מאת:

קו מס "חם" דיסקרטי וקולגיאלי למייצגים, רו"ח ו/או יועצי מס

חברים ומייצגים יקרים, מדי יום אנו נתקלים בסוגיות מס חדשות יותר או חדשות פחות, חלקן מורכבות יותר וחלקן מורכבות פחות, חלקן מצריכות בדיקה מעמיקה וחלקן מאפשרות מתן מענה קל ומיידי. עולם המס הפך להיות יותר מורכב ומסורבל, ונכון להיום אין די בשליטה בדיני המס הישראליים. היום לטובת מתן מענה נכון ואמיתי ללקוח, יש לקחת בחשבון עוד שורה ארוכה של פרמטרים ובכלל זה יש לקחת בחשבון קיומן של אמנות בין מדינות, חשיפות מס במדינות אחרות, בנקאות ישראלית ובין לאומית וכן את דיני איסור הלבנת הון אשר הולכים ומתרחבים, הולכים והופכים להיות יותר מסועפים ואשר האכיפה בעניינם הולכת וגוברת.
 
נכון להיום כל פעולה, קטנה כגדולה, יכולה להשליך על מישורים נוספים מעבר למישור הקלאסי - מול מס הכנסה או מע"מ, אם מול המערכת הבנקאית ואם מול מדינות ורשויות אחרות, אם בישראל ואם מחוץ לישראל. כך למשל, אחת החששות הגדולים של בנק ישראל זו החשיפה מפני תביעות שיוגשו כנגד הבנקים ואזרחים על ידי מדינות זרות בטענה לכך שאנו בישראל מסייעים לתושבים של מדינות אחרות, מה שלמעשה מגדיל את החשיפה הפלילית והאזרחית לכל מי שמייעץ כאן בישראל. יתרה מזאת, נכון להיום מסתובבים להם בארץ ביתר נציגים וחוקרים של רשויות מס זרות החוקרים עבירות המתבצעות כאן בישראל על ידי ישראלים ו/או תושבים של מדינות אחרות הנמצאים כאן בישראל ואלה חוקרים ישראלים או אחרים בגין עבירות הלבנת הון או עבירות מס אשר בוצעו בצרפת, ארה"ב ועוד. כך יוצא שעולם הייצוג והייעוץ בתחום המס הפך להיות יותר ויותר מסוכן, במיוחד שעה בה אנו מדברים על ייעוץ הניתן על ידי רואי חשבון ויועצי מס ללקוחותיהם. אם בעבר היינו צריכים להיות מוטרדים מהחשיפה אל מול מס הכנסה הישראלי, היום עלינו להיות מוטרדים לא פחות מרשויות מס אחרות, מהמערכת הבנקאית ובנוסף ממחלקות כלכליות המחפשות עבירות מס ישראליות או בין-לאומיות הנגזרות מההתנהלות בישראל. יתרה מזאת, נכון להיות טכנולוגיות צבאיות מתקדמות ביותר בתחום הסייבר ובתחומים אחרים יובאו לטובת מערכת אכיפת החוק הישראלית ובאמצעותן פועלות המערכות לטובת איתור עבירות ועברייני מס ו/או עבריינים המבצעים עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון.
 
 
בעניין זה יש לקחת בחשבון כי אין די בהתנהלות נכונה על פי דיני המס - נכון להיום יש בנמצא בראש ובראשונה לבחון את מקור הכסף, להכיר את הלקוח, להבין מהיכן הוא הביא את הכסף וכיצד הרוויח אותו ורק אחר כך לגשת לשאלת המס באשר מה לדווח, על מה לדווח ועל מה לשלם מס. שעה בה נעברו עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון, אין בהתנהלות שקופה אל מול רשויות המס ו/או בתשלום מס בגין פעולות כאלה או אחרות כדי לרפא את הפגם. ברגע שהכסף מקורו בעבירות מקור, כל תשלום מס יותיר את העבירה על קנה ובמקרה שכזה, כל פעולה המבוצעת עם אותם כספים, גם אם אלה מוסו, עלולה להתפרש כפעולה פלילית השקולה להלבנת הון. בנוסף על כל אלה רואים אנו כי ספר החוקים משתנה בתדירות גבוהה, במיוחד בענייני מס, הדרישות המוטלות על המייצגים הולכות וגדלות, הן הבנקים והן המייצגים נתפסים כשומרי סף של מערכת אכיפת החוק ואלה אמורים לאתר ולמנוע עבירות. כל אלה ביחד עם מרכיבים אחרים מביאים לידי שורה בלתי פוסקת של מחלוקות ובעיות בתחום המס מולן על המייצג להתמודד כדבר שבשגרה והכל לטובת הבטחת התנהלות חוקית ושקופה ולטובת הבטחת טיב השינה של המייצג.
 

