מאת:


פנייה לשר האוצר לצורך הארכת נוהל הגילוי מרצון עד ליום 31.12.12

ביום 15.11.11 פורסם נוהל גילוי מרצון - הוראת שעה, שעל פיו מאפשרת רשות המיסים לתושבי ישראל המחזיקים בחו"ל כספים, רכוש, הון וכיו"ב, אשר ההכנסות בגינם לא דווחו בישראל, לבצע מהלך של גילוי מרצון בתנאים שנקבעו בנוהל עד ליום 30.6.12 מועד שהוארך לאחר מכן עד ליום 27.9.12.

לאור העובדה שתוקפה של הוראת השעה הנ"ל עומד לפוג בעוד כחודש, פנו ביום 23.8.12 ראשי משרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, צדרבוים לשר האוצר בבקשה שיורה על הארכת תוקפה של הוראת השעה עד ליום 31.12.12, וזאת מהטעמים הבאים: המועד האחרון לתוקף הוראת השעה נקבע כאמור ליום 27.9.12 אשר נופל בעיצומה של תקופת החגים הבאה עלינו לטובה ושבמהלכה הן הנישומים, הן מיצגיהם והן עובדי רשות המיסים צפויים להימצא בחופשות מרוכזות, דבר שיפגע במידה רבה ביכולת ניצול תקופת ההארכה בצורה אופטימאלית. לישראלים אשר נוהל גילוי מרצון רלבנטי לגביהם, ישנה בדרך כלל זיקה כלשהי לחו"ל וככאלה מרבים הם לשהות במהלך חודשי הקיץ בחו"ל, ולכן משנפלה תקופת ההארכה של הוראת השעה במהלך חודשי הקיץ דווקא, לא יכלו אותם אזרחים לדעת על קיומו של נוהל הגילוי מרצון ו/או אודות הארכת תוקפו ו/או לא יכלו לקדם את הטיפול בעניינם בהקשר זה. 

פנייה לרשות המיסים במסגרת נוהל הגילוי מרצון הינה צעד שאינו פשוט מבחינת האזרח הקטן במיוחד מן ההיבט הפסיכולוגי המלווה בלא מעט חששות. רק לאחרונה עדים אנו להתעוררות בתחום באופן שבו ככל שעובר הזמן יותר ויותר אזרחים מחליטים לנצל את נוהל הגילוי מרצון. ויודגש כי החששות של אזרחים רבים מתפוגגים לאחר שהם שומעים מחבריהם על הטיפול המקצועי והאדיב אותו מעניקה רשות המיסים במסגרת נוהל הגילוי מרצון. כמו כן רק עם פרסום דבר ההחלטה על הארכת הוראת השעה, הבהירה רשות המיסים כי תאפשר גם הגשת פניות אנונימיות בתקופה האמורה, שמטרתן בירור חבות המס הנובעת מהן וזאת בטרם הגשת הבקשה. עובדה זו תרמה רבות לעליה במספר האזרחים שמעוניינים להיכנס בשערי נוהל הגילוי מרצון ולכן הארכת הוראת השעה כמבוקש תביא למיצוי מהלך זה בצורה טובה יותר. מעבר לכל האמור, הארכת הוראת השעה אינה אמורה לגרום לאוצר המדינה נזק כלשהו אלא נהפוך הוא.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גילוי מרצון 2021 לנטרול עבירות מס והכשרת הון שחור

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לפעול בשמך לטובת נטרול עבירות מס והכשרת הון שחור בצורה הזהירה והמקצועית ביותר מול הגורמים המוסמכים ברשות המס וזאת בהסתמך על ניסיון ושיטות עבודה ייחודיות ומקצועיות.

לגישתנו יש צורך במסלול "חנינת מס" לצד גילוי מרצון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

הצעתנו עבור "חנינת מס" תביא לידי גביה מהירה של מיליארדים של שקלים על ידי רשות המסים. לגישתנו, מהלך שכזה, יזרים לקופת המדינה סכומים העולים באופן משמעותי על הסכומים שהתקבלו עקב יישום הליך הגילוי מרצון.

החזרת נוהל גילוי מרצון 2021

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

רשות המסים מודיעה כי בכוונתה לחדש את נוהל הגילוי מרצון, הפעם, ככל הנראה, בשונה מפעמים קודמות, יחודש הנוהל באופן קבוע ולא לפרק זמן קצוב - לחצו כאן לכל הפרטים החשובים.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.