מאת:

ייצוג ישראלים המבקשים לרכוש במשותף נכס נדלן בחו"ל

ישראלים רבים מבינים כי ישנו פוטנציאל גדול ברכישת נכסי נדלן בחו"ל - חלק מבקשים לרכוש נכס נדל"ן, להשביחו ולמכור אותו מייד אחר כך ברווח ויש המעדיפים לרכוש נכס, להשביחו ולהשכירו - כל אחד והמודל העסקי שלו לצד המדינות אליהן הוא התחבר ובהן מצא הפוטנציאל הכלכלי האטרקטיבי עבורו.

 

במסגרת זו יוצא, לא אחת, כי לטובת מיקסום הפוטנציאל מתעורר הצורך בהתאגדות של קבוצת אנשים, אשר ביחד יעמידו את ההון העצמי הנדרש לטובת ביצוע העסקה ויוציאו את המיזם אל הפועל. כך יוצא שישראלים רבים מקימים סוג של קבוצת רכישה ו/או קרן נדל"ן, המורכבת ממקבץ שותפים, לפעמים מכרים או חברים, אשר ביחד מחליטים להגשים פוטנציאל, לאתר נכסי נדל"ן אטרקטיביים וביחד לבצע מהלך עסקי. קורה כי הגורם המנהל את הקבוצה הוא זה שמרכז את האנשים והוא זה שגם גובה מכלל האנשים תשלומים בגין ניהול הקבוצה, השבחת הנכס וכדומה ויש מאידך מצבים בהם מספר חברים, בדרך כלל מצומצם, מחליטים יחדיו במאמץ משותף לנסות את מזלם, לאתר נכס ולבצע את העסקה אותה הם מבקשים לקדם. עסקאות אלה, בכדי שיצליחו, חייבות לעמוד בשורה של פרמטרים המתחילה באמינות של הנוגעים והמנהלים את הקבוצה, לאחר מכן בחינת העיסקה ואימות הפוטנציאל הגלום בה ושלישית בחינת חבות המס הצפויה בגין מימוש הנדל"ן ברווח ו/או ביצוע המהלך.

 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בעניין?

לשם הבטחת כל אלה ובעיקר על מנת להבטיח התקשרות שקופה וחוקית, המבוססת על נדל"ן נקי מעיקולים ושיעבודים בשילוב תכנון מס נכון, נדרשת בקיאות משפטית. משרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח וכלכלנים יוצאי רשויות מס, מתמחה בבנייה של קבוצות מסוג זה ו/או בייצוג חברים בקבוצות מסוג זה. משרדנו יידע לפעול בשם הקבוצה ו/או בשם היזמים ו/או בשם מי מהמשקיעים לטובת עריכת הסכמים מקצועיים המגלמים ניסיון עבודה בן עשרות שנים, העמדת בטוחות, בחינת הזכויות, בניית תכנון מס ונקיטה בכל פעולה נדל"נית נדרשת – לשם הבטחת התנהלות מקצועית כנדרש.  

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג דיירים בהתחדשות עירונית

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)

במאמר זה נסקור את החשיבות בבחירת עו"ד בעל ידע וניסיון בתהליך התחדשות עירונית, נבחן את אבני הדרך ואת מקומו של עו"ד בכל אחת מנקודות זמן אלו.

הוצאות פיתוח מגרש אינן מהוות חלק ממחיר המקרקעין לצורך חישוב מס רכישה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון דן בשני ערעורים שבמרכזם השאלה האם בעת רכישת מקרקעין שלא עברו פיתוח, תוך התחייבות לשאת בהוצאת הפיתוח של המגרש, יש לראות בסכום שאותו מתחייב לשלם הרוכש עבור פיתוח המגרש כחלק ממחיר המקרקעין המחויב במס רכישה או שמא יש לראות את ההתחייבות לשאת בהוצאות הפיתוח כהתחייבות נפרדת מההתחייבות לרכישת המקרקעין שאין לשלם עליה מס רכישה.

חברה קבלנית או איגוד מקרקעין ?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ביהמ"ש קבע, כי חברה שחתמה על הסכם לביצוע פרויקט תמ"א 38, אך בפועל לא פעלה באופן שוטף ורציף לביצוע הפרויקט, כך שבפועל כל מה שהיה בידי החברה הוא בגדר זכות במקרקעין, תסווג כאיגוד מקרקעין. כפועל יוצא מכך נקבע כי מכירת מניותיה של חברה כזאת - תהיה בגדר פעולה באיגוד מקרקעין ותחויב במס רכישה כדין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.