מאת:


הנדון - חוות דעת בנושא תכשיטי זהב

שאלתך: עוסק בצורפות תכשיטי זהב, קונה תכשיטים ישנים מזהב מאנשים פרטיים. מוציא קבלה עם ציון שם ות.ז של המוכר בגין הקנייה.
שאלתי היא האם צריך להוציא חשבונית עצמית כנהוג בשכר דירה? אם כן, האם יכול לדרוש מע"מ תשומות?

 

תשובתנו:

  1. בהתאם לסעיף 6ז' לתקנות מע"מ, קונה תכשיטי הזהב (העוסק) יהיה חייב בתשלום המע"מ והוראות תקנה 6ב(ב)(1) לתקנות מע"מ יחולו בשינויים המחויבים. 
    כלומר, העוסק יוציא חשבונית עצמית, כך שיוכל הוא להתקזז על המע"מ תשומות.

     
  2. אין לראות באמור לעיל משום חוות דעת משפטית.

ראו גם מאמרים בנושא:  
אי הכרה בניכוי מס תשומות בענף הזהב
מלחמת רשות המסים בענף הזהב ותופעת החשבוניות הפיקטיביות

---------------------------
אנו עושים את כל המאמצים על מנת לענות בצורה מקצועית ומקיפה. יחד עם זאת, חשוב לנו להבהיר, כי אין לראות בתשובותינו כייעוץ משפטי מחייב ולאור העובדה כי אנו עדים לשאלות מעניינות ומקצועיות אשר לעתים חסרות בנתונים עובדתיים. משל כך אנו בדעה כי יהיה הכי טוב לתאם פגישה, על מנת שנוכל לתת לכם שירות מקצועי ואיכותי.

חוות דעת בנושא תכשיטים מזהב

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לתאום פגישה עם עו"ד

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.