מאת:


מתן שירותי מחקר ופיתוח לתושב חוץ

ישנן לא מעט חברות ישראליות אשר מעניקות שירותי מחקר ופיתוח לתושב חוץ בהתאם למודל של עלות בתוספת מרווח (להלן: "קוסט פלוס" או "COST+").
מן הראוי לציין כי הכנסתה של חברה ישראלית ממתן שירותי מו"פ כאמור עשויה להיות זכאית להטבות מס מכוח החוק לעידוד השקעות הון, התשי"ט-1959 (להלן: "החוק"), לרבות זכאות לשיעור מס חברות מופחת שיכול להגיע ל-7.5% במקום 23% (נכון לשנת 2018), וזאת בהתקיימות מספר תנאים לפי החוק. אחד התנאים לכך הינו כי הכנסתה של החברה עונה על הגדרת "הכנסה מועדפת". סעיף 51 לחוק מגדיר, בין היתר, את המונח "הכנסה מועדפת" כ-"הכנסה ממחקר ופיתוח תעשייתי בעבור תושב חוץ, ובלבד שניתן לגביהם אישור מאת ראש המחקר למינהל ופתוח תעשייתי". כפי שניתן לראות, על מנת שהכנסת חברה ממתן שירותי מו"פ לתושב חוץ תיחשב כהכנסה מועדפת בהתאם לחוק, על החברה להשיג אישור מיוחד על כך מאת ראש המחקר למנהל ופתוח תעשייתי (להלן: "המדען הראשי").

 

יצוין כי רשות המסים מדגישה את חשיבות קבלת אישור מאת המדען הראשי לגבי היותה של ההכנסה כזו שנבעה ממתן שירותי מו"פ לתושב חוץ ומתנה את זכאותה של החברה לקבלת הטבות מס בהצגת אישור, כאמור. כמו כן, מדגישה רשות המסים כי האישור יהא בתוקף לגבי שנת המס בגינה מוגש דו"ח המס ולעתים מבקשת לצרפו לדו"ח המס. בהקשר זה נציין כי לאחרונה פורסמה החלטת מיסוי בהסכם מספר 0933/18, לפיה נקבע כי הכנסתה של חברה ישראלית אשר מעניקה שירותי מו"פ לחברת האם שלה שהינה חברה זרה, תיחשב גם כן כהכנסה מועדפת בהתאם לסעיף 51 לחוק, בין היתר בכפוף לכך ש:

  • חברת האם תעמוד בהגדרת "תושב חוץ" שבסעיף 1א לחוק.
  • יומצא אישור בתוקף מאת המדען הראשי כי החברה מעניקה שרותי מחקר ופיתוח עבור תושב חוץ. החברה תצרף לדוח המס את האישור בכל שנת מס בה היא תובעת הטבות על פי החוק.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

פריסת מס שבח בעסקת מקרקעין

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

משרדנו מתמחה בליווי עסקאות למכירת מקרקעין לרבות ליווי וייעוץ בסוגיות המס הנובעות, לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לטובת הבטחת השלמת עסקה ברורה חלקה ונקייה ובנוסף לייעץ לך, בכל הקשור לשיקולי המס.

קרן פיצויים בעקבות הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו, עו"ד

זוהי קריאת חירום לממשלת ישראל וכנסת ישראל – גם בהתקיים מצב פוליטי מורכב, עליכם למצוא דרך לפעול בשיתוף פעולה ולנקוט בצעדים להצלת הכלכלה בישראל, תוך הענקת פיצויים לאלו הנפגעים מהשלכותיו הישירות והעקיפות של משבר הקורונה.

הסבר לנישום שקיבל הודעה על הפרשי מס שכר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולשטיין, משפטן

לאחרונה, פורסמו דברי הסבר מטעם רשות המיסים בכל הקשור להפרשי מס השכר במלכ"ר, המפרטים ארבע סיבות נפוצות להפרשים הנוצרים בדיווחי מס השכר של נישומים, כדלקמן:

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.