מאת:

נדחתה דרישת רשויות המס לעצרו ל-8 ימים * סנגוריו :הוא לא מתחמק מהחקירה

בית משפט השלום בחיפה נעתר לבקשת הסניגורים, עו"ד שרון פישמן ועו"ד אפי אוחנה ממשרד "דורון טיקוצקי צדרבוים עמיר מזרחי", והורה על שחרור של חשוד ממעצר לאחר יומיים בלבד ולא 8 ימים כפי שביקשו נציגי מע"מ.

בבקשת המעצר שהוגשה לסגנית נשיא בית המשפט השלום כב' שופטת אורית קנטור נטען כי החשוד, מתן מטר, ביצע עבירות של קיזוז חשבוניות פיקטיביות ואי דיווח על עסקאות בסכום של 12 מיליון ₪. כן נטען כי החשוד לא התייצב לחקירות אליהן נדרש על ידי חוקרי מע"מ ואף הוכרז כעבריין נמלט לאחר שהוצא צו מעצר כנגדו כבר בראשית חודש אוגוסט. עוד נטען בבקשה כי כנגד החשוד תלוי ועומד תיק על עבירות מע"מ המתנהל בפני כבוד השופט קוטון בבימ"ש השלום בחיפה. בנוסף הוגש לבימ"ש דו"ח המפרט את תוכנית החקירה הדרושה לחוקרים במהלך 8 הימים הבאים.

הסניגורים, ממשרד עורכי הדין "דורון טיקוצקי צדרבוים " המתמחה בין היתר בתחום המיסוי הפלילי והאזרחי טענו כי החשוד לא התחמק מעולם מחקירות וכי תמיד פעל בתיאום מלא אל מול חוקרי המע"מ. בנוסף טענו כי מזה כחודשיים ימים מתנהלת החקירה כחקירה גלויה, בידיעתו המלאה של החשוד ולפיכך אילו באמת היה החשוד מעוניין לשבש אותה או להפריע למהלכה, היה כבר יכול לעשות כן . עוד נטען כי החשוד מקפיד להתייצב לדיוניו בפני בימ"ש בתיקו האחר ועל כן אין בנמצא כל עילת מעצר ויש לשחררו לחלוטין או לשחררו בתנאים מגבילים למעצר בית.
לאחר שבחנה את הבקשה ואת החומר שהוצג בפניה על ידי חוקרי המע"מ, ושמעה את טענות הסניגורים, החליטה כב' השופטת אורית קנטור כי אכן עולה מהחומר שבפניה כי החשוד לא הקפיד להתייצב לחקירות אליהן זומן. יחד עם זאת סברה כי אין כל צורך במעצר לתקופה של 8 ימים כפי שביקשו נציגי החקירות וניתן להסתפק במעצר למשך יומיים ולאחריו לשחרר את החשוד לחלופת מעצר ככל שיהא צורך בכך.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עבירות סמים בצה"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד

צה"ל נוקט בעמדה מחמירה כלפי עבירות סמים ומטפל בהן באופן רחב באמצעות אכיפה, מניעה וענישה. לפיכך מדיניות הענישה בצה"ל הינה מחמירה וכוללת בדרך כלל מאסר בפועל. העזרות בליווי משפטי מקצועי יכולה לחסוך במקרים רבים חודשי מאסר ממושכים ורישום פלילי המכתים את החייל לתקופה ממושכת בחייו האזרחיים.

ערעור פלילי

מאת: אלי דורון, עו"ד

לכל אדם ישנה הזכות להגשת ערעור על פסק הדין שהתקבל בגינו ו/או על חומרת העונש. כמו כן, ניתן להגיש ערעור על החלטת פסק הדין בערכאת ערעור, אך זכות זו נתונה לשיקול בית המשפט. מומלץ להיוועץ עם עורך דין ליטיגציה, על מנת שיסייע בכל ההליך.

התנאים למשפט חוזר - סיפורו של רומן זדורוב

מאת: אלי דורון, עו"ד

עריכת משפט חוזר משמעה ניהול ההליך המשפטי מהתחלה והוכחה חוזרת באמצעות ראיות את העובדות הנטענות בכתב האישום. לאור זאת, לא בנקל מורה בית המשפט על עריכת משפט חוזר, אלא הדבר נעשה במקרים נדירים במיוחד.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.