מאת:


בהצעת חוק שהונחה בתאריך 25.7.12 ע"י חברי הכנסת אורי מקלב, משה גפני ויריב לוין, מוצע להוסיף לחוק הגנת הצרכן, התשמ"א-1981, סעיף שבו יוכל צרכן להגביל את סכום החיוב החודשי ואת מספר התשלומים שנגבים ממנו ע"י עוסק המחייב את חשבונו בבנק, לפי הרשאה שנתן לחיוב חשבון, או הרשאה לחיוב כרטיס אשראי.

בדברי ההסבר להצעה מציינים חברי הכנסת כי הדרך המקובלת והנפוצה לקניית וצריכת שירותים בתשלומים מתבצעת על ידי הרשאה של הצרכן  לספק השירות, לגבות מחשבונו סכום חודשי בהוראת קבע ישירות מהחשבון או בחיוב כרטיס האשראי. במקרים רבים, חלק מהצרכנים מקבלים חיובים גבוהים ומופרזים שאינם רגילים להם, אם משום חיוב תקין בשל רכישות גדולות שביצעו ואם משום שמדובר בחיוב לא תקין כתוצאה  מטעות של ספק השירות. מצב זה יוצר מספר בעיות חמורות וידועות:
1. לעיתים אין די כסף בחשבון והוראת הקבע חוזרת והצרכן נכנס למסלול של גביה.
2.  החיוב הינו חריג ומופרז, ואז נדרש הצרכן להתמודד מול העוסק ולעיתים אף מול עורכי דינו, על מנת שיחזירו לו את כספו שנלקח ממנו שלא בצדק. 

על פי החקיקה הקיימת יכול ספק השירות לגבות מחשבונו של הצרכן כל סכום ללא הגבלה, משום שאין תקרת חיוב למשיכה מחשבון הצרכן. ולכן מוצע לאפשר לצרכן להגביל את הסכום שספק השירות יכול לגבות מחשבונו. דבר זה יוביל לאיזון בין הצרכן לעוסק, משום שלחברות יהיה אמצעי תשלום זמין אך הלקוח לא יהיה חשוף לגביית יתר, ואף ימנע את אי כיבוד הוראת הקבע על ידי הבנק.

בנוסף מוצע לאפשר ללקוח להגביל את מספר החיובים שאותם יהיה ניתן לגבות כדי למנוע מקרים בהם מחויב הצרכן זמן ארוך יותר מכפי שתכנן בעת הרכישה.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

העברת כסף מחו"ל לישראל עקב הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יפעל בשמך בדיסקרטיות מלאה לטובת הבאת כספים והפקדתם בחשבון בנק בישראל בתקופת משבר הקורונה בחוקיות ובשקיפות, במהירות ובמינימום עלות - כל הפרטים כאן.

העברת כסף מחשבון בנק בחו"ל לישראל בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו ידע להתנהל בשמך מול המערכת הבנקאית ו/או כל גוף נדרש אחר, לשכות משפטיות של בנקים, קציני ציות ועוד, לטובת הבטחת העברת כספים מחו"ל לישראל באופן המתיישב עם הוראות בנק ישראל.

התנהלות מול בנק בישראל המסרב לקבל כסף המועבר מחו"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו מתמחה בייצוג ישראלים מול בנקים בישראל המסרבים לקבל העברות בנקאיות של כספים, המועברות מחשבון בנק בחו"ל לחשבון הבנק של הלקוח בישראל - לחצו כאן לפרטים.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.