מאת:

תמ"א 38 באופנה כיום יותר מתמיד כאשר כל וועד בית מוצא עצמו בוחן אפשרות זו.
מטרת הליך תמ"א 38 היא למעשה לאפשר חיזוקם של בתים, לשפר את עמידותם בפני רעידות אדמה וזאת מבלי שהדיירים יצטרכו להוציא כסף מכיסם.

 

למעשה, התוכנית מאפשרת לוועד הבית לקבל החלטה בדבר התקשרות עם יזם אשר יבצע את עבודות החיזוק וההשבחה, וכנגד יקבל אותו יזם את הזכות לבנות על גבי הבניין המחוזק דירות נוספות, אותן הוא יוכל למכור בתמורה שתכסה את עלות ההשבחה והחיזוק והן להותיר רווח יזמי נאה. כמובן שמדובר בהליך הבא לתת מענה לדיירים המעדיפים לחזק ולהשביח את ביתם הישן, בתמורה להגדלת צפיפות הבניין וזאת ללא עלות כספית מצדם - במקום לשלם בכסף, הם ישלמו בצפיפות. מטבע הדברים, דיירים בעלי יכולת כלכלית רשאים לבצע את הליך ההשבחה וחיזוק המבנה על חשבונם, ללא מעורבות של יזם המממן את ההליך ובאופן זה להימנע ממצב בו הם מצרפים לתשתיות ולבניין דיירים נוספים.


הניסיון מלמד כי שעה בה חלק מהדיירים מבקשים לקדם הליך של תמ"א 38, יש אחרים באותו בניין המסרבים לקדם מהלך שכזה, כשלכל מתנגד העילות משלו, בחלק ניכר מהמקרים העילות מוצדקות ביותר - יש מצבים בהם המתנגד בא ואומר כי יש בנמצא אפשרות לחזק את הנכס במימון עצמי ומבלי להוסיף יחידות ודירות אשר יש בהן לשנות את האופי הפסטורלי של כל המבנה; יש מתנגדים מבוגרים המבינים כי הליך שכזה יעקור אותם מביתם ויפגע באיכות חייהם; יש הסבורים כי דיירים אחרים הם אלה המנסים מאחורי גבם לקדם הליך המפלה אותם לרעה ומקנה להם פחות מהמגיע להם; יש מתנגדים אשר שיפצו והשביחו את ביתם, כך שכעת כניסה לפרויקט תמ"א, תוריד לטימיון את כל השקעתם מבלי שאלה יפוצו ומבלי שיילקח בחשבון נזקם הכלכלי. העילות סביב התנגדות לתמ"א 38 הן רבות ומגוונות, יכולות הן בנוסף להיות מבוססות על כך שיש בנמצא מחלוקת בין הדיירים לעניין הזכויות בנכס, זכויות קנייניות, הצמדות, תוספות בנייה שנעשו בעבר, פלישות לשטחים ועוד. בחלק אחר מהמקרים, ייתכן שהיוזמים תמ"א מבקשים לבצע בנייה לא סבירה, או לקדם שינויים בנכס אשר יש בהם כדי לפגוע בחלק מהדיירים ועוד ועוד.

 

כיצד אנחנו נוכל לסייע במקרים שכאלו?

משרדנו, המתמחה בהליכי תמ"א 38, ידע לעזור לך המתנגד - משרדנו מורכב משורת עו"ד הבקיאים בדיני תמ"א 38 ומשכך לנו היכולת לבחון את ההליך וכל יוזמה של תמ"א ולפעול במטרה לנטרל את אותה יוזמה. אנו נדע להעלות בשמך את הטיעונים המשפטיים הנכונים בפני הגורמים המוסמכים, לטובת הוצאת הצדק אל האור. אנו נדע לעשות כן ביעילות ולנהל עבורך את המאבק המשפטי הנכון והמלא.
 

התקשר אלינו עתה ואנו נקדם את המתבקש במהירות!
עו"ד אלי דורון -
054-4251054    

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עריית ירושלים ניסתה לחייב יזמים בהיטל השבחה בגין תמ"א 38

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ביה"מ חסם ניסיון של עיריית ירושלים לחייב יזמים בהיטל השבחה בגין תמ"א 38

זכויות בניה בבית משותף

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

כפי שנקבע בפסק דין פריד, גם אם אתם גרים בבית משותף שבו כל זכויות הבניה הוצמדו ליחידה אחת (או למספר מוגבל של יחידות) - אין הדבר מונע מדיירי הבניין לממש...

פינוי בינוי: המדריך המעודכן לשנת 2020

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); בת-אל עובדיה, עו"ד; לידור עמר, משפטן

המדריך המעודכן לשנת 2020 בכל הנוגע להליכי פינוי-בינוי בישראל, מסלולים עיקריים ותנאים מקדמיים, כולל עדכון לגבי הפחתת הרוב הנדרש לביצוע פרויקט פינוי בינוי, לחצו כאן.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.