מאת:


עולם יעוץ המס הינו עולם מורכב, רחוק מלהיות פשוט, עולם המורכב משורה של יועצי מס הפועלים לטובת מתן מענה שוטף למגוון רחב של עסקים, אם לטובת מתן שירותי הנהלת חשבונות ואם לטובת מתן שירותים בתחום הדוחות השנתיים, הצהרות הון, ליווי עסקי ועוד.

יתרה מזאת בשנים האחרונות, אולי יותר מבעבר, ענף ייעוץ המס בגיבוי לשכת יועצי המס, מציע לקהל הנישומים, במקבלי לשירותי הנהלת חשבונות ושירותי מס, גם מענה בתחום הליווי העסקי. משמע, יועץ המס כיום מקפיד להיות בקשר רציף עם הלקוח, ללמוד בשוטף את פועלו, לאמוד בשוטף את הפעילות העסקית שלו ולדעת לתת לו את הייעוץ העסקי השוטף לטובת הבטחת התנהלות חוקית, שקופה ורווחית.

יועץ המס נכנס לספרים של העסק, להכנסות, להוצאות, לעובדים ולוורידים של העסק ממש. יועץ המס מדגיש בפני לקוחותיו כי הוא לא כאן בתפקיד של "פטולוג" המגיע בסוף שנה על מנת לספר ללקוח כמה הוא הרוויח או הפסיד, ההפך - הוא כאן ועכשיו והתפקיד שלו הוא בלנשום את העסק, לעזור לבעל העסק לקבל את ההחלטות הנכונות, לסייע בניווט של הפעילות, לסייע לנטרל בעיות וחשיפות מיותרות, כך שבהגיע הצדדים לסוף השנה, הדו"חות הכספיים ודו"חות הרווח והפסד ילמדו על הצלחה מרבית.

תמונת המצב בשטח

מצב דברים זה, העומד ההולך וגדל על המייצג, הדרישות הרגולטוריות ההולכות וגדלות, משעבד במידה רבה את יועץ המס לטובת הפעילות של הלקוחות שלו. מצב זה, מביא בנוסף לידי עומס עבודה מתמשך המלווה בשחיקה נפשית ופיזית, מה שמחייב את יועץ המס להשקיע זמן, תשומת לב ואנרגיה בניהול נכון ומקצועי של הפעילות ובעיקר בפיתוח עסקי, תכנון פעילות ואם נדרש אז גם תכנון פרישה ו/או התאמת המצב לשוק התחרותי, לגיל המתבגר ועוד.

בעניין זה יובהר כי ככל שהשנים חולפות, כך המוניטין של יועץ המס הולך וגדל וכך במידה רבה יותר קל לו לשווק וליתן מענה, כאשר מאידך הגיל עושה את שלו, האנרגיה הולכת ומצטמצמת, כך שיועץ המס, לפחות ב-15 השנים האחרונות של הקריירה שלו, חייב לבצע שינוים ו/או מהלכים עסקיים אשר יאפשרו לו ליהנות ביתר קלות מהמוניטין וממה שנבנה על ידו ואף לאפשר לו בהדרגה להוריד מעצמו עומסים מיותרים. התנהלות נכונה של יועץ המס, חשיבה תחילה, בניה עסקית נכונה עשוייה להיות המהלך החכם ביותר עבור אותו יועץ מס.

עוד יובהר כי שחיקה זו, עבודה רציפה זו והעומס ההולך והמתגבר, מייצרים הלכה למעשה מגוון רחב של עסקאות בקרב יועצי המס. יש המבקשים למכור את פעילותם בחלוף שנות עבודה ממושכות, יש המבקשים להתמזג עם משרדים אחרים ובכך להגדיל את המנגנון ולאפשר התייעלות והתנהלות מקצועית נכונה יותר ויש כאלה המבקשים לרכוש משרדים אחרים ובכך לגרום לגדילה מהותית של הפעילות, בפעימה אחת, מה שעשוי להגדיל במיידי את הרווחיות ולהביא להגדלת מבנה, באופן אשר יאפשר ליועץ המס, להקים סביבו מנגנון המורכב מאנשי מקצוע איכותיים אשר יסייעו לו לקדם את פעילות המשרד בהצלחה.

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

משרדנו, המורכב משורת עו"ד ורו"ח מנוסים, מתמחה בייצוג יועצי מס המבקשים להקדים תרופה למכה ולהתנהל בצורה נכונה. משרדנו יודע לתן ליועצי מס את הייעוץ הנדרש לטובת קידומם לעבר היעד, אם לטובת מכירת הפעילות, אם לטובת רכישת פעילות ואם לטובת חבירה למשרדים נוספים והקמה של פעילות רחבה ומקצועיות יותר בתחום ייעוץ המס.

משרדנו למד להכיר את המגבלות של מקצוע יעוץ המס ומכיר את הקושי היום-יומי עימו נאלץ יועץ המס להתמודד. משרדנו מכיר את השחיקה הגלומה במקצוע יעוץ המס ויודע להבין את המורכבות הכרוכה במוניטין של יועץ המס ובכוורת הלקוחות הנבנית על ידו במהלך הקריירה. משרדנו טיפל ומטפל באין ספור עסקאות של קנייה, מכירה ומיזוגים של משרדים בתחום יעוץ המס. משרדנו מודע לפסיכולוגיה העומדת מאחורי מהלכים שכאלה, למורכבות השלובה בביצוע עסקאות מסוג זה ולחששות של יועצי המס מפני בריחה וזליגה של לקוחות כתוצאה מביצוע מהלכים שכאלה.

משרדנו ישמח לייצג אותך יועץ המס לטובת ביצוע מהלך המתיישב עם האינטרסים שלך. משרדנו ידע לייעץ לך באופן דיסקרטי לטובת קידום המתבקש לשביעות רצונך המלאה. משרדנו גם ידע להפגיש אותך עם יועצי מס או גורמים אחרים אשר באמצעותם ניתן יהיה לקדם את המוצע והמתבקש.


צור עמנו קשר ואנו נקדם הנושא עבורך במיידי!
התקשר אליי וניפגש לכוס קפה דיסקרטי ולא מחייב.
התקשר עתה, עו"ד אלי דורון 054-4251054  

ייצוג יועצי מס המבקשים למכור או לקנות פעילות ו/או רשימת לקוחות

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

התקשרויות עסקיות ושיתופי פעולה עם עו"ד פעילים ולא פעילים

מאת: צוות האתר

משרדנו, המורכב מכ-75 עו"ד, כלכלנים ורו"ח, מושתת על מקבץ מחלקות ייעודיות, אשר לכל אחת מהן הבקיאות והניסיון המשפטי הספציפי לה, כך שכל מחלקה מתנהלת כ-"בוטיק" משפטי עצמאי, המתמקד בתחומי הבקיאות שלו.

בעל חברת מוניות בנשר נדהם, שותפו סגר את החברה והקים אחרת

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, יגאל רוזנברג, עו"ד

מייסד ובעל חברת המוניות 'ציק צ'אק' מנשר נדהם לגלות ביום בהיר אחד כי שותפו החליט לסגור את החברה, להותיר אותו עם חובות ולפתוח חברה אחרת המשתמשת באותו מספר טלפון ובאפליקציה של החברה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם