מאת:


עו"ד חוזים הוא בעל מקצוע המתמחה בעריכת חוזים ממגוון תחומי המשק החיים והעסקים. לשם מקסום התועלת המופקת מההתקשרות בין שני צדדים או יותר והגנה על זכויותיהם מומלץ להשתמש בשירותיו של בעל מקצוע זה.
 
מהו חוזה?
חוזה הוא למעשה הסכם, בין אם בכתב או בע"פ בני שני צדדים או יותר אשר ניתן תוקף חוקי לאכיפתו. לרוב, מתייחס ההסכם לשיתוף פעולה בין הצדדים ביחס לעניין מסוים. ישנם סוגים שונים של חוזים סטנדרטיים המיועדים למקרים שונים, ואליהם ניתן להוסיף או להחסיר סעיפים בהתאם לצורך. למרות שהחוזה הוא מסמך מחייב ישנם מקרים של הפרות, לכן בכל מקרה מומלץ לעבוד עם עו"ד צמוד המתמחה בנושא.
 
 
עריכת חוזים על ידי עורך דין
ללא חוזים, לא ניתן כמעט לעשות עסקים. עולם העסקים מבוסס על חוזים מסוגים שונים המגדירים יחסי עבודה, שיתופי פעולה, מיזוגים וכולי. אך כשמדובר במסמך ארוך ומופרט בעל סעיפים ותתי סעיפים הקשורים גם לתקנות החוק ואשר מוזכרים בניסוחים משפטיים, לא תמיד ניתן לעמוד על עומקם וטיבם כשמדובר באדם שלא הוכשר לכך. לפיכך, לא תמיד יכולים הצדדים לחתום בביטחון ולהסכים על כל התנאים ללא חשש לבעיות בהמשך. כשמדובר בעריכת חוזים מומלץ שזה יעשה על ידיד עורך דין מוסמך ובקיא על מנת למנוע אי הבנות וקשיים עתידיים.
 
 
מה עושה עורך דין חוזים?
לעורך דין חוזים תפקידים נוספים מלבד עריכת החוזים עצמם. בנוסף לכך  עליו לעקוב ולהיות בקיא בתקדימים הנוגעים בדבר , ביכולתו לבטל חוזה מסיבות שונות, למצוא פגמים ופרצות ועוד.

במקרים שנמצאה בחוזה הטעיה או כפייה מומלץ מאוד לפנות לסיוע המשפטי לשם שמירה על הזכויות והאינטרסים של הצד נפגע מכך.
כיום עם התפתחות הטכנולוגיה ועלייה בהיקף ההתקשרויות העסקיות בתחומיה, הסיוע המשפטי נחוץ יותר מאי פעם. החקיקה בתחום הטכנולוגי עדיין נמצאת בחיתוליה אף על פי שננקטות פעולות לשם הייצוב הלגאלי ולכן עדיף להגיע מוכנים ומגובים בתמיכת גורם מוסמך ובעל ניסיון.

עורך הדין מספק יעוץ משפטי, הגנה על הלקוח בבית המשפט בעת הצורך, לעיתים גם יעוץ מקצועי (תלוי בתחום), צמצום נזקים מקדים ועתידי  ועוד. בין השירותים הכוללים המוענקים ניתן למצוא – ליווי עסקי,  בנקאות, נאמנויות, שוק ההון, מיזוגים רכישות ותחומים רבים ונוספים.

חתימת חוזה היא איננה עניין של מה בכך, משום שהיא מחייבת על פי חוק. הכנת החוזה והפעולות הנוספות הנדרשות לביצוע סביב עניין זה הן בעלות משקל רב בכל הליך עסקי ולכן במקרים רבים שילובו של עורך דין חוזים בתהליך הוא בלתי נמנע.
 
 
 
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מכירת חנות אמזון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

למכירת חנות אמזון מאפיינים ייחודיים שכדאי להכיר. עבור המוכר כדאי להיות מודע למאפיינים ייחודיים אלה על מנת למקסם את פוטנציאל הרווח שלו בעת מכירת החנות בעוד שעבור הרוש כדאי להיות מודע למאפיינים אלה כדי לוודא שהוא רוכש נכס איכותי ובעל ערך.

יחסי אמונאות בדיני חוזים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

פסק דין חדש של בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע, כי במקרים המתאימים ניתן לראות התקשרות חוזית בין שני צדדים פרטיים כמקימה יחסי "אמונאות" במסגרתה מוטלת על אחד הצדדים לחוזה חובת נאמנות מוגברות כלפי הצד שכנגד. בית המשפט הוסיף וקבע כי במקרים מהסוג הזה, הפרת החוזה בידי הצד שעליו מוטלת חובת נאמנות מהווה לא רק הפרה חוזית אלא גם הפרה של חובת הנאמנות ובמקרים כאלה שיש להחמיר עם המפר בחישוב הפיצויים, בהטלת נטל הראיה ואף להימנע מהפחתת הפיצויים בגין אשם תורם.

מכירת שליטה בחברה פרטית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שליטה בחברה פרטית מתבטאת בבעלות על רוב מניות החברה ו/או בבעלות על רוב מניות השליטה בחברה, ככל שקיימות בחברה מניות המעניקות זכויות שליטה מיוחדות, הכול בהתאם לתקנות החברה והוראותיו.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.