מאת:

ישראלים רבים פונים להשקיע את כספם בקפריסין לאור שיעורי המס הקבועים שם וכן לאור הזדמנויות עסקיות בתחומי הנדל"ן הטומנות בחובן אחוזי תשואה אטרקטיביים. מאידך, רצוי לתכנן מראש את מבנה הפעילות והחזקות במקרה בו מתקיימת השקעה בקפריסין על ידי תושבי ישראל וזאת על מנת להימנע מחבות מס גבוהה.

 

שיטת המס בקפריסין

ככלל, שיטת המס הקפריסאית הינה שיטה "פרסונלית" הקובעת כי אדם או חברה תושבי קפריסין חייבים במס בקפריסין עבור כל הכנסותיהם ללא קשר למקום בו הופקו הכנסות אלה. הדין הקפריסאי קובע כי חברה תיחשב כתושבת קפריסין במידה והיא מנוהלת ונשלטת משם, ואז תידרש בתשלום מס חברות (העומד על 12.5% לשנת 2019). חשוב לציין כי בין ישראל וקפריסין אין אמנה למניעת כפל מס.
 

מיסוי תושב ישראלי על השקעות בקפריסין

כאשר תושב ישראל מחזיק במניות חברה קפריסאית באמצעות חברה תושבת ישראל, חלוקת דיבידנד תהא כפופה למס חברות בישראל (25% נכון לשנת 2019). כאשר מחזיק הוא במניות באופן אישי, יהא הדיבידנד כפוף למס בהתאם לשיעור ההחזקה של בעל המניות. מאידך, ישנן הוראות בפקודת מס הכנסה [נוסח חדש] ("הפקודה") כנגד תכנון מס בו תושב ישראל מחזיק במניות שליטה זרה, ועיקרן בבחינת מקום הניהול והשליטה של החברה הזרה בהתאם לאמות מידה שנקבעו בדין. במידה וייקבע כי החברה מנוהלת בפועל מישראל, תהיה חייבת היא בהגשת דוחות ובתשלום מס בישראל. כאשר ישנה סיטואציה בה לחברה זרה פעילות "פסיבית" (כדוגמת הכנסה משכירות או ריבית), רשויות המס בישראל עלולות לראות בה כ"חברה נשלטת זרה" כהגדרתה בפקודה, ולחייב את בעל השליטה בה בתשלום מס על דיבידנד גם אם זה לא חולק בפועל. כאשר רווחי החברה הזרה נובעים מ"משלח יד מיוחד" יחולו הוראות הפקודה לעניין "חברת משלח יד זרה". ככלל, ישנן חובות החלות על תושב ישראל המחזיק במניות בחברה זרה, בהן חובת דיווח. הואיל וישנן מספר חלופות לגבי אופן ההחזקה בחברה זרה (באופן אישי או באמצעות חברה), יש לבחון את שיעורי המס אשר יחולו בכל חלופה, עפ"י נסיבות העניין.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.8 ע"י 5 גולשים

עשוי לעניין אתכם

רילוקיישן לקפריסין - בזווית המס

מאת: אלי דורון, עו"ד

טרם החלטה על הגירה לקפריסין, או לכל מדינה אחרת, מומלץ לבדוק גם את משמעויות המעבר בזווית המס

הקמת חברה בקפריסין במקביל לחברה בישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להנחות את היזם הישראלי ולגרום לכך כי זה יפעל בחוקיות ובשקיפות וללא כל דופי, ובנסיבות המתאימות אף נדע לפנות לרשות המס בישראל עם בקשה לקבלת אישור מראש למבנה עסקי כזה או אחר וזאת על מנת להבטיח כי ליזם הישראלי לא צפויות "הפתעות" באשר לחבויות מס בעתיד.

מעבר לקפריסין והקמת עסק מקומי

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

למשרדנו שלוחה בקפריסין וניסיון בטיפול וסיוע למאות ישראלים אשר פועלים בקפריסין במגוון רחב של אופנים. לנו מלוא הידע והיכולת להביא לך הלקוח הישראלי מענה מושלם בכל הקשר להקמת עסק בקפריסין ו/או ניתוק תושבות ישראלית ומעבר לאי הקפריסאי.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.