מאת:


ביום 11/10/2018 התפרסמה בערוצי התקשורת החלטה חריגה לפיה בית המשפט השלום החליט לשחרר רכוש בשווי 1.5 מיליון ₪ שתפסה המשטרה מא.ק., בעלים של חברת הנדסה, החשוד במתן שוחד לעובדי ציבור בכירים בפרשת נתיבי ישראל (נת"י), בשל מחדליה של המדינה בהתנהלותה ברכוש התפוס.

 

א.ק נעצר בחודש ינואר 2018 בחשד לביצוע עבירות של מתן שוחד והלבנת הון בהיקף של 4.5 מיליון ₪. באותו היום, תפסה המשטרה את רכושו של א.ק ורעייתו בסך כולל של 1.5 מיליון ₪. לפי הנטען, צווי התפיסה הוארכו מעת לעת מבלי שהוגש כתב אישום כנגד א.ק. לאור זאת, מייצגו של א.ק והמדינה הגיעו להסכמה, שקיבלה תוקף של החלטת בית המשפט, לפיה המדינה תשחרר סך של 200 אלף ₪ מסך הרכוש שנתפס על ידה, ומנגד הסכימו הצדדים להאריך את תוקף צווי התפיסה למשך 90 ימים נוספים ועד ליום 12 באוגוסט. אלה מאי, לא רק שהמדינה לא עמדה בהסכם לו התחייבה ולא שחררה 200 אלף ₪, לא ביקשה היא להאריך פעם נוספת את צווי התפיסה שפקעו ביום 12.8.2018, ורק במסגרת תגובתה לבקשת א.ק לשחרור מלוא הרכוש התפוס ובקשה לפי פקודת בזיון בית המשפט כנגד המדינה, בקשה היא בדיעבד להאריך את תוקף צווי התפיסה למשך 90 ימים נוספים החל מיום 12.8.2018.

 

בית משפט השלום בראשון לציון, כבוד השופט גיא אבנון, נעתר לבקשתו של א.ק והורה לשחרר לידיו את כל רכושו שנתפס על ידי המשטרה. כל זאת, תוך שבית המשפט מותח ביקורת חריפה על התנהלות המדינה, לרבות, אי עמידה בהסכם לשחרור סך של 200 אלף ₪ ואיחור בהגשת בקשה להארכת תוקף צווי התפיסה ללא הסבר משביע רצון ועוד. בעודו מותח ביקורת חריפה על מחדליה של המדינה וחרף זאת, נעתר בית המשפט לבקשת המדינה והורה על עיכוב ביצוע החלטתו על מנת לאפשר למדינה להגיש ערר על החלטתו לשחרור התפוסים. המדינה הגישה ערר על ההחלטה וטענה כי ההחלטה לא מידתית ביחס לחומרת העבירות המיוחסות ולשלב המתקדם בו נמצא ההליך. לדברי המדינה, התקלות שהובילו להחלטה החריגה אינן מצדיקות את שחרור הרכוש וכי שגה בית המשפט השלום באיזונים שערך בין אינטרס הציבור לאינטרס החשוד.

 

בימים הקרובים צפוי בית המשפט המחוזי לדון בערר של המדינה ולהכריע את דינם של התפוסים, האם אלו ישוחררו לחזקת החשוב בשל מחדלי המדינה, או שמא האינטרס הציבורי יגבר, חרף ליקויי המשטרה.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

פריסת מס שבח בעסקת מקרקעין

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

משרדנו מתמחה בליווי עסקאות למכירת מקרקעין לרבות ליווי וייעוץ בסוגיות המס הנובעות, לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לטובת הבטחת השלמת עסקה ברורה חלקה ונקייה ובנוסף לייעץ לך, בכל הקשור לשיקולי המס.

קרן פיצויים בעקבות הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו, עו"ד

זוהי קריאת חירום לממשלת ישראל וכנסת ישראל – גם בהתקיים מצב פוליטי מורכב, עליכם למצוא דרך לפעול בשיתוף פעולה ולנקוט בצעדים להצלת הכלכלה בישראל, תוך הענקת פיצויים לאלו הנפגעים מהשלכותיו הישירות והעקיפות של משבר הקורונה.

הסבר לנישום שקיבל הודעה על הפרשי מס שכר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולשטיין, משפטן

לאחרונה, פורסמו דברי הסבר מטעם רשות המיסים בכל הקשור להפרשי מס השכר במלכ"ר, המפרטים ארבע סיבות נפוצות להפרשים הנוצרים בדיווחי מס השכר של נישומים, כדלקמן:

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.