מאת:


פרסום תזכיר לתיקון פקודת מס הכנסה לעניין חובת הדיווח בגין החזקה במטבעות דיגיטליים

נבקש לעדכן אותכם, כי לאחרונה, פורסם תזכיר לתיקון פקודת מס הכנסה - תזכיר חוק ההתייעלות הכלכלית (תיקוני חקיקה להשגת יעדי התקציב לשנות התקציב 2021 ו-2022), התשפ"א-2021 (להלן: "התזכיר").

במסגרת התזכיר מוצע לקבוע חובת דיווח מכח סעיף 131 לפקודת מס הכנסה לגבי מי שהוא או ילדו שגילו אינו עולה על 18 שנים החיזק ביום אחד או יותר בשנת מס מסויימת נכס פיננסי דיגיטלי בשווי של 200,000 ₪ לפחות.
נזכיר לכם, כי סעיף 131 לפקודת מס הכנסה הינו הסעיף אשר קובע את חובת הדיווח למס הכנסה בישראל ומונה רשימה ארוכה של החייבים בהגשת דוח.
 
כעת, מוצע להוסיף לרשימה, גם את מי שהחזיק הוא או בנו שגילו אינו עולה 18 ביום אחד או יותר בשנת מס מסוימת נכס פיננסי דיגיטלי בשווי של 200,000 ₪ לפחות, וזאת במטרה לייעל את גביית המס הנובע משימוש בנכסים פיננסיים דיגיטליים.
להלן הנוסח המוצע לתיקון סעיף 131 לפקודת מס הכנסה:
בפקודת מס הכנסה, אחרי סעיף 131(5ו) יבוא:
 
"(5ז) תושב ישראל שהחזיק, או שילדו שגילו אינו עולה על 18 שנים החזיק, ביום אחד או יותר בשנת המס נכס פיננסי דיגיטלי בשווי 200 אלף שקלים חדשים או יותר; שר האוצר יקבע את הפרטים שיכללו בטופס הדיווח לעניין השימוש בנכס פיננסי דיגיטלי.
בסעיף זה- "נכס פיננסי דיגיטלי"- יחידת ערך דיגיטלית שניתן לסחור בה או להעבירה באופן דיגיטלי ולהשתמש בה, בין היתר, כאמצעי חליפין או להשקעה, או כ זכות לבעלות, השתתפות , רווח או שימוש במיזם מסוים .""
 
התיקון המוצע צפוי להוביל לתוספת הכנסות מדינה בהיקף מוערך של כ-30 מיליון ₪ בשנת 2022, ומטרתו הינה לצמצם את היקף ההון השחור בישראל, להביא לגילוי נכסים והכנסות לא מדווחים ולשפר את איכות הביקורת של רשות המסים.  
ההצעה הינה לקבוע חובת דיווח שנתית על החזקת "נכס פיננסי דיגיטלי" –המוגדר כיחידת ערך דיגיטלית, המשמשת בין היתר לאחר מהשימושים הבאים: כאמצעי חליפין, כנכס להשקעה, כזכות לבעלות או חברות במיזם או לרווח עתידי ממיזם, או כזות לשימוש במוצר או שירות.
 
 

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מיסוי עסקאות בעלי עניין בחברות הזנק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט קבע בניגוד לעמדת רשות המסים כי עסקת רשיון שימוש בקניין רוחני בין צדדים קשורים אינה עסקה פיקטיבית ואינה מהווה מכירה בפועל של קניין רוחני.

גביית חוב מס של חברה מבעל שליטה לאחר הפסקת פעילות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בפסק דין חדש של בית המשפט המחוזי בירושלים נדונה השאלה מיהו בעל השליטה בחברה החייב בחוב המס של החברה, כאשר מדובר בחברה הרשומה בבעלות תאגיד זר שאין לו נכסים בישראל ואשר ייפה את כוחו של אדם אחר לפעול בשמו בישראל...

פטור ממס רכישה לנכה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

תקנה 11 לתקנות מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) (מס רכישה) מעניקה פטור חלקי ממס רכישה ברכישת דירת מגורים לנכה, לעיוור ולמשפחות שכולות כאשר הדירה נרכשת...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.