עורך דין תעבורה ועבירות תנועה

משפטים בתחום התעבורה עוסקים בהיבטים השונים של נהיגה והתנהגות בדרך, אשר עומדים בסתירה לקבוע בחוק. למרות שמרבית האנשים שעוברים עבירות תנועה הינם אנשים נורמטיביים לחלוטין, רבים מהם צעירים מן היישוב ויש בהם גם בעלי משפחה, הרי שדי בעבירה חד פעמית כדי להשפיע באופן מהותי על חייהם. 

כפי שקורה במדינה מתוקנת, גם בארץ זכאים אנשים הנאשמים בנהיגה שלא על פי החוק לייצוג משפטי. למעשה, מעבר לזכות זו, קבלת ייעוץ מתאים, מאת עורך דין לענייני תעבורה, הוא עניין חשוב באופן מעשי. רק עורך דין המנוסה בתחום יוכל להגן על האינטרסים של הלקוח שלו, בהתאם לנסיבות הספציפיות של כל מקרה ומקרה. כל זאת, מתוך ידיעה מושלמת של סעיפי החוק השונים ושל הפסיקות הרלוונטיות של בית המשפט. בין היתר, קבלת ייעוץ חשובה במקרים כגון:

• נהיגה בשכרות.  
• תאונה עם נפגעים. 
• תאונת פגע וברח. 

חומרים משכרים

נהיגה תחת השפעה של משקה משכר או של סם משכר נחשבת למצב קיצוני, חמור ומסוכן. נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול מעמידה את הנהג עצמו תחת סכנה חמורה וכך גם את שאר הנוסעים ברכב וכן אנשים אחרים המשתמשים באותה עת בדרך. על פי החוק, זכאי שוטר אשר חושד בנהג, בכך שהוא נוהג במצב שאיננו צלול, להורות על עריכת בדיקות מתאימות. עם זאת, חשוב לדעת שלא תמיד הבדיקות נערכות כנדרש ולא תמיד התוצאות המתקבלות אכן קבילות. מכיוון שיש משמעות רבה לתנאי הנהיגה, לקיום של פגיעה או נזק, לנתונים שנאספו במהלך הבדיקה (שיכולה להיות בדיקה באמצעות נשיפה, מתן שתן, מתן דם ועוד) וגם למהימנותם, חשוב ביותר להיעזר בעורך דין תעבורה מומחה בתחומו. 

תאונת פגע וברח

בעוד שנהיגה במצב של שכרות נחשבת כעבירה גם אם לא התקיים מצב של תאונה עם נפגעים, עורך דין לענייני תעבורה נדרש לטפל גם במקרים עם תוצאות קשות ולא פשוטות. בין המקרים הללו, שנשמעים רבות גם בכלי התקשורת השונים, נמצא מצב של תאונת פגע וברח. שלא כפי שנהוג לצייר בתקשורת, לא מדובר בהכרח על מצבים של שחור ולבן. בין הפוגעים ישנם לא רק אנשים בעלי רקע של עבירות מרובות. נסיבות הפגיעה, הלחץ הנפשי הנובע מכך, גיל הנהג וסיבות נוספות, עלולות להשפיע על התנהגות כזאת, שהיא אמנם בלתי נאותה אבל לא תמיד בלתי מובנת. גם כאן, עו"ד תעבורה ידאג לייצג נאמנה את עניינו של הלקוח, בהתאם לנסיבות המקרה ולגופו של עניין. 

עבירות נפוצות

ייצוג באמצעות עורך דין איכותי לענייני תעבורה חשוב לא רק במקרים קיצוניים של נהיגה בשכרות, נהגיה במצב של פסילה, תאונת פגע וברח. ייצוג מתאים חשוב לא פחות גם במקרים נפוצים, שיכולים לקרות לכל אחד - בין היתר  שימוש בסלולארי בזמן נהיגה, נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה ללא חגורה, אי מתן זכות קדימה ועוד. 

זקוקים לייעוץ או ייצוג משפטי בתחום התעבורה? משרדנו מורכב מסוללת עורכי דין מהטובים בישראל, להם ניסיון מקצועי רב בתחומים משפטיים שונים וביניהם דיני התעבורה. צוות משרדנו ישמח להעניק לכם ייעוץ וסיוע משפטי מלא בכל סוגיה משפטית בנושא - אל תחכו, התקשרו כעת!

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.