מאת:

הצעת חוק איסור אפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים (איסור אפליה מחמת מקום מגורים), התשע"ג-2012

בהצעת חוק שהניח ח"כ אורי אורבך על שולחנה של ועדת הכלכלה בתאריך 15.10.12, מציע חבר הכנסת אורבך תיקון לחוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולפיו מי שעיסוקו בהספקת מוצר או שירות ציבורי או בהפעלת מקום ציבורי, לא יפלה בהספקת המוצר, או השירות הציבורי במקום העסק, או במתן כניסה למקום ציבורי או במתן השירות הציבורי, מחמת מקום מגורים. בנוסף מבקש חבר הכנסת אורבך לקבוע כי לא תתקיים הפלייה בין צרכנים הנמצאים במרחק שווה מספק השירותים ו/או המוצרים.

בדברי ההסבר להצעת החוק מתאר חבר הכנסת אורבך מצב בלתי נסבל שלפיו ספקים מסרבים לספק מוצרים או שירותים ציבוריים בשל מקום המגורים של הצרכן, או המקום שהצרכן מעוניין שהשירות יסופק אליו.

לפיכך, מציע חבר הכנסת אורבך להוסיף עילה לחוק איסור אפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור וציבוריים, שעניינה אפליה מחמת מקום מגורים, ולקבוע בחוק, שכל מי שעיסוקו בהספקת מוצר או שירות, לא יסרב לספק את אותו המוצר או השירות, או ימנע כניסה למקום ציבורי או מתן השירות במקום הציבורי מחמת מקום מגוריו של הצרכן.

בנוסף, מוצע בהצעת החוק, לאסור על ספק המעסיק למעלה מ-100 עובדים, למנוע הספקת שירות ציבורי או מוצר מחוץ למקום עסקו, לצרכנים המתגוררים במרחק דומה, כלומר: למנוע מהספק להחליט למי יסופק השירות ולמי לא, אין בכך הגיון קובע חבר הכנסת אורבך להטיל הוצאות בלתי סבירות על הצרכן, ע"י מניעת השירותים או המוצרים מחמת הפלייה בשל מקום מגוריו.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עבירות סמים בצה"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד

צה"ל נוקט בעמדה מחמירה כלפי עבירות סמים ומטפל בהן באופן רחב באמצעות אכיפה, מניעה וענישה. לפיכך מדיניות הענישה בצה"ל הינה מחמירה וכוללת בדרך כלל מאסר בפועל. העזרות בליווי משפטי מקצועי יכולה לחסוך במקרים רבים חודשי מאסר ממושכים ורישום פלילי המכתים את החייל לתקופה ממושכת בחייו האזרחיים.

ערעור פלילי

מאת: אלי דורון, עו"ד

לכל אדם ישנה הזכות להגשת ערעור על פסק הדין שהתקבל בגינו ו/או על חומרת העונש. כמו כן, ניתן להגיש ערעור על החלטת פסק הדין בערכאת ערעור, אך זכות זו נתונה לשיקול בית המשפט. מומלץ להיוועץ עם עורך דין ליטיגציה, על מנת שיסייע בכל ההליך.

התנאים למשפט חוזר - סיפורו של רומן זדורוב

מאת: אלי דורון, עו"ד

עריכת משפט חוזר משמעה ניהול ההליך המשפטי מהתחלה והוכחה חוזרת באמצעות ראיות את העובדות הנטענות בכתב האישום. לאור זאת, לא בנקל מורה בית המשפט על עריכת משפט חוזר, אלא הדבר נעשה במקרים נדירים במיוחד.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.