מאת:

למשרדנו פנה לאחרונה בני זוג צעירים אשר רכשו דירה במרכז הארץ במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן" ונדרשו בתשלום תוספת מס רכישה בגין שומה לפי מיטב השפיטה אשר קיבלו מרשויות המס. משרדנו הגיש השגה בשמם של בני הזוג, ובעקבותיו בוטלה הדרישה לתוספת מס רכישה.
 

רקע עובדתי

לאחר שזכו בהגרלת "מחיר למשתכן" באחת הערים במרכז הארץ, חתמו בני הזוג על הסכם לרכישת הדירה. בהתאם, הגישו בני הזוג לרשויות המס הצהרת שומה עצמית בגין העסקה במסגרתה הצהירו על זכאותם לשיעורי מס רכישה מופחתים עבור "דירת מגורים יחידה", בהתאם לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), תשכ"ג-1963, ושילמו את המס בהתאם. רשויות המס דחו את הצהרתם של בני הזוג וקבעו כי אינם זכאים לשיעור מס רכישה מופחת עבור "דירת מגורים יחידה" שכן הם אינם עונים על ההגדרה של "תושב ישראל", וזאת לאור מספר ימי שהייתם בארץ בשנים הרלבנטיות. בהתאם לכך, הוצאה לבני הזוג שומה לפי מיטב השפיטה הכוללת דרישת מס רכישה בגובה 147,815 ₪.

 

השגה שהוגשה על ידי משרדנו

משרדנו הגיש השגה על השומה שהוציאו רשויות המס כאמור וטען כי יש לבטל את השומה בנימוק לפיו בהתאם לעובדות, בני הזוג עונים על ההגדרה של "תושב ישראל" לאור מספר ימי שהייתם בישראל במועדים הרלבנטיים, ומשכך זכאים הם לשיעורי מס רכישה מופחתים המוענקים לרוכשי "דירת מגורים יחידה". רשויות המס קיבלו את ההשגה במלואה, ביטלו את השומה לפי מיטב השפיטה שהוצאה ואישרו כי בני הזוג זכאים למס רכישה בשיעור מופחת בגין עמידתם בתנאי הדין לחישוב מס מופחת כ-"דירת מגורים יחידה".

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הבהרות רשות המיסים בנוגע לתביעות מס רכוש - מרץ 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

רשות המס פרסמה שתי הבהרות חשובות: מתי וכיצד ניתן לעבור בין המסלול הירוק למסלול האדום? ומי זכאי למסלול האדום ביישובים שפונו וביישובים שלא פונו.

ספסופה, מירון, קדיתא - רק מסלול אדום !!!

מאת: אלי דורון, עו"ד

מנהל מס רכוש הפיץ לאחרונה ממש הבהרה, לפיה היישובים ספסופה, מירון, קדיתא ועוד, זכאים לבחור במסלול הפיצוי האופטימאלי - המסלול האדום.

תשלום מס עסקאות עודף

מאת: אלי דורון, עו"ד

חוק מס ערך מוסף מטיל חבות במס על עסקאות בישראל. אלא, שישנם מקרים שבהם משולם מס מבלי חבות לשלמו. באילו מקרים ניתן לפעול על מנת לקבלו בחזרה? מומלץ להיוועץ בעורך דין מומחה טרם העסקה, וכן מיד לאחר כל שינוי שחל בתנאיה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.