מאת:


מעת לעת מרכזים אנו עבורכם במסגרת מבזק המס הבינלאומי שלנו, את עיקרי השינויים והחידושים המתרחשים בזירה הבינלאומית בכל הקשור עם האמנות למניעת כפל מס. בתוך כך, משתדלים אנו לעדכנכם בנוגע לשיעורי המס המתחייבים בניכוי במקור במדינות העולם,  תוך מתן דגש על מדינות המעסיקות את משרדנו במסגרת פעילותו השוטפת היומיומית.   

סין – הסכמי מיסוי: ב-27 לאוגוסט 2013, חתמה מדינת סין על הסכם המיסוי המשותף למדינות ה-G20, בהתאם להבנות אליהן הגיעו המדינות במסגרת 'פסגת קאן', ובכלל אלה, הגברת השיתוף הפעולה בין המדינות לטובת מקסום גביית המס. נציין כי סין הנה המדינה האחרונה לחתום על ההסכם דנן.

סין-שוויץ: לכשתכנס לתוקף, האמנה למניעת כפל מס שנחתמה בין שתי המדינות ב-25 לספטמבר 2013 כתחליף לאמנה הקודמת, קובעת כי הכנסות דיבידנד יהיו פטורות מניכוי מס במקור ככל וישולמו לממשלה או לרשויות מנהליות אחרות אשר בבעלות המדינות המתקשרות. מס ניכוי במקור בשיעור 5% יוטל על דיבידנדים שישולמו לחברה שמחזיקה במישרין בלפחות 25% מהון המניות בחברה המשלמת. בכל מקרה אחר, שיעור המס לניכוי במקור יהיה בשיעור 10%. שיעור המס בגין הכנסת תמלוגים יהי בשיעור 9%.

קפריסין-אוקראינה: האמנה שנחתמה בשנת 2012, תכנס לתוקף ב-1 לינואר 2014 ותחליף את האמנה הקודמת שנחתמה בזמנו מול ברית המועצות. ניכוי מס במקור בשיעור 5% יוטל על דיבידנדים שישולמו לחברה שמחזיקה במישרין בלפחות 20% מהון המניות בחברה המשלמת, או ככל והשקיע לפחות מ-100,000 יורו בהון החברה. בכל מקרה אחר, שיעור המס לניכוי במקור יהיה בשיעור 15%. שיעור המס לניכוי במקור בגין תשלום תמלוגים שמשולמים עבור מחקר מדעי, רישום פטנט או נוסחה סודית יהיה בשיעור 5%. בכל מקרה אחר תמלוגים ימוסו בשיעור 9%.

גרמניה-נורבגיה: לכשיכנס לתוקף, פרוטוקול אמנת 1991 שנחתם ב-24 לינוי 2013, יביא להורדת שיעור המס על דיבידנד לכדי שיעור של 0% בגין דיבדנד שישולם לחברה המחזיקה במישרין בלפחות 25% מהון המניות בחברה המשלמת. בכל מקרה אחר, שיעור המס לניכוי במקור יהיה בשיעור 15%. 

הונגריה-שוויץ: לכשיכנס לתוקף, פרוטוקול האמנה למניעת כפל מס שנחתם ב- 12 לספטמבר 2013 שעתידה להחליף את נוסח האמנה משנת 1981, תוביל להורדת שיעור המס על דיבידנד לכדי שיעור של 0% בגין דיבידנד שישולם לחברה המחזיקה במישרין בלפחות 25% מהון המניות בחברה המשלמת.  

לוקסמבורג-פולין: לכשיכנס לתוקף, פרוטוקול האמנה למניעת כפל מס שנחתם ב-25 ליולי 2013, יביא להורדת שיעור המס על דיבידנד לכדי שיעור של 0% בגין דיבדנד שישולם לחברה המחזיקה במישרין בלפחות 10% מהון המניות בחברה המשלמת. בכל מקרה אחר, שיעור המס לניכוי במקור יהיה בשיעור 15%. 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.