קבלת ייעוץ וסיוע של מומחי מס מנוסים

בשל כל אלה, רק טבעי לקבל ייעוץ - אין למהר ולקבל החלטות, גם אם הלקוח לא אוהב את ההמתנה וגם אם הלקוח "מתאכזב" מכך שאתם לא מסוגלים לתת מענה בו במקום. יש לקחת בחשבון כי כל המלצה, כל החלטה מתועדת ואולי מוקלטת וכי בשלב כזה או אחר, עלול אתה להימצא מול גורם שיבקש להוכיח אותך בפני הדברים שנאמרו על ידך. בשם אלה יש בנמצא יתרון גדול בקבלת סיוע, אם ניתן בכתב, לטובת קבלת החלטת ולטובת ביצוע מהלכים בתחום המס. הדין בישראל קובע כי שעה בה מבוצעת פעולה על סמך חוות דעת מטעם אנשי מקצוע, מנוטרלת החשיפה הפלילית. כך יוצא, שנכון ורצוי לקבל מענה בכתב על כל שאלה שמתעוררת ובטח ובטח יש להימנע ממתן ייעוץ חפוז אשר עלול "להתפוצץ" למעורבים בפרצוף.
 
משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח מנוסים מתמחה במתן מענה בתחום המס. אנו נדע לבחון עבורך את הנדרש במהירות ולהבהיר האם התנהלותך כשרה או לא, האם יש או אין לפעול וכי מה הצעדים אותם נכון לעשות לטובת הבטחת התנהלות חוקית ושקופה. אנו נדע להגיד לך האם נכון לקדם ולהתקדם או האם נכון לעצור ולהימנע מכל פעולה. משרדנו מורגל לעבוד באמצעות "קו חם" מול אין-ספור מייצגים ברמה הקולגיאלית בכל הארץ, הזכות היא שלנו. כמובן שלא נמציא לך חוות דעת מפורטת ומתעמקת בגין כל שאלה ושאלה, אולם נעשה הכל לטובת מתן מענה פרקטי, כזה אשר ייתן לך את הכיוון הנכון וכזה שינטרל בעיות מתעוררות. אנו רואים בך המייצג קולגה האמור לתת מענה למגוון רחב של לקוחות ומשכך אנו שמחים תמיד לשתף עמך פעולה ולסייע לך בקבלת ההחלטות. בחלק מהמקרים ניתן יהיה לתת לך מענה מהיר ויעיל ובחלק אחר של המקרים נכון יהיה להפגיש אותנו עם הלקוח, להבין ממנו יותר ועל סמך הנלמד ממנו לקבל את ההחלטות הנכונות. לא אחת נכון, עם כל הכאב והצער, להבהיר ללקוח כי אין מענה משפטי ראוי לצרכיו ו/או כי המענה מצריך חשיפה ותשלום מס וזאת גם אם משמעות המענה היא "הברחת" הלקוח מהמשרד. משרדנו המתמחה במיסוי ישראלי אזרחי ובין-לאומי, כמו כן במיסוי אזרחי ומיסוי פלילי, יידע לתן לך את המענה הנדרש לטובת הסוגיות המתעוררות במהלך התנהלותך השוטפת. משרדנו בקיא בפסיקה העדכנית, בהוראות החוק העדכניות ועוד, כך שבמהירות יחסית נוכל להביא לידך את המענה המיוחל ולהגדיר עבורך את גבולות הגזרה. אנו עושים כן ברמה הקולגיאלית שכן חשוב לנו לתת לך להרגיש כי משרדנו יכול וישמש לך כלשכה משפטית אינטימית וחמה, המבטיחה יחס אישי ומסור.
 
צור עמנו קשר ואנו נשמח לעזור, אל תהסס ובטח שאל תסתכן - פנה אלינו ואנו נדע לכוון ולהנחות אותך באשר לנדרש.
היה ויידרש מעבר, היה ותידרש חוות דעת פרטנית ללקוח – נדע לידע אותך בדבר מבעוד מועד.
התקשר עתה לעו"ד אלי דורון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 5 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הבהרות רשות המיסים בנוגע לתביעות מס רכוש - מרץ 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

רשות המס פרסמה שתי הבהרות חשובות: מתי וכיצד ניתן לעבור בין המסלול הירוק למסלול האדום? ומי זכאי למסלול האדום ביישובים שפונו וביישובים שלא פונו.

ספסופה, מירון, קדיתא - רק מסלול אדום !!!

מאת: אלי דורון, עו"ד

מנהל מס רכוש הפיץ לאחרונה ממש הבהרה, לפיה היישובים ספסופה, מירון, קדיתא ועוד, זכאים לבחור במסלול הפיצוי האופטימאלי - המסלול האדום.

תשלום מס עסקאות עודף

מאת: אלי דורון, עו"ד

חוק מס ערך מוסף מטיל חבות במס על עסקאות בישראל. אלא, שישנם מקרים שבהם משולם מס מבלי חבות לשלמו. באילו מקרים ניתן לפעול על מנת לקבלו בחזרה? מומלץ להיוועץ בעורך דין מומחה טרם העסקה, וכן מיד לאחר כל שינוי שחל בתנאיה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.