוגרפי מקנות לתאגידים נקודת גישה מעולה לתוך השוק האירופי.

כל אלה, יחד עם איתנותה הפיננסית, מדיניות הסחר שלה לעידוד משקיעים, איכות החיים שבה ויציבותה הפוליטית, מאפשרות לה להיות מרכז פיננסי עולמי, ובשל כך להוות כר פורה להשקעות זרות. בנוסף, ניתן כמובן לייחס את הכדאיות שבהקמת חברה בלוקסמבורג לזכותה של מדיניות המס הנוחה המונהגת בה. כחלק ממדיניות זו ניתן לציין:

-          הקלות שונות לחברות אחזקה;

-          פטור בגובה 25% על מס חברות לתקופה של עד 8 שנים לעסקים חדשים בתחום ההייטק;

-          הטבת מס בשיעור 7% על שווי הרכישה מהשקעות שבוצעו במהלך שנת המס, עד לתקרה בסך של 150,000 יורו ראשונים;

-          הטבת מס בשיעור 12% על השקעות נוספות מהשקעה זכאית לשנת המס;

-          עידוד השקעות ידידותיות לסביבה באמצעות הטבת מס בשיעור 8% למיזמים אשר תורמים לאיכות הסביבה;

-          פטור בשיעור 80% מהכנסה חייבת מהכנסות הנובעות מקניין רוחני, כך ששיעור מס החברות האפקטיבי הינו במקרה זה 5.9%.

בנוסף על כל האמור, ניתן למנות את תשתיות התקשורת המעולות, הכוללות פריסת רשת סיבים אופטיים, תשתיות כבישים מתוחכמות, מערכת מסילות הברזל והרכבות מהיעילות באירופה, והיות לוקסמבורג בסיס של חברת ההובלה האווירית מהגדולות בעולם.

זה המקום לציין שכחלק מהרחבת פעילותו הבינלאומית של משרד עורכי הדין דורון-טיקוצקי-צדרבוים הוקמה שלוחה נוספת של המשרד בלוקסמבורג, אשר מעניקה שירותים משפטיים לאנשי עסקים וחברות בתחום המיסוי הבינלאומי, הנדל"ן והמשפט המסחרי. משרדנו ישמח להעניק לכם שירותים משפטיים מקצועיים הנוגעים לתחומים אלו ולכל מטרה עסקית או פרטית, כך שתקבלו ייעוץ מקצועי המותאם אישית לדרישות שלכם.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.