מאת:

ביום 11/10/2018 התפרסמה בערוצי התקשורת החלטה חריגה לפיה בית המשפט השלום החליט לשחרר רכוש בשווי 1.5 מיליון ₪ שתפסה המשטרה מא.ק., בעלים של חברת הנדסה, החשוד במתן שוחד לעובדי ציבור בכירים בפרשת נתיבי ישראל (נת"י), בשל מחדליה של המדינה בהתנהלותה ברכוש התפוס.

 

א.ק נעצר בחודש ינואר 2018 בחשד לביצוע עבירות של מתן שוחד והלבנת הון בהיקף של 4.5 מיליון ₪. באותו היום, תפסה המשטרה את רכושו של א.ק ורעייתו בסך כולל של 1.5 מיליון ₪. לפי הנטען, צווי התפיסה הוארכו מעת לעת מבלי שהוגש כתב אישום כנגד א.ק. לאור זאת, מייצגו של א.ק והמדינה הגיעו להסכמה, שקיבלה תוקף של החלטת בית המשפט, לפיה המדינה תשחרר סך של 200 אלף ₪ מסך הרכוש שנתפס על ידה, ומנגד הסכימו הצדדים להאריך את תוקף צווי התפיסה למשך 90 ימים נוספים ועד ליום 12 באוגוסט. אלה מאי, לא רק שהמדינה לא עמדה בהסכם לו התחייבה ולא שחררה 200 אלף ₪, לא ביקשה היא להאריך פעם נוספת את צווי התפיסה שפקעו ביום 12.8.2018, ורק במסגרת תגובתה לבקשת א.ק לשחרור מלוא הרכוש התפוס ובקשה לפי פקודת בזיון בית המשפט כנגד המדינה, בקשה היא בדיעבד להאריך את תוקף צווי התפיסה למשך 90 ימים נוספים החל מיום 12.8.2018.

 

בית משפט השלום בראשון לציון, כבוד השופט גיא אבנון, נעתר לבקשתו של א.ק והורה לשחרר לידיו את כל רכושו שנתפס על ידי המשטרה. כל זאת, תוך שבית המשפט מותח ביקורת חריפה על התנהלות המדינה, לרבות, אי עמידה בהסכם לשחרור סך של 200 אלף ₪ ואיחור בהגשת בקשה להארכת תוקף צווי התפיסה ללא הסבר משביע רצון ועוד. בעודו מותח ביקורת חריפה על מחדליה של המדינה וחרף זאת, נעתר בית המשפט לבקשת המדינה והורה על עיכוב ביצוע החלטתו על מנת לאפשר למדינה להגיש ערר על החלטתו לשחרור התפוסים. המדינה הגישה ערר על ההחלטה וטענה כי ההחלטה לא מידתית ביחס לחומרת העבירות המיוחסות ולשלב המתקדם בו נמצא ההליך. לדברי המדינה, התקלות שהובילו להחלטה החריגה אינן מצדיקות את שחרור הרכוש וכי שגה בית המשפט השלום באיזונים שערך בין אינטרס הציבור לאינטרס החשוד.

 

בימים הקרובים צפוי בית המשפט המחוזי לדון בערר של המדינה ולהכריע את דינם של התפוסים, האם אלו ישוחררו לחזקת החשוב בשל מחדלי המדינה, או שמא האינטרס הציבורי יגבר, חרף ליקויי המשטרה.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הבהרות רשות המיסים בנוגע לתביעות מס רכוש - מרץ 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

רשות המס פרסמה שתי הבהרות חשובות: מתי וכיצד ניתן לעבור בין המסלול הירוק למסלול האדום? ומי זכאי למסלול האדום ביישובים שפונו וביישובים שלא פונו.

ספסופה, מירון, קדיתא - רק מסלול אדום !!!

מאת: אלי דורון, עו"ד

מנהל מס רכוש הפיץ לאחרונה ממש הבהרה, לפיה היישובים ספסופה, מירון, קדיתא ועוד, זכאים לבחור במסלול הפיצוי האופטימאלי - המסלול האדום.

תשלום מס עסקאות עודף

מאת: אלי דורון, עו"ד

חוק מס ערך מוסף מטיל חבות במס על עסקאות בישראל. אלא, שישנם מקרים שבהם משולם מס מבלי חבות לשלמו. באילו מקרים ניתן לפעול על מנת לקבלו בחזרה? מומלץ להיוועץ בעורך דין מומחה טרם העסקה, וכן מיד לאחר כל שינוי שחל בתנאיה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.