מאת:


שאלה:
שלום רב, האם עוסק מורשה בעל עסק,שמקים עסק נוסף בתחום התמחות חדש שלמד- ליווי וסיוע לחולים סופניים, יכול לפתוח עבור עסק זה בלבד עוסק פטור? ולהמשיך להיות עוסק מורשה בעסק הראשי שלו? אודה על תשובתכם, בברכה אראלה
 
תשובה:
חוק מס ערך מוסף מגדיר "עוסק"  כ"מי שמוכר נכס או נותן שירות במהלך עסקיו, ובלבד שאינו מלכ"ר או מוסד כספי, וכן מי שעושה עסקת אקראי;"
"עוסק פטור" מוגדר בחוק דנן כ"עוסק שמחזור העסקאות שלו בכל עסקיו אינו עולה על 100,491 שקלים חדשים לשנה או על סכום גבוה יותר שקבע שר האוצר;
לאור האמור, הרי שעוסק מורשה שמחזור העסקאות שלו עולה מטבע הדברים על הסכום דלעיל, לא רשאי להרשם כעוסק פטור ביחס לפעילותו האחרת (ככל והעיסוק הנוסף נעשה כעצמאי).
אין לראות בתשובה זו משום ייעוץ משפטי מחייב.
 
---------------------------
אנו עושים את כל המאמצים על מנת לענות בצורה מקצועית ומקיפה. יחד עם זאת, חשוב לנו להבהיר, כי אין לראות בתשובותינו כייעוץ משפטי מחייב ולאור העובדה כי אנו עדים לשאלות מעניינות ומקצועיות אשר לעתים חסרות בנתונים עובדתיים. משל כך אנו בדעה כי יהיה הכי טוב לתאם פגישה, על מנת שנוכל לתת לכם שירות מקצועי ואיכותי.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.