מאת:

מתן שירותי מחקר ופיתוח לתושב חוץ

ישנן לא מעט חברות ישראליות אשר מעניקות שירותי מחקר ופיתוח לתושב חוץ בהתאם למודל של עלות בתוספת מרווח (להלן: "קוסט פלוס" או "COST+").
מן הראוי לציין כי הכנסתה של חברה ישראלית ממתן שירותי מו"פ כאמור עשויה להיות זכאית להטבות מס מכוח החוק לעידוד השקעות הון, התשי"ט-1959 (להלן: "החוק"), לרבות זכאות לשיעור מס חברות מופחת שיכול להגיע ל-7.5% במקום 23% (נכון לשנת 2018), וזאת בהתקיימות מספר תנאים לפי החוק. אחד התנאים לכך הינו כי הכנסתה של החברה עונה על הגדרת "הכנסה מועדפת". סעיף 51 לחוק מגדיר, בין היתר, את המונח "הכנסה מועדפת" כ-"הכנסה ממחקר ופיתוח תעשייתי בעבור תושב חוץ, ובלבד שניתן לגביהם אישור מאת ראש המחקר למינהל ופתוח תעשייתי". כפי שניתן לראות, על מנת שהכנסת חברה ממתן שירותי מו"פ לתושב חוץ תיחשב כהכנסה מועדפת בהתאם לחוק, על החברה להשיג אישור מיוחד על כך מאת ראש המחקר למנהל ופתוח תעשייתי (להלן: "המדען הראשי").

 

יצוין כי רשות המסים מדגישה את חשיבות קבלת אישור מאת המדען הראשי לגבי היותה של ההכנסה כזו שנבעה ממתן שירותי מו"פ לתושב חוץ ומתנה את זכאותה של החברה לקבלת הטבות מס בהצגת אישור, כאמור. כמו כן, מדגישה רשות המסים כי האישור יהא בתוקף לגבי שנת המס בגינה מוגש דו"ח המס ולעתים מבקשת לצרפו לדו"ח המס. בהקשר זה נציין כי לאחרונה פורסמה החלטת מיסוי בהסכם מספר 0933/18, לפיה נקבע כי הכנסתה של חברה ישראלית אשר מעניקה שירותי מו"פ לחברת האם שלה שהינה חברה זרה, תיחשב גם כן כהכנסה מועדפת בהתאם לסעיף 51 לחוק, בין היתר בכפוף לכך ש:

  • חברת האם תעמוד בהגדרת "תושב חוץ" שבסעיף 1א לחוק.
  • יומצא אישור בתוקף מאת המדען הראשי כי החברה מעניקה שרותי מחקר ופיתוח עבור תושב חוץ. החברה תצרף לדוח המס את האישור בכל שנת מס בה היא תובעת הטבות על פי החוק.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הבהרות רשות המיסים בנוגע לתביעות מס רכוש - מרץ 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

רשות המס פרסמה שתי הבהרות חשובות: מתי וכיצד ניתן לעבור בין המסלול הירוק למסלול האדום? ומי זכאי למסלול האדום ביישובים שפונו וביישובים שלא פונו.

ספסופה, מירון, קדיתא - רק מסלול אדום !!!

מאת: אלי דורון, עו"ד

מנהל מס רכוש הפיץ לאחרונה ממש הבהרה, לפיה היישובים ספסופה, מירון, קדיתא ועוד, זכאים לבחור במסלול הפיצוי האופטימאלי - המסלול האדום.

תשלום מס עסקאות עודף

מאת: אלי דורון, עו"ד

חוק מס ערך מוסף מטיל חבות במס על עסקאות בישראל. אלא, שישנם מקרים שבהם משולם מס מבלי חבות לשלמו. באילו מקרים ניתן לפעול על מנת לקבלו בחזרה? מומלץ להיוועץ בעורך דין מומחה טרם העסקה, וכן מיד לאחר כל שינוי שחל בתנאיה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.