מאת:


החוזרים האחרונים מרגולטור המט"ח של סין (The State Administration of Foreign Exchange  ("SAFE"),  מציגים צעד מבורך בהתייעלות ניהול עסקות מט"ח בסין. נראה כי הרגולטור הסיני מחפש דרכים להקל על תהליך ביצוע עסקות במטבע חוץ כל עוד ההקלות אינן גורעות בצורה משמעותית מסמכויות הפיקוח שלו.
חוזר שמספרו 59 "Circular on Further Improvement and Amendment of Foreign Exchange Control Policies on Direct Investment" ([2012] No. 59),  אשר נכנס לתוקף בדצמבר 2012 מבטל פרוצדורות רבות שנדרשו לפעילויות רגילות הקשורות למט"ח. במסגרת החוזר מעל 30 פריטי בדיקה ואישורים מנהליים בוטלו והוחלפו בתהליך רישום המבוסס במידה רבה על מידע אלקטרוני המתוחזק על ידי בנקים.

חוזר שמספרו 58 "Notice on Issues in Relation to the Foreign Exchange Administration of Foreign-funded Partnership Enterprises" ([2012] No. 58),  אשר גם הוא נכנס לתוקף בדצמבר 2012 מפשט את ההליכים הדרושים למימון של  foreign-funded partnership enterprises ביחס לפעולות רבות המבוצעות על ידי שותפויות כאלה, ומבהיר כי פעילות מט"ח עבור ארגונים כאלה צריכים להתבצע בעיקר באמצעות רישום. חוזר 58 מפשט את הליך רישום מטבע חוץ וניהול חשבון המט"ח ומפשט את מסמכי הבקשה הרלוונטיות.

משקיעים זרים יוכלו למצוא כי מנגנון הפיקוח על מטבע החוץ התייעל במספר דרכים,לרבות:
חשבונות ראשוניים ניתן לפתוח ללא אישור ה- SAFE.

"השקעות ראשוניות" להקמת foreign invested enterprise ("FIE") יכולות להיות מושבות בדרך של  RMB settlement  ללא אישור ה-  SAFE.
רווחים, תמורה מהעברת מניות, תמורה מירידות הון או מתקבולים המתקבלים מפירוק יכולים לשמש להשקעה מחדש בסין ללא אישור ה-  SAFE.
רווח שלא חולק, וחוב זר רשום יכולים לשמש להגדלת ההון הרשום של foreign invested enterprise ("FIE") ללא אישור ה-  SAFE.
רכישת של מניות של חברה סינית על ידי חברה זרה, כאשר התמורה כולה היא במזומן,  תירשם באופן אוטומטי על ידי ה- SAFE (עסקות שלא במזומן תצטרכנה להיות רשומות ב- SAFE  בתהליך הקודם).

תמורה מהפחתות הון, פירוק ועסקות מסוימות אחרות ניתנת להחזרה לבעלי המניות הזרים ללא אישור ה-  SAFE.
הלוואות מטבע חוץ על ידי חברות מקומיות לזרים הותרה מעכשיו במפורש.
FIEs יכולים לתת הלוואות לבעלי המניות שלהם מחוץ לגבולות סין, בהתקיימם של תנאים מסוימים.

חברות מקומיות יכולות עכשיו להשקיע מחוץ לגבולות סין  את הסכומים הנדרשים להקמת פעילות עסקית חדשה (start-up costs ) ללא אישור ה-  SAFE.
חברות השקעה זרות (כהגדרתן בסין) כבר אינן צריכות לרשום את ההשקעה חוזרת ב-  SAFE. כמו כן, חברות שבבעלות חברות ההשקעה הזרות כבר אינן צריכות לרשום ב-  SAFE את תשלומי הרווחים, ריבית ודיבידנדים לחברת ההשקעות הזרה.

מידע זה הינו ראשוני בלבד ואין להסתמך עליו ללא בדיקה פרטנית.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.