מאת:

במהלך השנים הפך העולם לגלובאלי יותר ויותר, כאשר הקשרים בין מדינות הולכים ומתהדקים. הדבר נותן את אותותיו גם על התחום המשפטי עם לא מעט ישראלים, כמו גם יהודים הגרים באחת ממדינות העולם, הנדרשים לשירותיו של עורך דין גרמניה הבקיא בהתנהלות המשפטית בסוגיות הנוגעות למדינות ספציפיות, כמו גם ליחסים בין מדינות אלה לבין ישראל.

גרמניה היא אחת הדוגמאות הנפוצות ביותר, שעה שניתן למצוא עו"ד ישראלים רבים הפועלים בגרמניה, או לכל הפחות בקיאים בתקנות הנוגעות אליה ברמה המקסימלית - אז מהן למעשה הסוגיות המרכזיות הנכנסות כאן לתמונה?
 

ליווי משפטי מלא של עו"ד ליהודי גרמניה

יהדות גרמניה היא מונח רחב שנים, שעה שניתן למצוא עדויות לחיי יהודים בה עוד בתקופה הרומית וימי הביניים, דרך מלחמות העולם ועד לעת הנוכחית. ב-1991 החליטה ממשלת גרמניה לפתוח את שעריה ליהודים יוצאי ברית המועצות, מה שסייע למאות אלפי יהודים להגר לגרמניה. כיום, יחד עם הפופולאריות של ברלין, גרמניה ממשיכה להיות יעד מועדף. מה שחשוב לעניינו הוא שרבים מאותם תושבי גרמניה היהודים, בלי קשר למועד עלייתם למדינה, זקוקים לייעוץ של עורך דין לענייני גרמניה. פעמים רבות, הוא הכתובת העיקרית עבורם בהתנהלותם אל מול הרשויות. עורכי דין מקצועיים, לרוב בעלי אזרחות גרמנית, דוברים את השפה הגרמנית, הם מנוסים בהתנהלות מול הרשויות ומלווים את לקוחותיהם, בהליכים סטנדרטיים או משפטיים, מולן.
 

פיצויים לניצולי השואה

הקשר בין ישראל לגרמניה, שכיום חיובי ועשיר, ידע במהלך ההיסטוריה גם נקודות שפל: השואה של יהודי גרמניה היא, למרבה הצער, הדוגמא המובהקת לכך. חלק משמעותי בתחומי הפעילות של עו"ד הפועלים בגרמניה הוא סיוע ליהודים ניצולי השואה בקבלת פיצויים מטעם הרשויות בגרמניה. עורכי הדין מסייעים בהליך בקשת תביעות לפיצויים, לגמלאות או לקצבאות עבור נרדפי הנאצים, כמו גם לעובדי הגטאות. פיצוי אחר שעשוי להינתן, בתנאים מוגדרים, הוא לאלמנים, לאלמנות או לשאירים בני דור שני – פיצוי מטעם BEG. חלק מעורכי הדין מסייעים במלאכת האיתור של יצירות אומנות או פריטים חיוניים שנגזלו על ידי הנאצים והשבתם לבעלים או ליורשיהם.

משרדינו מתמחה בבקשות להוצאת אזרחות גרמנית, בליווי משפטי מלא של יהודי גרמניה, בסיוע לקבלת פיצויים לניצולי השואה ומשפחותיהם ובמקרים נוספים הקשורים בתחום - נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ולהעניק לכם את הסיוע המשפטי המקצועי והטוב ביותר בכל אחד מהתחומים הללו ועוד רבים אחרים.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.93 ע"י 15 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מדוע כדאי להוציא דרכון אירופאי?

מאת: אלי דורון, עו"ד

להוצאת דרכון אירופאי יתרונות רבים. דרכון אירופאי מספק לבעליו גישה מורחבת להזדמנויות בינלאומיות במגוון תחומים.

שירותיי הפירמה באמצעות עו"ד אוסטרי, עו"ד רומניה, עו"ד קפריסין, עו"ד ישראל ועוד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

למשרדנו פעילות בישראל, רומניה, אוסטריה, קפריסין ועוד, כך שלטובת מתן מענה מושלם נדע להפעיל עו"ד אשר לו הרישיון, הניסיון והבקיאות המתאימים לטיפול ע"פ דיני המדינות הרלוונטיות ושעה בה יש בנמצא סוגיות המצריכות התייחסות לדין ביותר ממדינה אחת, ידע משרדנו לשלב בצוות המטפל עו"ד ממספר מדינות, אשר ביחד יספקו ללקוח את המענה האופטימלי.

ליווי משפטי באוסטריה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ, סיוע וליווי משפטי לישראלים תושבי אוסטריה במגוון עניינים וסוגיות משפטיות - נשמח לקיים עמך פגישה בוינה לטובת הטיפול בנדרש, כל הפרטים כאן.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.