מאת:


בית המשפט ברומניה דחה בשני תיקים שונים תביעות של אחד מהבנקים הגדולים במדינה להטיל אחריות אישית על בעלי מניות ובעלי תפקידים בחברות רומניות הנשלטות ע"י משקיעים ישראלים.
תחילתו של הסיפור בהשקעה של אנשי עסקים ישראלים ברומניה ולקיחת הלוואה מהבנק בסכומים של מאות אלפי אירו לצורך רכישת קרקעות והקמת פרויקטים ברומניה.

עקב המשבר הכלכלי הקשה שפקד גם את רומניה משנת 2009 ואילך נעצרה פעילות הקבוצה ברומניה והבנק החל בהליכי מימוש של הקרקע שנרכשה בכספי ההלוואה. במקביל תבע הבנק באופן אישי גם את בעלי המניות ונושאי המשרה בחברות הרומניות שלקחו את ההלוואה, כולם אנשי עסקים ישראלים מהשורה הראשונה שלא שיערו שההרפתקה הרומנית שלהם עלולה לעלות להם ביוקר.
הדין הרומני מאפשר הטלת אחריות אישית על בעלי מניות ונושאי משרה בתאגיד בצורה מקלה הרבה יותר מבישראל , לעיתים אף בשל סיבות טכניות של אי העברת חומר חשבונאי , וכך מצאו עצמם אנשי העסקים הישראלים תחת חשיפה לא צפויה בעקבות כשלון עסקי תמים שממילא היסב להם הפסדים כבדים.

אנשי העסקים הישראלים אשר יוצגו ברומניה ע"י השלוחה הרומנית של משרד עורכי הדין דורון טיקוצקי צדרבוים טענו בפני בית המשפט ברומניה כי לא ניתן לייחס להם אחריות אישית לחובות החברות וכי לא נעשתה כל פעולת מרמה על ידם ומשכך אין להרים את מסך ההתאגדות ולחייבם באופן אישי.

בתום ניהול הליך ממושך קיבל בית המשפט ברומניה את טענות משרד עורכי הדין דורון טיקוצקי וקבע בשני תיקים שונים כי אין להטיל על בעלי המניות ונושאי המשרה בחברה כל אחריות אישית לחובות החברה לבנק.
ממשרד עורכי הדין דורון טיקוצקי נמסר כי אנשי עסקים ישראלים אינם מודעים לעיתים להשלכות המשפטיות והכלכליות הכבדות ולאחריות הגורפת לעיתים הכרוכה בהחזקת מניות בחברה ברומניה. הפערים בתחום זה בין הדין הישראלי ובין הדין הרומני הם רבים וללא ייעוץ משפטי מתאים עלולים משקיעים ישראלים למצוא עצמם חשופים מול אימת הדין והנושים הרומנים.

בית המשפט ברומניה דחה תביעות אישיות במאות אלפי אירו נגד אנשי עסקים ישראלים

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גירושים בעקבות מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

להתכונן משפטית וכלכלית ליום של אחרי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

"חגיגת החיסונים" בארץ מפיחה בכולנו תקווה שהנה יש אור בקצה המנהרה אליה נכנסנו עם פרוץ מגפת הקורונה - אך יש לזכור כי ישנן השלכות רבות להכרזה על סיום תקופת המשבר הרשמי בישראל, השלכות שעלולות להיות פליליות או טומנות בחובן עלות גבוהה וחשוב לפעול מבעוד מועד ולהיערך בהתאם.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם